HC Milevsko 2010 – Stadion Kutná Hora 7:1 (2:1,3:0,2:0)

První čtyři minuty se soupeři oťukávali, jenže pak hostující obrana zapomněla před bránou volného Jakuba Hamerleho, který přesnou ranou využil přihrávku Müllera zpoza brány – 1:0. O pět minut později mohli Jihočeši zvýšit. Květoň ujížděl kutnohorské obraně, až ho musel faulem zastavit Fejgl. Trestné střílení se nekonalo.

Na konci 12. minuty se už Milevští dočkali druhé branky: Střelec Petr Šulčík napřáhl švihem a vymetl Linhartovu šibenici. Sršni ale vzápětí snížili, když využil přesilovou hru Sršňů Michal Kraučuk, ke kterému se dostal nahozený kotouč Procházkou – 2:1. Dvoubrankové vedení před první přestávkou promarnil domácí Rezek, jehož střela se odrazila od spojnice do ochranné sítě po hrubce Kadlece.

Milevští hokejisté vstoupili skvěle i do druhé třetiny. Ve 23. minutě vybojoval puk Nikodém, přihrál před bránu Josefu Urbancovi, pro něhož nebyl problém prostřelit Linharta – 3:1. Sršni hráli jako opaření a za šest minut inkasovali počtvrté. Tvrdou ránu Klímy neudržel Linhart v lapačce a Jakub Hamerle dostal puk do brány – 4:1. V polovině zápasu ujížděl po pravé straně dobře hrající Kutnohorák Kraučuk, ale jeho šanci zlikvidoval Panec hokejkou.

Pátou brankou rozjásal domácí ochozy ve 36. minutě Lukáš Matějka, který šikovně tečoval nahození Rezka. Na konci druhé třetiny ještě Kutnohorští zkusili vyprodukovat tlak, ale ležícího Pance Hemský nepřekonal a Prachařův únik po pravé straně a následná střela proletěla těsně kolem tyče domácí branky.

Do posledního dějství se Kutnohorští ještě vyhecovali, jenže jejich útoky byly bezzubé. O tom, že Milevsko vyhraje, bylo jasno ve 48. minutě, kdy pohlednou kombinaci v útočném pásmu zakončil Tomáš Květoň – 6:1. Minutu poté už to byl debakl, když sedmou branku přidal po přihrávce Nikodéma Josef Urbanec. Domácí ještě mohli skórovat v poslední minutě z trestného střílení, to by však nesměl Matějka upadnout.

Branky a nahrávky: 5. Hamerle (Müller), 12. Šulčík (Květoň), 23. Urbanec (Nikodém), 29. Hamerle (Klíma), 36. Matějka (Rezek), 48. Květoň (Müller, Šulčík), 49. Urbanec (Nikodém) – 14. Kraučuk (Procházka, Veselý). Rozhodčí: Poskočil. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 450.

Milevsko: Panec – Štěrba, Klíma, Škulina, Tollinger, Štych, Čunát, Cirulis – Šulčík, Květoň, Novák – Müller, Heřmánek, Hamerle – Urbanec, Nikodém, Fořt – Matějka, Rezek, Silbernágl. (Pipek) Trenér Bedřich Rybák. Kutná Hora: Linhart – Kadlec, Fejgl, Nakládal, Janata, Procházka, Veselý – Hemský, Beránek, Pelán – Prachař, Muras, Křišťan – Kraučuk, Bláha, Králíček – Vylíčil, Uhlíř, Rejzek. (Kalousek) Trenér Karel Dvořák.