První třetina přinesla na obou stranách kluziště řadu šancí, ale ani domácí Sršni, ani hosté z Příbrami žádnou nevyužili, a tak šla mužstva po první dvacetiminutovce z ledu za stavu 0:0. Podobný průběh měl i úvod druhé třetiny. Příbramští šli několikrát dva na jednoho, jednou dokonce tři na jednoho, ale v zakončení se jim nedařilo, jelikož v cestě stál skvěle chytající Hermann. Za zmínku stojí obzvláště šance hostí z 27. minuty, kdy i při kutnohorském brankáři stálo štěstí, jelikož Příbram nastřelila tyč. Velkou šanci měli také domácí, ale teč Matouše Jelínka skončila těsně mimo tři tyče.

Prvního gólu se diváci dočkali přesně v polovině zápasu. Velkou hrubku udělal Jiří Tvrdík, který vybídl ke skórování hostujícího Kovácse. Ten se zjevil sám před kutnohorským brankářem a dlouhou kličkou do forhendu mu nedal šanci – 0:1. Inkasovaný gól, jako by probral domácí hokejisty a ti si začali vytvářet více šancí. Ve 35. minutě měl tu největší kapitán Sršňů Vaněk, ale hostující brankář ho vychytal. Od 38. minuty se začalo na kutnohorském ledě jiskřit a k vidění byla řada vyloučení. Ta pomohla hlavně domácím hokejistům, kteří využili hned dvě své přesilovky. Vyrovnání přišlo přesně minutu před koncem druhé třetiny, kdy domácí využili přesilovku pět na tři. Konkrétně Lukáš Rudolfský, který napálil od modré čáry puk přímo pod horní tyč.

Druhou branku přidali Sršni v sedmnácté vteřině třetího dějství. K odraženému puku se dostal Rudolfský a o tyč ho poslal za záda hostujícího brankáře – 2:1. Hned po vhazování mohlo být na domácí straně ještě veseleji, ale duo mladých pušek Matouš Jelínek, Jan Tvrdík ztroskotalo na příbramském gólmanovi. Chvíli na to zahrozili hosté, konkrétně Bejček, který se v oslabení dostal za obránce a jel sám na Hermanna, ale nedal. I třetí třetinu provázela řada trestů a de facto prvních deset minut nebyla k vidění hra pěti proti pěti. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou přišla ale další chyba domácích. Při pokusu o vyhození puku z vlastní třetiny, přistál touš přímo na hokejce příbramského Císaře, který rovnou střelou z první poslal puk do pravého horního rohu branky a srovnal na 2:2. O vítězi tak rozhodly až samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze Matouš Jelínek, který nic nevymýšlel a prostřelil brankáře. Svou trefou tak zařídil pro Kutnou Horu bod navíc. Právě tento bod navíc udržel Kutnou Horu na prvním místě.

„Příbram se na nás umí velmi dobře připravit. V minulé sezoně jsme na jejím ledě prohráli a i nyní ukázala, že má kvalitní tým, kterému se na nás daří. Bylo to ale i tím, že nám se moc nedařilo. Těžko jsme zpracovávali puky, které nám často přeskakovaly hokejky. Neměli jsme svůj den, moc se nám nedařilo," přiznal trenér kutnohorských hokejistů František Coubal a pokračoval: „Soupeř nás chvílemi přehrával. Až v závěru jsme vzali zápas do svých rukou. Bohužel o výhru jsme přišli kvůli svým dvěma chybám. Takovéto chyby dělat nesmíme."

Přesto, že Sršni zvítězili až na nájezdy, tak svého kouče potěšili. „Hráče musím pochválit za přístup, protože jsme se poprvé dostali v této sezoně do situace, že jsme prohrávali. Jsem rád, že ze sebe vydali vše a alespoň dva body vybojovali," chválil trenér Coubal, ale zároveň prozradil, v čem viděl černé kaňky výkonu: „Soupeř měl velký počet vyloučených hráčů. Problém vidím tedy v tom, že jsme nedokázali využít více našich přesilovek. Naopak v závěru nám rozhodčí vyloučil přísně několik hráčů a oslabení jsme ustáli."

Kutnohorské Sršně teď čeká Dvůr Králové a následně Žabonosy. „To jsou dva zápasy, kde se bude lámat chleba. Budeme chtít určitě vyhrát. S Příbramí jsme si vybrali snad náš slabší a teď už to snad zase půjde," uzavřel trenér Sršňů.

SK Sršni Kutná Hora – TJ Spartak Příbram 3:2sn (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)Branky: 39:00 Rudolfský (Vaněk), 40:17 Rudolfský, rozhodující nájezd Matouš Jelínek – 29:30 Kovács, 57:25 Císař. Kutná Hora: Hermann (Myřátský) – Vaněk, Jiří Tvrdík, Krejza, Pavel Švejda, Krištof, Richter, Rudolfský, Janota, Pipek, Jan Tvrdík, Sádlo, Jelínek, Meloun, Charvát, Siváček, Hynek, Hetfleisch. Trenér František Coubal.