Zlonice vrátily Sršňům porážku. Kutnohoráci zaspali úvod zápasu

Slaný - Desáté kolo krajské hokejové soutěže odjeli Sršni Kutná Hora odehrát v neděli do Slaného proti týmu HC Zlonice. Oba celky chtěly body potřebné k postupu do nadstavby a domácí také oplatit porážku z Kutné Hory.

9.12.2013

KSM: Sršni Kutná Hora - Cvočkaři Hořovice 7:4, 1. prosince 2013.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Porucha rolby zdržela začátek utkání, který se Sršňům vůbec nepovedl. Hned v prvním střídání se přihrávaný kotouč od brusle bránícího hráče ocitl v síti Kutné Hory. V dalším střídání přišla první rychlá střela z blízka a bylo to 2:0 a si Šimon Balham ještě ani nesáhl na puk. V čase 4:40 se nabuzení domácí prosadili potřetí, získali klid a herní pohodu. Nervózní Sršni se nemohli prosadit a po čtvrtém gólu v jejich síti několikrát zbytečně faulovali. Trest ve hře pro obránce Jiřího Tvrdíka, který neovládl své emoce, je oslabením i do dalších zápasů.

Druhou třetinu se hra vyrovnala a první branku v domácí síti zařídil Čejka po Charvátově přihrávce. Zloničtí brzy odpověděli a dál hráli v klidu. Místy až úporná snaha Sršňů dohnat čtyřbrankové manko přinesla křečovitou hru. Snížit na 2:5 se podařilo Andrlemu po nahrávce R. Jelínka.

Ve třetí třetině Sršni získávali převahu, což zase vedlo k častým faulům domácích. Jedenáct minut před koncem proměnil Charvát Rudolfským naservírovaný puk v přesilovce. Domácí si vzali oddechový čas a soustředili se na udržení výsledku. To jim vyšlo. Nic na skóre nezměnilo jejich dvojnásobné oslabení, ani závěrečná power-play Sršňů.

František Coubal: Hrajeme nedisciplinovaně

Kutnohorský trenér František Coubal poukázal na špatný začátek jeho týmu: „Měli jsme laxní začátek a už ve čtvrté minutě jsme prohrávali nula tři. Ze čtyř střel jsme dostali tři góly. Měli jsme i smůlu. Myslím si, že jsme soupeře trochu podcenili. Ke konci první třetiny jsme hru zlepšili, ale před přestávkou jsme se nechali zbytečně vyloučit a dostali jsme čtvrtou branku."

O osudu utkání bylo rozhodnuto. „Za stavu nula čtyři už se s tím těžko dalo něco dělat. Trochu jsme přeskupili řady a sestavu. Od poloviny zápasu jsme byli jasně lepší, ale projevila se opět naše střelecká nemohoucnost. V poslední třetině se hrálo na jednu branku, ale soupeři dobře zachytal brankář," podotkl Coubal.

V zápase padlo i několik trestů. „Utkání bylo hodně nečisté. Měli jsme spousty vyloučených a dva do konce zápasu. Projevila se naše nedisciplinovanost, což je vidět i na hře. Děláme zbytečné chyby," zlobil se trenér Sršňů.

Další utkání sehrají Sršni v sobotu 14. prosince v Kolíně proti HC Žabonosy od 18.30 hodin.

HC Zlonice - Sršni Kutná Hora 5:3 (4:0,1:2,0:1)Branky a nahrávky Sršňů: Čejka (Charvát, Rudolfský), Andrle (Jelínek), Charvát (Rudolfský). Kutná Hora: Balham - Čejka, Vaněk, Krejza, Pav. Švejda, M. Pálek, Jiří Tvrdík (II.), Charvát, Rudolfský, Jirek, Andrle, Volný, R. Jelínek, Hetfleisch, Siváček, Kaiser, Sádlo, M. Jelínek. Trenér: František Coubal.

Hynek Macháček, Michal Pavlík

9.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
Děti z mateřinky prožily den plný strašidel.
18

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu.
2

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Okresní fotbalový výběr z Kutnohorska nenašel v Poděbradech přemožitele

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výbornou výchozí pozici do jarních odvet soutěže meziokresních výběrů kategorie U11 vybojovali zástupci Kutnohorska. Pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Kutná Hora porazili ve středu 11. října na turnaji v Poděbradech všechny tři soupeře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.