VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 09:07

OBRAZEM: Ve Zbraslavicích už začal advent

Zbraslavice - Výstavní síň v zámečku ve Zbraslavicích je zaplněna výrobky čtyřiceti vystavovatelů. Místní akční skupina Lípa pro venkov tam každoročně pořádá prodejní adventní výstavu vánočních dekorací. Otevřeno je od pondělí do pátku od 12.30 do 16.30 hodin, o víkendu od 9.00 do 14.00 hodin.

22.11.2017

Vánoční sešlost zavítá poprvé do Kutné Hory

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Kutnohorské publikum bude mít poprvé možnost si poslechnout Orchestr Jaroslava Ježka v pořadu Vánoční sešlost. Kapela plánuje celý cyklus „sešlostí“ a tahle bude tou první. V každém koncertu bude místo pro zajímavého hosta a tím prvním je kolínský pěvecký sbor Cantores Cantant. Kapelník Zdeněk Jeřábek poskytl Kutnohorském deníku krátký rozhovor o již zmiňované Vánoční sešlosti.

22.11.2017

Dolovnou letos rybáři odpískali

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kutnohorští rybáři pořádali čtvrt století v kulturním domě Lorec každoročně ples s názvem Rybářská dolovná. Konal se většinou na konci listopadu. Tomu je ale nyní konec.

21.11.2017

Cukrářské slavnosti čeká repete, festival sladkostí se vrátí v prosinci

Kutná Hora – Cukrářské slavnosti, které se v historickém centru města těšily velkému zájmu na začátku května letošního roku se dočkají pokračování v sobotu 9. prosince.

20.11.2017

KRÁTCE: Hradišťan zahraje v divadle

Kutná Hora - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Kutnohorska. 

19.11.2017

OBRAZEM: Předadventní koncert podpořil dětský domov

Zruč nad Sázavou - Klub Panenky ČR ve spolupráci s městem Zruč nad Sázavou uspořádaly tradiční Předadventní koncert Richarda Pachmana a Dity Hořínkové. Výtěžek z jejich čtrnácti turné po ČR bude věnován dětskému domovu ve Stránčicích.

16.11.2017

Noc divadel nabídne spoustu zážitků už za bílého dne

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Hlavním městem sobotní akce Noc divadel se nepochybně stane Praha, kde nejenom představení, ale také prohlídky, setkání s herci či divadelní dílny, autorská čtení, muziku nebo performance nabídne půl stovky souborů a institucí. Na pozoruhodné kulturní zážitky se však o třetí listopadové sobotě lze těšit i v okolí metropole.

16.11.2017

KRÁTCE: Civilní obrana pokřtí Grandu nový videoklip

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.11.2017

Již mají domluvený termín benefičního plesu na příští rok

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Petra Hnátová ze sdružení Cesta životem bez bariér letos uspořádala již jedenáctý ročník benefičního plesu. Ten se odehrál v kutnohorském Lorci v sobotu 11. listopadu. Petra Hnátová prozradila, jak dlouho předem začíná vše organizovat.

15.11.2017

V Čáslavi přednášel o Karlu Kněžourkovi Vlastimil Osoba

Čáslav – Vlastimil Osoba z Královéměsteckého okrašlovacího spolku přednášel na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku „Včely Čáslavské“. Přednáška byla věnována Karlu Kněžourkovi, významnému českému ornitologovi, který působil na Čáslavsku a jehož stošedesáté výročí narození si letos připomínáme.

12.11.2017

OBRAZEM: Martinské setkání prožili v Hlízově

Hlízov - Keramická dílna, promítání historických fotografií Hlízova, lampionový průvod i ochutnávka Svatomartinských vín. Taková byla Martinská sobota, kterou prožili v Hlízově. Další setkání spojené s adventním trhem se uskuteční 13. prosince, kdy si místní zazpívají v rámci akce Česko zpívá koledy.

12.11.2017

OBRAZEM: Sobotní večer patřil v Uhlířských Janovicích mladým tanečníkům

Uhlířské Janovice - Druhá prodloužená letošního tanečního kurzu se konala v sobotu v sále Kooperativy v Uhlířských Janovicích. Všech dvacet čtyři párů frekventantů kurzu mělo možnost na veřejnosti ukázat, co se dosud pod vedením tanečních mistrů, manželů Maršálkových, naučilo v oblasti tance a společenského chovaní.

12.11.2017

OBRAZEM: Do rodinného centra Putti přijel na koni svatý Martin

Sázava - Již podeváté se v sázavském Putti konaly Svatomartinské slavnosti. Účastníci této oblíbené akce si mohli s dětmi vyrobit lampiony pro světýlkový pochod, který byl hlavním lákadlem podvečera. 

11.11.2017

OBRAZEM: Benefiční ples Cesta životem bez bariér zahájil plesovou sezonu

Kutná Hora - Sdružení Cesta životem bez bariér patřil v sobotu večer taneční parket v kutnohorském Lorci. Konal se tam jedenáctý benefiční ples, který tradičně moderoval herec Pavel Nový. Výtěžek ze vstupu bude využit na pořízení vysokozdvižné plošiny do centra denních služeb pro handicapované děti.

11.11.2017

OBRAZEM: Svatomartinský průvod prošel centrem města

Kutná Hora - Tradiční svatomartinský lampionový průvod prošel centrem města. Průvod, který pořádá Římskokatolická farnost arciděkanství Kutná Hora ve spolupráci s Oblastní charitou, vyšel v čele se svatým Martinem na bílém koni od arciděkanství za kostelem sv. Jakuba směrem k chrámu sv. Barbory.

11.11.2017

OBRAZEM: Aurel Klimt zahájil výstavu Lajka

Kutná Hora - Už tak nabitý sobotní program v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře doplnila vernisáž výstavy Aurela Klimta Lajka - Od filmu k divadlu a zpět. Výstava, která je věnována Klimtovu nejnovějšímu filmu, ale současně mapuje i autorovu starší tvorbu, mohou návštěvníci navštívit do konce února příštího roku.

11.11.2017

Svatomartinské hody ovládly Galerii Středočeského kraje

Kutná Hora - Husa na nejrůznější způsoby, svatomartinské briošky i mladá vína. To vše nabídla na svatého Martina svým návštěvníkům Galerie Středočeského kraje. Bohatý ale bude i sobotní kulturní program, v 17 hodin bude zahájena výstava Lajka, hostům v refektáři zazpívá Eva Pilarová.

11.11.2017

OBRAZEM: Světlé nitky za námi odehráli ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Karel a Irena Křížovi uvedli v sále Základní umělecké školy ve Zruči nad Sázavou příběh ze života, kdy často ztrácíme své sny, sílu, naději a lásku. Představení neslo název Světlé nitky za námi.

11.11.2017

OBRAZEM: Poslední rozloučení s kutnohorskou hudební legendou

Kutná Hora - Poslední rozloučení s legendárním kapelníkem Miroslavem Jiřištou se uskutečnilo v pátek 10. listopadu od 11.45 hodin v kutnohorské smuteční síni a na hřbitově.

10.11.2017

OBRAZEM: Prodloužená kurzu B podruhé roztančila Lorec

Kutná Hora - Druhá prodloužená v kutnohorském Lorci patřila v pátek večer frekventantům tanečního kurzu B Taneční školy Antonína a Jany Novákových. Na parketě se ale nepředvedli jen oni, zatančit si s nimi přišli i jejich rodiče a prarodiče.

10.11.2017

OBRAZEM: Na Palackého náměstí se objevila vánoční výzdoba

Kutná Hora - Lidé mohou již v těchto dnech obdivovat na Palackého náměstí v Kutné Hoře vánoční výzdobu. Ta je stejná jako v letech minulých. "Mně se výzdoba líbí, ale myslím si, že ji mohli nainstalovat tak o týden, dva déle," uvedla žena procházející přes náměstí.

9.11.2017

OBRAZEM: Čáslav přivítala svatého Martina na bílém koni

Čáslav /VIDEO/ - Tradiční svatomartinský lampiónový průvod prošel ve čtvrtek centrem Čáslavi. Trasa průvodu vedla z Kostelního náměstí a skončila na náměstí Jana Žižky z Trocnova. Akci již podvanácté uspořádalo Rodinné centrum Kopretina Čáslav.

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Fešáci slaví padesátiny. A těší se, až dozní poslední potlesk

Praha /ROZHOVOR/ – Robert Moucha, Tomáš Linka, Antonín Kny. Tři z mnoha. Z mnoha, kteří jsou spojeni doslova pupeční šňůrou se skupinou Fešáci.

9.11.2017

Kutná Hora se rozloučí s Miroslavem Jiřištou

Kutná Hora - Před týdnem odešel do hudebního nebe legendární kutnohorský kapelník Miroslav Jiřišta. Jeho posluchači se s ním budou moci již zítra rozloučit.

9.11.2017

Svatomartinskou husu v sobotu zapijí mladým vínem

Kutná Hora – V sobotu 11. listopadu si v Galerii Středočeského kraje pochutnají na tradičních hodech se svatomartinskou husou a mladým vínem z vinařských oblastí Čech a Moravy. 

7.11.2017

Ve Svatém Mikuláši odehrají Charleyovu tetu

Svatý Mikuláš - Divadelní kroužek ve Svatém Mikuláši zve veřejnost na veselohru o třech jednáních s názvem Charleyova teta, kterou napsal Brandon Thomas.  

7.11.2017

KRÁTCE: Lampionový průvod půjde přes čáslavské náměstí

Kutná Hora - Přinášíme výběr krátkých zpráv z regionu. 

6.11.2017

Na benefičním koncertě se vybralo přes šest tisíc korun

Kutná Hora - Benefiční koncert Pro DOBRO na podporu aktivit střediska A+D Oblastní charity Kutná Hora a Centra Narovinu se konal v neděli 5. listopadu. Tyto dvě organizace spolupracují dlouhodobě, například výrobou textilních hraček a společenských her pro děti z ostrova Naděje v Keni nebo vzájemným prodejem výrobků.

6.11.2017

OBRAZEM: Dvojice Delioú zahrála v Blues Café

Kutná Hora - Projekt Hora plná hudby - hudba bez hranic pokračovala koncertem česko - francouzské dvojice "Delioú". Houslistka Jitka Malczyk, která hraje i v několika dalších projektech inspirovaných keltskou a severskou hudbou, zahrála společně s harfenistkou Célestine Doedens z Bretaně.

6.11.2017

KRÁTCE: Zruč nad Sázavou navštíví světová rekordmanka

Kutná Hora - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Kutnohorska. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT