V první třetině byli lepší Sršni, ale domácí podržel brankář Malík a neschopnost hostů pořádně zakončit. A tak Benešovští z první vážnější akce trestali. V 8. minutě zatáhl Bílek puk do rohu kluziště, naservíroval ho mezi kruhy Kaňkovi, a ten s přehledem sobě vlastním zavěsil – 1:0. Vzápětí Nestrašil nastřelil z těsné blízkosti Malého a Jágr z přesilovky trefil brankáře. V 11. minutě ujel benešovské obraně Nakládal, ale ze sóla Malíka nepřekonal. Stejně dopadl o chvíli později nadvakrát Muras, Křesťan minul odkrytou branku a ani Nakládal po průniku přes Procházku Malíka nepřekonal. Domácí zahrozili Nestrašilem, kterého nadvakrát vychytal Malý, Kaňkovou dělovkou vedle po průniku Kocmana a v závěru třetiny Starec po úniku netrefil backhendem branku.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a už v 21. minutě dostali výhodu přesilovky pět na tři, kterou domácí ubránili. Navíc se Kocman dostal do sóla, ale Malý střelu kryl. V 25. minutě zamotal druhý útok Benešova hlavu první pětce hostů, ale výsledkem byla střela Jágra do Malého. Za chvíli našel Kaňka rozjetého Bossase, který těsně bráněný, nestačil brankáře překonat. V 31. minutě neproměnil Janata vyloženou šanci a z protiútoku Bossas po přihrávce Kaňky vyprášil brankáři betony. Vzápětí Kocman ani Bossas vedení nezvýšili. Naopak v 37. minutě domácí obrana ztratila za svou brankou lehkovážně puk, k němu se dostal Vylíčil a jeho střelu tečoval do sítě Janata – 1:1. Vzápětí se ale Jágr protáhl podél mantinelu, objel branku našel Nestrašila, který poslal puk pod břevno – 2:1. Jenže dvacet vteřin před koncem druhé třetiny upadl Jágr před vlastní brankou, puku se zmocnil Hemský a propasíroval ho do benešovské sítě.

V úvodu třetí části dostali Vodní Lvi šanci při přesilovce pět na tři, kterou Dvořák po průniku Kaňky využil – 3:2. Vzápětí dělovku Procházky vyrazil Malý rozklekem. Jenže hosté nerezignovali. V 50. minutě vyrovnali tečí Janaty z přesilovky po střele Bláhy a vzápětí nevyužili početní výhody dvou mužů, což se jim nakonec vymstilo, když kapitán Kaňka v 58. minutě basebalovým úderem po centru Kocmana rozhodl zápas.

„Podali jsme nejhorší výkon v sezoně, ale se šťastným koncem. Vyhráli jsme díky nemohoucnosti střelců Kutné Hory, protože hosté mohli po první třetině vést 5:1 a bylo by po zápase. Jenže jsme vedli, přesto dostali soupeře dvěma osobními chybami do zápasu. V závěru soupeř tlačil, vyrovnal a neproměnil přesilovku pět na tři. Už jsme připravovali mužstvo na prodloužení, ale podařilo se nám vstřelit šťastný gól. Je ale hezké, že odehrajete nejhorší zápas, ale vyhrajete, počítají se body. Odehráli jsme několik zápasů, kdy jsme byli lepší a prohráli, teď se nám to vrátilo,“ poděkoval trenér Benešova Jan Vobecký paní Štěstěně.

„Prohráli jsme, protože jsme udělali více chyb. O zápase rozhodla první třetina, kdy jsme nedali vyložené šance a místo abychom vedli 3:1, prohrávali jsme 0:1. Pak jsme to srovnali, ale zápas se hraje na góly, soupeř dal čtyři, my jen tři. Je to o hráčích, o střelcích a ty my nemáme, nebyly jsme schopni ani dvakrát využít přesilovku pět na tři, což se domácích povedlo. Nebyli jsme horší, zasloužili jsme si něco uhrát, ale takový je sport,“ smutnil po zápase trenér Kutné Hory Karel Dvořák.

Benešov – Kutná Hora 4:3

Branky: 8. Kaňka (Bílek), 37. Nestrašil (Jágr), 44. Dvořák (Kaňka, Zeman), 58. Kaňka (Kocman) – 37. Janata (Vylíčil), 40. Hemský, 50. Janata (Bláha), Rejzek). Rozhodčí: Poskočil – Zíka, Hák. Vyloučení: 8/8. Využití: 1:1. Diváci: 273. Třetiny: 1:0, 1:2, 2:1. Benešov: Malík – Bílek, Zeman, Kocman, Kaňka, Bossas – R. Verbík, Procházka, Nestrašil, Jágr, Dvořák – Beránek, Vejvoda, Jaeger, Burda, Starec. Kutná Hora: Malý – Rejzek, Šlejtr, Křišťan, Beránek, Bláha – Veselý, Heřmanský, Hemský, Adamec, Nakládal – Janata, Krpálek, Vylíčil, Muraz, Králíček.