VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 18:00

OBRAZEM: V Galerii Středočeského kraje zahájili podzimní sezonu

Kutná Hora - Podzimní sezonu zahájili v Galerii Středočeského kraje v sobotu 22. září. Slavnostní odpoledne začalo křtem katalogu k výstavě Jan Smetana a jeho škola, po kterém následovala komentovaná prohlídka s Richardem Drurym. V 15 hodin odstartovala multimediální instalace a skupinová performance Theatrum Mundi od Dariny Alster, kterou vystřídalo několik vernisáží. Sobotní den zakončil koncert brněnské formace Vítrholc.

20.9.2018

Lákadlem víkendu jsou hlavně památky

Střední Čechy – Nechat si ujít byste neměli program na některém z hradů či zámků, radí před víkendem Lucie Vurbsová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

20.9.2018

Michal Viewegh usedl ve Zruči do křesla pro hosta

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - O tom, jak se kniha stává bestsellerem, o rodné Sázavě a jejích spisovatelích, o pedagogické práci, novém životě po těžké nemoci a rozvodu nebo o slavných hláškách ze svých knih, umění literárních parodií - zkrátka o fenoménu Viewegh si před zcela zaplněným sálem Spolkového domu ve Zruči se čtenáři povídal slavný český spisovatel a publicista Michal Viewegh.

19.9.2018

Kapelník Vesperu: Pan Optikum je o tom, jací nechceme být

Kutná Hora - Kutnohorská kapela Vesper vydala své páté, dlouho chystané album Pan Optikum. Muzikanti na něm pánové pracovali téměř dva roky. Tedy pro uskupení, které své fanoušky v minulosti zásobovalo přísunem nových písní každoročně, neobvyklý interval.

19.9.2018

Kopie Staroboleslavského palladia bude k vidění v chrámu svaté Barbory

Kutná Hora – Oslavy svátku sv. Václava budou v Kutné Hoře okořeněny o jednu unikátní podívanou. Návštěvníci chrámu sv. Barbory budou totiž moci obdivovat unikátní kopii Staroboleslavského palladia. To zde bude vystaveno od 27. do 30. září.

15.9.2018

Fox festival měl rekordní účast, přišlo čtyři a půl tisíce návštěvníků

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Čtvrtý ročník Fox festivalu se konal v sobotu 8. září na kutnohorské plovárně a přilehlé bobové dráze. Pořádá ho společnost Foxconn a letos ho spojila s oslavou svých desátých narozenin. Připravila proto nejen pro své zaměstnance, ale i veřejnost bohatý celodenní program, který završil koncert známých českých hudebních interpretů.

11.9.2018

Koncert Sváti Karáska připomněl sté výročí Českobratrské církve evangelické

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Svatopluk 'Sváťa' Karásek, zpívající evangelický farář, legenda československého undergroundu, zazpíval se svojí skupinou Svatopluk v Čáslavi. Akce proběhla za podpory města Čáslav k 100. výročí vzniku Českobratrské církve evangelické.

9.9.2018

OBRAZEM: Obecní slavnosti nabídly ukázky hasičů, hry, hudbu i štrůdl

Vavřinec - Slavnosti k příležitosti 700 let od první písemné zmínky o Vavřinci se konaly 8. září v části obce Chmeliště.

9.9.2018

OBRAZEM: V Kácově se konal posvícenský jarmark

Kácov - Kácovský jarmark opanoval nádvoří kácovského zámku v sobotu 8. září.

9.9.2018

OBRAZEM: Taneční kurzy pořádají ve Vrdech letos po padesáté

Vrdy - Padesátý ročník tanečních kurzů zahájili v sobotu 8. září v Kulturním domě Vrdy. Prvních 25 let zde taneční kurzy vedli manželé Holanovi, letos svůj 25. rok zahájili taneční mistři manželé Novákovi.

7.9.2018

Divadelní festival Kutná Hora zahájili na Palackého náměstí

Kutná Hora – Čtvrtý ročník divadelního festivalu Kutná Hora byl v pátek 7. září zahájen na Palackého náměstí. Herci z divadla Toy Machine z Peček tu sehráli loutkovou pohádku O třech prasátkách.

3.9.2018

Slámohraní láká na obří hrad, bludiště a cyklodráhu ze slámy

Kutná Hora - Víkend plný her a slámy pro celou rodinu se uskuteční v Kutné Hoře-Sedlci ve dnech 15. – 16. září. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na obří hrad, bludiště a cyklodráhu, vše vystavěné z balíků slámy. Ale nejen to. V areálu bude znít živá country hudba, děti si budou moci vybrat z tvořivých dílniček, ve kterých se bude vyrábět ze slámy, a připravena pro ně bude také spousta her.

2.9.2018

OBRAZEM: Kulturní léto v GASK ukončila kapela Jelen a písničkář Voxel

Kutná Hora - Kulturní léto v GASK 2018 je minulostí. V pátek 31. srpna jej ukončil koncert písničkáře, který si říká Voxel, a kapely Jelen.

2.9.2018

OBRAZEM: Náladu bejby pankáčům na festivalu Kefír deštivé počasí nezkazilo

Svatý Mikuláš - Minimálně tři měsíce v regionu Kolínsko - Kutnohorsko nepršelo a téměř každý jeho obyvatel vzýval dešťové kapky, aby už konečně spadly. Že to muselo být zrovna první zářijový den želeli především pořadatelé bejby pankového festivalu Kefír, jehož další ročník naplánovali právě na toto datum do zámeckého parku Kačina. 

1.9.2018

Čáslavská spisovatelka Jaroslava Hofmanová vydala sbírku tajemných povídek

Čáslav – „Bloudící duše“ je sedmou knihou a druhou sbírkou tajemných povídek čáslavské spisovatelky Jaroslavy Hofmanové Šimůnkové.

1.9.2018

Koncerty přispějí na varhanní sbírku

Kutná Hora – Katedrály pomáhají katedrále, tak se jmenuje benefiční akce pořádaná na podporu Národní sbírky pro svatovítské varhany, do níž se zapojily chrám svaté Barbory a katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Připojil se i kolínský chrám svatého Bartoloměje. Od září do prosince se na těchto místech bude konat několik benefičních koncertů, během nichž se představí hudebníci z Kutné Hory i Kolína.

31.8.2018

Divadelní festival Kutná Hora vypukne za týden

Kutná Hora – Divadelní festival Kutná Hora se v letošním roce uskuteční po čtvrté.

30.8.2018

Lákadly víkendu jsou hudba z filmů i snědený koncert. A tanky

Střední Čechy – K bonbonkům, jejichž návštěvu Středočeská centrála cestovního ruchu rozhodně doporučuje, patří akce, jejíž velikost a význam se hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nerozpakuje srovnávat s karlovarským filmovým festivalem: festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

29.8.2018

Výzva kapely Vesper: Objevte prospektora, žádná špinavost mu není cizí

Kutná Hora /VIDEO/ - Kapela Vesper pokračuje v nastaveném trendu a vydala další singl z chystaného alba Pan Optikum. Píseň nese název Prospektor. „Dalším archetypem do skládačky Pan Optikum je Prospektor. Tedy jakýsi mužský ekvivalent zlatokopky. Prostě chlápek, jemuž žádná špinavost není cizí, pokud z toho pro něj něco kápne," přiblížil kapelník Milan Jahodář.

26.8.2018

OBRAZEM: Trampoty si užili u Bohdanky

Bohdaneč - K rozhledně Bohdanka si přišli zájemci poslechnout kutnohorskou skupinu Trampoty. Ta zde vystupuje pravidelně a již si zde získala své posluchače. Vůně klobás z udírny a dobrá muzika i pití, to se líbilo. 

26.8.2018

OBRAZEM: Hradozámecká noc ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - I zámek ve Zruči nad Sázavou se připojil k projektu Hradozámecká noc. Na pozdní odpoledne byly na nádvoří zámku připraveny zábavné soutěže pro děti. V půlhodinových intervalech probíhaly pohádkové prohlídky interiéru zámku. Rodiče s dětmi vedla průvodkyně jednotlivými místnostmi zámku. V každé čekalo překvapení. Král s královnou, Zlatovláska a mnoho jiných pohádkových postav. I zde se soutěžilo, a bylo vidět, že děti pohádky dobře znají. V půl desáté začalo promítání letního kina. Na programu byl animovaný film Coco.

26.8.2018

OBRAZEM: Hněvkovické pouťové slavnosti

Hněvkovice - Obec Hněvkovice ve spolupráci s rádiem Blaník a Janem Vyskořilem, manažerem skupiny Keks pořádala již sedmý ročník akce nazvané Hněvkovické pouťové slavnosti.

24.8.2018

Tyjátrfest na Kaňku: Vinc Band 'zahřál' hercům scénu zahradního divadla

Kaňk /FOTOGALERIE/ - Druhým dnem pokračoval v pátek 24. srpna letní multižánrový festival Týjátrfest. Program v domácím amfiteátru na Kaňku odstartoval hudební produkcí Vinc Band, po zbytek večera už scéna zahradního divadla patřila hercům.

23.8.2018

Na liteňském zámku se zpívá k poctě Jarmily Novotné

Střední Čechy – Marně se těší na jedinečný hudební zážitek ten, kdo si s rezervací vstupenky nepospíšil. A spoléhal na to, že lístky na páteční koncert, jímž v parku zámku v Litni na Berounsku vyvrcholí pěvecké kurzy trvající od pondělka, obstará na poslední chvíli. Získat už je nelze; kapacita je zcela naplněna.

19.8.2018

OBRAZEM: Petrovice II u Uhlířských Janovic bavilo putovní letní kino

Petrovice II - „Dvě nevěsty a jedna svatba“ je název rodinné komedie, kterou v sobotu shlédli návštěvníci putovního letního kina v Petrovicích II u Uhlířských Janovic. Je to již druhé letošní promítání letního kina v této obci.

16.8.2018

Soundtrack má do Poděbrad přilákat 60 tisíc návštěvníků

Poděbrady /MAPA/ – Čechomor, Eric Serra, hudba ze Svěrákových filmů v podání Ondřeje Soukupa a řada dalších hudebních vystoupení doplněných o filmové projekce nebo například vizuální projekce na poděbradský zámek. Nabitý program druhého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií jsme už v minulých dnech představili. Dnes přinášíme další zajímavosti včetně dopravních omezení a rozmístění jednotlivých scén.

15.8.2018

Soundtrack Poděbrady umožní zažít peklo i světovou premiéru

Střední Čechy – Uskuteční se potřetí, ale předchází ho pověst, jako by se konal již odjakživa. Soundtrack Poděbrady. Sklonek prázdnin bude v lázeňském městě opět patřit mezinárodnímu festivalu filmové hudby a multimédií, nabízejícího pestrou paletu zážitků pro uši i oči. 

12.8.2018

OBRAZEM: Lenka Filipová vyprodala Klub Pivovárek

Rataje nad Sázavou - Plný sál hudebního klubu Pivovárek v Ratajích nad Sázavou přivítal 11. srpna zpěvačku a kytaristku Lenku Filipovou.

12.8.2018

OBRAZEM: Příznivci Kutnohorské Kocábky se letos sešli u pivovaru

Kutná Hora - Milovníci bluegrassové, trampské, folkové a country muziky se sešli v sobotu 11. srpna u pivovaru v Lorci na 35. ročníku festivalu Kutnohorská Kocábka.

8.8.2018

Nová deska se povedla, říkají Francovi

Kutná Hora /ROZHOVOR, VIDEO/ - Nebyl to pro ně jednoduchý rok. Teď ale přicházejí s novou deskou Here I am, Tady jsem. Písnička Point Of No Return je věnovaná nedávno zesnulým rodičům, tak jako celá deska. Kutnohorští Broken Hearts tvrdí, že hudební novinka Here I am, je jejich nejlepší deska. Hudební projekt založili bratři Francovi z Kutné Hory.

7.8.2018

KRÁTCE: Jazzová kapela zahraje v parku U Tří pávů

Kutnohorsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

5.8.2018

OBRAZEM: Křídlovanka potěšila milovníky dechovky ve Zruči

Zruč nad Sázavou - V neděli si milovníci dechovky přišli na své ve Zruči nad Sázavou. V zámeckém parku zahrála Křídlovanka se svými hosty. Do města příjíždí každoročně.

4.8.2018

OBRAZEM: Česká 1 fest. Willi zřejmě založil novou tradici

Malešov - Nový hudební festival se rozhodl uspořádat majitel kutnohorského hudebního klubu Česká 1 a baskytarista skupiny Sto zvířat Willem Versteeg. Akce se konala 3. srpna v zajímavých prostorách Přátelského pivovaru v Malešově u Kutné Hory.

3.8.2018

OBRAZEM: Kinematograf znovu přilákal spousty diváků

Kutná Hora - Česká komedie "Špunti na vodě" uzavřela čtvrtý ročník Hudebního léta – Kinematograf bratří Čadíků 2018 na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Na dobrovolném vstupném se na Konto Bariéry podařilo vybrat  41.048 korun, což je téměř o deset tisíc korun více, než loni.

2.8.2018

Bajkeři se prostřednictvím kinematografu postarali o oživení Palackého náměstí

Kutná Hora /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Koncerty hudebních skupin Palindromes a Vilémova kapela zkrátily lidem čekání na začátek promítání českého filmu Bajkeři. To se konalo ve středu večer v rámci letního open-air filmového festivalu Kinematograf bratří Čadíků na kutnohorském Palackého náměstí.

2.8.2018

Festival Let it Roll začíná, nabídne vesmírný příběh

Milovice – Svátek pro všechny příznivce taneční hudby, speciálně pro ty vyznávající styl drum´n´bass. To je už jedenáctý ročník festivalu Let it Roll, který začíná dnes na milovickém letišti. Očekávají se desítky tisíc fanoušků elektronické hudby z celého světa. Organizátoři nabídnou pro návštěvníky řadu novinek, festival bude mít i svůj vlastní příběh. Část lidí z okolí se však během příštích nocí obává nadměrného hluku a tedy toho, že se nevyspí.

31.7.2018

OBRAZEM: Kinematograf bratří Čadíků promítl první film

Kutná Hora - V rámci projektu Filmové léto se Kinematograf bratří Čadíků na čtyři dny usídlil na Palackého náměstí v Kutné Hoře. První večer patřil českému filmu Hurvínek a kouzelné muzeum. Před projekcí filmu na pódiu vystoupil hudebník Marcel Kříž a John Hayllor.

31.7.2018

Léto ještě zdaleka nekončí, kam můžete vyrazit v kraji za zábavou a kulturou?

Střední Čechy – Léto máme všichni spojené s dovolenými, volnem, kulturními a sportovními událostmi. Třebaže polovina prázdnin je pryč, léto rozhodně nekončí. Kam můžete vyrazit příští týden v rámci středních Čech?

30.7.2018

Kinematograf bratří Čadíků se usídlí v Kutné Hoře

Kutná Hora - Kinematograf bratří Čadíků se po roce znovu vrací na Palackého náměstí v Kutné Hoře, aby tam po čtyři letní večery bavil Kutnohořany českou filmovou produkcí.

29.7.2018

OBRAZEM: V Roztěži hrály harmoniky

Roztěž - Na započatém díle Setkání harmonikářů, které se zrodilo v loňském roce mezi kamarády a muzikanty Mirkem Jiřištou a producentem hudebních pořadů na Kutnohorsku Antonínem Novotným, pokračoval dalším srazem právě Antonín Novotný s kolektivem spolupracovníků v Roztěži u Kutné Hory.

29.7.2018

OBRAZEM: U chrámu svaté Barbory znělo ukulele

Kutná Hora - V letošním roce návštěvníci a účinkující šestého ročníku Czech Ukulele festivalu zavítali v rámci výletu po středních Čechách i do Kutné Hory. V parku vedle chrámu svaté Barbory zahráli hráči na ukulele z Čech, Německa a Velké Británie.

23.7.2018

Pepino Band se dočkal velké změny. Má nové členy i nástrojové obsazení

Kutná Hora - Muzikant a zpěvák Pepino Matura sám se svým hudebním nástrojem a programem vystupuje v České republice i v zahraniční stále, už více, jak 17 let. Fanouškové jsou mu stále věrni a rád se za nimi vrací. A jeho skupina Pepino Band, založená přibližně před 9 lety, se dočkala velké změny.

23.7.2018

Festival Let it Roll chystá obří pódium

Milovice - Největší drum´n´bassový festival na světě startuje 2. srpna a čekají se desítky tisíc návštěvníků z desítek zemí.

22.7.2018

OBRAZEM: Motoband zahrál ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Místní skupinu Motoband si lidé poslechli v sobotu 21. července od 19.30 hodin na unikátním koncertu na zručských tenisových dvorcích v rámci hráčské party Euromölkky 2018, sedmého mistrovství Evropy ve hře mölkky.

19.7.2018

Panenky, dravci i přízraky. To vše je k vidění na Dobříši

Střední Čechy – Stovka panenek čeká nyní na návštěvníky zámku v Dobříši. Všechny jsou to sympaťačky; nezávisle na věku. Byť některé vypadají na vkus moderní doby možná trošku oplácaně. No vážně; docela při těle. Ty nejstarší už jsou navíc pěkné pamětnice – pocházejí z roku 1910. A nechybí ani ručně šité oblečky, kočárky, a dokonce i bryčky.

18.7.2018

Hana Hindráková: Afrika je nevyčerpatelná studnice silných příběhů

Mělnicko /ROZHOVOR/ - Hanu Hindrákovou znám už od začátku jejích cest do Afriky. Během té doby začala o Africe psát, nepřestala cestovat a změnila styl pomáhání. Požádala jsem ji proto o popovídání o zkušenostech s dobrovolnictvím v tomto – pro většinu z nás – jiném světě. Po několika letech jsme si na jednom ze křtů její knihy potykaly, takže proto ten osobnější přístup.

17.7.2018

Farnost ožije oslavami svátku sv. Jakuba

Kutná Hora - Svatý Jakub je nejenom patronem všech poutníků, ale také kutnohorské farnosti. Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora proto připravila u příležitosti jeho svátku tradiční oslavy, které se v kostele sv. Jakuba a jeho okolí uskuteční už tuto sobotu a neděli.

16.7.2018

Tylova herecká škola natáčela film na Kaňku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Film s názvem Král natáčela Tylova herecká škola v Mozaice na kutnohorském Kaňku a v jeho okolí od soboty 7. července. Poslední klapka padla v sobotu 14. července.

15.7.2018

Zručský dvůr zaplnili fanoušci skupiny Keks

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Koncert skupiny Keks se konal v sobotu 14. července ve Zruči nad Sázavou. Od dvacáté hodiny se před vchodem do Zručského dvora tvořila dlouhá fronta příznivců této legendy naší hudební scény.

15.7.2018

OBRAZEM: Výstava Zavřete oči, odcházím... byla zahájena na zámku

Zruč nad Sázavou - Výstava s názvem Zavřete oči, odcházím… byla otevřena v sobotu 14. července v zámecké galerii ve Zruči nad Sázavou za účasti představitelů města i řady občanů. Více o setkání i o výstavě samotné napsala bývalá vedoucí zručského odboru kultury Jiřina Janatová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT