„Poprvé vyjeli policisté z Kutné Hory v polovině dubna na Palackého náměstí, kde došlo k napadení 56letého muže. Ten byl zasažen opakovanými údery pěstí a po útoku musel vyhledat lékařské ošetření,“ přiblížil první událost policejní mluvčí Pavel Truxa.

O měsíc později, koncem května, se agresor vydal ve večerních hodinách do kutnohorského Malína „vyřídit si účty“ s jiným mužem. Místo něj ale zastihl jeho partnerku.

„Před ženou a malým dítětem se i se vzduchovkou v ruce opakovaně domáhal informací, kde jejího druha najde. Zbraní měl mířit na malé dítě a vyhrožovat, že jestli mu žena informace nesdělí, vystřelí po dítěti,“ popsal Pavel Truxa.

V obavě o život se žena s dítětem dala na útěk. Podezřelý je ale následoval až do bytu, kam se mu naštěstí nepodařilo dostat. Před domem navíc ještě rozbil sklo u zaparkovaného automobilu a poté odešel.

„Poškozená žena zavolala na linku tísňového volání, vše nahlásila policistům, kteří na místo okamžitě vyrazili a za necelou hodinu podezřelého zadrželi. Ten jim vypověděl, že se posilnil alkoholem a vyrazil si takzvaně vyřídit účty s jiným mužem,“ doplnil policejní mluvčí Pavel Truxa.

V případě, že bude obviněný před soudem uznán vinným, hrozí mu až 3letý trest odnětí svobody.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Romské demonstraci předcházela noční potyčka. Policie se jí intenzivně zabývá

Z demonstrace Romů v Kutné Hoře. | Video: Deník/Michal Bílek