Naštěstí zůstalo jen u výhrůžek a nikdo nebyl zraněn. Jelikož byli všichni tři aktéři konfliktu v podnapilém stavu, výslechy budou pokračovat v dalších dnech.Jak potvrdila Deníku policejní mluvčí Michaela Richterová, jako první dorazila k potyčce hlídka strážníků.

„Celkem se k případu sjelo pět policejních hlídek a dvě hlídky městské policie. V době našeho příjezdu už byla situace pod kontrolou. Kvůli tomu, že se tvrzení aktérů potyčky různí a všichni tři byli v danou chvíli ve značně podnapilém stavu, budou muži předvoláni dodatečně na policii k podání vysvětlení. Stejně tak budou vyslechnuti i svědci. U nejmladšího z trojice potvrdila dechová zkouška téměř 1,5 promile alkoholu v dechu. Starší dva muži nadýchali okolo jedné promile,“ uzavřela mluvčí.

K události se vyjádřil i starosta Kutné Hory Lukáš Seifert, jelikož Malín je místní částí města. "Páteční konflikt byl naprosto zbytečný. Podnapilí chlapi, kteří šli z hospody, podle všeho toho třetího vyprovokovali. Věřím, že se vše co nejdříve vyjasní. V poslední době jsme u nás řešili několik konfliktů, kterými se ještě zabývá policie a stále je na ně uvaleno informační embargo. Pro uklidnění veřejnosti bych rád sdělil, že páteční potyčka s předchozími událostmi nikterak nesouvisí," sdělil Deníku starosta.