SK Sršni Kutná Hora – TJ Tatran Sedlčany 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Sedlčanští hokejisté přijeli do Kutné Hory odhodláni vybojovat první body v krajské soutěži. Sršni naopak nechtěli ztratit kontakt s čelem tabulky a nezklamat domácí fanoušky. Že to bude tuhý boj, spíše než hokejová krása, bylo jasné už od prvních minut.

Oba celky dobře napadaly rozehrávku soupeře, snažily se o rychlé protiútoky a první branku. Ta přišla ve třinácté minutě po vydařené kombinaci Sršňů, když Jelínek našel v ideální střelecké pozici Volného a ten zavěsil do odkryté brány. Sedlčanští vyrovnali z brejku v 18. minutě. O minutu později odpověděl Andrle samostatnou akcí a poslal Sršně do vedení 2:1.

Po přestávce se obraz hry nijak nezměnil a vyrovnané utkání pokračovalo se spoustou šancí na obou stranách. Dvě minuty před druhou sirénou hráli domácí přesilovku, ve které se po krásné kombinaci na jeden dotek trefil junior Hynek a navýšil vedení na 3:1.

Že to bude vítězná trefa, určil až průběh třetí třetiny. V té se sedlčanští hokejisté urputně snažili o vyrovnání. Podařilo se jim vstřelit kontaktní branku čtyři minuty před koncem z ostrého úhlu, když Vančura trefil naprosto přesně mezírku nad ramenem Kargera. Víc však dobře fungující obrana a výborný Karger soupeři nedovolili. V samotném závěru se ještě Tvrdík dostal do brejku, ale navýšit skóre Sršňů se mu nepodařilo. Sršni tedy doma opět naplno bodovali a na první Žabonosy ztrácí tři body. V neděli opět na domácím ledě čeká Kutnohoráky „těžký" soupeř z Černošic a je otázkou, jestli udrží i napotřetí domácí neporazitelnost.

Statistiky

Branky a nahrávky K. Hory: Volný (Jelínek), Andrle, Hynek (Volný, Jelínek). Vyloučení: 10:8. Diváci: 110. Kutná Hora: Karger, J. Krištof – Čejka, Novotný, Andrle, Meloun, Vaněk, Jirek, L. Krištof, Charvát, Hetfleisch, Volný, Kaiser, Jelínek, Krejza, Hoyer, Pálek, Tvrdík, Hynek, Marvan. Trenér Jiří Tumpach.

Hynek Macháček