Parta lidí, která se schází po čas sezóny každou neděli na zimním stadionu v Ledči nad Sázavou, aby se v poledne, kdy většina lidí zasedá k obědu, vydali temnou chodbou na ledovou plochu a tam odehráli tréninkový zápas.

Jak vůbec hokejový tým ve Zruči nad Sázavou vznikl? Na to odpověděl kapitán Vladimír Nulíček a jeho asistenti Leoš Zeman a Martin Kuthan. „ Hokej se hrál ve Zruči od nepaměti. Po vzniku Posázavské hokejové ligy jsme rok váhali, ale nakonec jsme neodolali možnosti změřit si síly s jinými hokejisty,“ vysvětlil historii Nulíček. A jak je to s úspěchy? Podle Leoše Zemana je to jednoznačně celkové druhé místo v sezóně 2016/2017 „Letos nám utekl začátek, takže jsme se jen těsně neprobojovali do závěrečné vyřazovací části“

Kdo by si myslel, že je tréninkové utkání mezi kamarády nějaká selanka, tak se hluboce mýlí. Ledová plocha má tu moc, že se na ní změní kamarádi v nelítostné soupeře, kteří si na ledě nedají nic zadarmo. A bufet na stadionu, kde se po zápase všichni sejdou, je promění zpátky v kamarády.