VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.4.2018

OBRAZEM: Malínskou sokolovu roztančil hokejový ples

Malín - Již tradiční hokejový ples na závěr uplynulé sezóny uspořádal v sobotu večer SK Sršni Kutná Hora v malínské sokolovně. O kvalitní hudbu se postarala kolínská kapela Peklo. Mezi zpestření programu patřila i vystoupení šikovných děvčat ve sportovním aerobiku.

21.4.2018

OBRAZEM: Čáslavané se naposledy rozloučili s Milošem Formanem

Čáslav /VIDEO/ - Na smutnou zprávu, že 13. dubna zemřel ve svých 86 letech snad nejznámější čáslavský rodák, filmový režisér Miloš Forman, zareagovali v Čáslavi okamžitě. Do vestibulu kina, pojmenovaném po režisérovi, umístilo vedení města kondolenční knihu, do které chodili lidé vyjadřovat soustrast.

21.4.2018

OBRAZEM: Kapela MiG 9 Babočka to rozbalila v baru Pod Schodama

Kutná Hora - MiG 9 Babočka zahrála přítomným v kutnohorském baru Pod Schodama v pátek 20. dubna večer. Diváci odměnili kapelu po každé odehrané písničce potleskem.

19.4.2018

ČeskoSlovenská lidová televize rozezpívala čáslavské publikum

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Televize Šlágr TV aneb ČeskoSlovenská lidová televize se představila v čáslavském Dusíkově divadle. Skupina hudebníků a bavičů kolem Karla Peterky pobavila a především rozespívala čáslavské publikum.

16.4.2018

Dechovka zněla Dusíkovým divadlem, čáslavský festival se vydařil

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Dechová hudba Věnovanka, s kapelníkem Václavem Musílkem, uspořádala pro příznivce tohoto žánru historicky 1. Festival dechových hudeb, který se konal v Dusíkově divadle v Čáslavi v neděli 15. dubna.

15.4.2018

OBRAZEM: V Lorci se konala taneční soutěž O kutnohorský groš i Cenu města

Kutná Hora - Malými i velkými tanečníky a zároveň jejich blízkými, kteří jim drželi palce, se v neděli 15. dubna zaplnil sál v Kulturním domě Lorec. Konal se tam totiž už 18. ročník taneční soutěže O kutnohorský groš a Cena města Kutná Hora. Soutěž už tradičně pořádá taneční škola Novákovi z Kutné Hory.

15.4.2018

OBRAZEM: Postavy z románu Bylo nás pět ožily na divadelním jevišti

Uhlířské Janovice - „Dobrý den, jmenuji se Petr Bajza“, zaznělo na úvod divadelní komedie podle knihy Karla Poláčka Bylo nás pět, ve které autor vzpomíná na své dětství. Její scénickou adaptaci nastudovali pod režijní taktovkou Miroslava Förstera členové ochotnického spolku Uhlíř z Uhlířských Janovic.

15.4.2018

Odešel skutečný umělec, vzpomíná na Miloše Formana Hollywood

Svět ztratil jednoho z mistrů filmařského řemesla a výjimečného umělce, vzpomíná na Miloše Formana, který v pátek zemřel, filmový svět. Forman byl jedním z mála zahraničních režisérů, který v Hollywoodu uspěl komerčně a potěšil i kritiky, píše BBC. Například herce Antonia Banderase Forman inspiroval, aby se stal hercem.

15.4.2018

OBRAZEM: V sokolovně v Křeseticích zahrál Keks

Křesetice - Fanoušci skupiny Keks, která je místní rockovou stálicí koncertující už od roku 1981, se v hojném počtu sešli v sobotu 14. dubna v sokolovně v Křeseticích, kde se konal další koncert této kapely. Nechyběly osvědčené hity v rychlém i pomalém tempu, které spolehlivě zaplnily celý taneční parket.

14.4.2018

Ohlédnutí za Milošem Formanem: Bylo štěstí s ním sedět v jedné hospodě

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Odešel filmař s velkým F, největší režisér, kterého naše země měla, který se nejvýrazněji z domácích umělců zapsal ve světě. To jsou slova blízkých, přátel i kolegů, zarmoucených ztrátou Miloše Formana. Muže, jehož „filmy se nikdy nepřestaly točit kolem příběhu a herců“, jak o sobě řekl v knize Jana Nováka Co já vím.

14.4.2018

OBRAZEM: Plesovou sezonu ve společenském domě ukončil letecký ples s Ewou Farnou

Kolín - Tradiční tečku za letošní plesovou sezonou v Městském společenském domě v Kolíně udělal v pátek večer již sedmnáctý Reprezentační letecký ples čáslavské letecké základny, který zahájila Taneční škola Standard Klub Praha a hlavní hvězdou byla tentokrát zpěvačka Ewa Farna s kapelou bavící nejen fanynky pod pódiem, ale i tancující páry od třiadvacáté hodiny do půlnoci. 

14.4.2018

OBRAZEM: Melissa pokřtila nové CD

Kutná Hora - Kapela Melissa se v pátek 13. dubna představila v kutnohorské Blues Café ve složení kytarista Petr Kohoutek a houslitska Lída Hájková, flétny a djembe se chopil Adam Langr a zazpívala Jana Odehnalová. Záměrem setkání byl křest nového alba, čehož se ujal Luboš Pospíšil a pokřtil jej bílým vínem.

AKTUALIZOVÁNO
14.4.2018

Zemřel Miloš Forman, oscarovému režisérovi bylo 86 let

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Ve Spojených státech zemřel oscarový režisér Miloš Forman. Skonal náhle v pátek 13. dubna po krátké nemoci, uvedla jeho žena. Rodákovi z Čáslavi bylo 86 let.

12.4.2018

Televizní hudební šlágry zazní při hitparádě v Dusíkově divadle

Čáslav - Součástí natáčení televizního pořadu s názvem Československá zlatá desítka se stanou v úterý 17. dubna od 18 hodin návštěvníci Dusíkova divadla v Čáslavi. „Je to náš prestižní pořad, který pořádáme každý měsíc, neboť je to vlastně naše hitparáda,“ uvedla za Šlágr TV Dagmar Zochová.

11.4.2018

OBRAZEM: Na Kačině slavnostně zahájili letošní výstavy

Svatý Mikuláš - Slavnostní zahájení návštěvnické sezony spojené s vernisáží výstav, které jsou připravené pro letošní rok, se uskutečnilo na zámku Kačina ve středu 11. dubna. Program uvedl majitel zámku Jan Rudolf Chotek spolu se svou manželkou Marií Sidonií Chotkovou, kteří přijeli kočárem taženým koňmi zapůjčenými z nedalekých Přítok. Na vernisáži promluvil ředitel Kačiny Pavel Douša i generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

10.4.2018

Kapela Věnovanka nelení, uspořádá premiérový festival dechovek v Čáslavi

Čáslav - Dechová hudba Věnovanka s kapelníkem Václavem Musílkem je velice aktivní při své činnosti. Nyní se rozhodla, že uspořádá pro své příznivce 1. Festival dechových hudeb, který se bude konat v Dusíkově divadle v Čáslavi, a to v neděli 15. dubna od 17 hodin.

10.4.2018

Žáci čáslavské ZUŠ vystavují svoje výtvarná díla

Čáslav - V pondělí 9. dubna byla ve výstavní síni čáslavského městského muzea na Žižkově náměstí oficiálně zahájena výstava prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka.

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

7.4.2018

OBRAZEM: Iveta Veverková zahájila svou výstavu ve Spolkovém domě

Kutná Hora - Vernisáž výstavy Ivety Veverkové se uskutečnila v sobotu 7. dubna ve Spolkovém domě v Kutné Hoře. Výstava je prodejní a nazvaná Encaustic. Jedná se o třetí samostatnou autorčinu výstavu.

7.4.2018

Jan Vančura zpíval s Plavci pro sázavské publikum

Sázava /FOTOGALERIE/ - Jan Vančura a Plavci vystoupili v pátek 6. dubna v sázavském kulturním domě. Z jeviště zazněl výběr z více než padesátileté tvorby této skupiny. Nechyběly hity jako Vysočina, Modrý měsíc nebo Pole s bavlnou. Zazněl i legendární recitativ Balíček karet. Při písničce 500 mil doprovázelo Jana Vančuru sborem celé, slušně zaplněné, hlediště.

1.4.2018

Petra Börnerová Trio zahrálo v kutnohorském v Blues Café

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Poslední zastávkou v rámci velikonočního turné rodinné skupiny Petra Börnerová Trio bylo vystoupení v Blues Café Kutná Hora.

1.4.2018

OBRAZEM: Klubem Česká 1 duněly písně od Motörhead

Kutná Hora - V sobotu 31. března vystoupil kutnohorském klubu Česká 1 revival americké skupiny Motörhead. 

29.3.2018

Návštěvníci Sedlecké pouti si mohou dopřát i 'lví' tanec

Kutná Hora - Nabitý kulturní program čeká o prodlouženém velikonočním víkendu návštěvníky kutnohorského hostince U Zlatého lva, který se v době Sedlecké pouti stává její součástí.

29.3.2018

KRÁTCE: Kutnohorský pivovar se otevře veřejnosti

Kutnohorsko - Co se chystá na Kutnohorsku?

28.3.2018

OBRAZEM: Fotokroužek na gymnáziu dál tvoří zajímavé snímky

Kutná Hora - I v hektické době před maturitními zkouškami si členové fotokroužku při Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře najdou čas na svou tvorbu. V uplynulých týdnech se zaměřili na hry se světelným kontrastem i zachycení detailů.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

25.3.2018

OBRAZEM: Módní přehlídka Edity Dlouhé se konala již po desáté

Čáslav - Módní přehlídka čáslavské návrhářky Edity Dlouhé se v Dusíkově divadle konala již po desáté. "Jedná se o výroční přehlídku, jejímž tématem jsou Vzpomínky," prozradila v úvodu sama návrhářka. "Vracíme se k tématům, která již proběhla, a uděláme za nimi tlustou čáru," doplnila.

25.3.2018

V Křeseticích zahrála skupina UDG

Křesetice - Sobota patřila v Křeseticích fanouškům rock-popové formace UDG z Ústí nad Labem. Sešlo se jich v místní sokolovně okolo čtyř stovek.

23.3.2018

OBRAZEM: Velikonoční výstavu pořádají ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Místní akční skupina Lípa pro venkov ve spolupráci se Zámeckým pivovarem pořádá od 23. do 29. března tradiční prodejní velikonoční výstavu.

22.3.2018

Jízdu na hard-popové vlně si kapela Vesper vyloženě užívá

Kutnohorsko /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Rok 2018 se nese u kapely Vesper v duchu oslav desátého výročí vzniku. Pánové pouští do světa jeden singl za druhým a na podzim se chystají vydat již pátou řadovou desku, tentokrát s trochu zvláštním názvem - Pan Optikum. Okolo kapely se toho děje mnoho…

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT