VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.2.2018

Mateřskou školu Dačického navštívilo divadlo Úsměv

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Děti v Mateřské škole Dačického dnes navštívilo divadlo Úsměv ze Žďáru nad Sázavou. Dětem zahrálo pohádku O nemocném pejskovi.

20.2.2018

V Dačického domě zněly v úterý dopoledne verše v podání mladých recitátorů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Regionální kolo recitační soutěže „Ten verš ti tiše říkám…“ se uskutečnilo v úterý 20. února v Dačického domě. V první kategorii soutěžili František Ručka, Kristýna Čtveráčková, Salome Poživilová, Aneta Petrů, Přemysl Cejhon a Kateřina Štainerová.

18.2.2018

OBRAZEM: Hasiči tančili ve Vlastějovicích

Vlastějovice - Kulturní dům ve Vlastějovicích se stal místem konání tradičního hasičského plesu. K poslechu i k tanci hrála skupina Viriband. Pro hosty plesu byla připravena půlnoční tombola. 

18.2.2018

FOTO, VIDEO: Maturanti zemědělské školy plesali v Grandu

Čáslav – Maturitní ples tříd 4.A a 4.B Střední zemědělské školy Čáslav se konal 17. února v hotelu Grand. Nechybělo předtančení, slavnostní nástup studentů a studentek a samozřejmě ani slavnostní přípitek a zašlapávání šerp.

18.2.2018

OBRAZEM: Sokolovnu zaplnily masky

Kácov - Sport tuto sobotu v kácovské sokolovně vystřídala zábava. Hasiči zde pořádali tradiční karnevaly. Nejprve odpoledne zaplnily sál děti a sešlo se jich opět více než stovka, program pro ně připravila agentura Fun Activity. Odpoledne plné tance, her a soutěží pobavilo všechny přítomné.

18.2.2018

FOTO: Vesper v novém klipu paroduje svět youtuberů

Kutná Hora - Kutnohorská hard-popová kapela Vesper rozhodně nezahálí. Po změně sestavy, image a zahájení koncertního výročního tour vypustila do světa nový klip k písni Youtuber.

18.2.2018

OBRAZEM: Uhlířskojanovičtí hasiči si zatančili na bále

Uhlířské Janovice - Sbor dobrovolných hasičů z Uhlířských Janovic uspořádal v sále místní Kooperativy svůj tradiční bál. O akci byl tak velký zájem, že se Kooperativu podařilo zaplnit i přesto, že se jedná o jeden z největších tanečních sálů v kraji.

17.2.2018

OBRAZEM: Hasiči se roztančili v Křeseticích

Křesetice – Hasičský sbor v Křeseticích připravil na sobotní večer ples plný veselí a zábavy. Na pódiu to rozjela kapela Fortuna pro radost všem k poslechu i tanci, ke kterému rozhodně účastníky plesu nemusel nikdo pobízet.

17.2.2018

FOTO, VIDEO: Maturitní ples Gymnázia a SOŠPg Čáslav

Čáslav – Maturitní ples Gymnázia a SOŠPg Čáslav se konal ve stylu hudební show „Grammy Awards“ v čáslavském Grandu. K tanci a poslechu zahrála hudební skupina Jel-band pod vedením kapelníka Vladimíra Jelínka.

17.2.2018

OBRAZEM: Horky prošel masopust

Horky – Masopustní veselí ovládlo v sobotu Horky. V průvodu nemohl chybět medvěd, kapela, spousta zajímavých masek, k tomu všemu samozřejmě taneček, vynikající dobroty od místních hospodyněk a zkrátka pravé masopustní veselí.

17.2.2018

OBRAZEM: Sázavští fotbalisté vyměnili dresy za obleky

Sázava - Fotbalový Klub Kavalier Sázava uspořádal v pátek 16. února tradiční Fotbalový ples. Jako místo konání zvolil místní Společenský dům. O hudební stránku večera se postarala skupina TaHiMel, která svůj úkol zvládla opravdu na výbornou.

16.2.2018

Krásné nové stroje oslaví pětatřicáté výročí v České 1

Kutná Hora - Hudební skupina Krásné nové stroje, vystupující také pod zkratkou KNS, je dnes pro mnohé posluchače legendou. Pětatřicet let své existence oslaví ve čtvrtek 1. března koncertem v klubu Česká 1, na kterém vystoupí v rozšířené sestavě i s několika bývalými členy.

16.2.2018

Ples Nahoře dole dostal od města 30 tisíc korun

Kutná Hora - Podruhé se v sobotu 10. března v kutnohorském kulturním domě Lorec bude konat ples Nahoře dole, který stejně jako loni uspořádá Nadační fond pro zachování a rozvoj kulturního dědictví regionů Čáslavska a Kutnohorska.

16.2.2018

Kapela Melissa: Při hraní na ulici jsme se setkali s lidmi z celého světa

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Historie kutnohorské kapely Melissa je poněkud dlouhá a zašmodrchaná. Kapela ale nyní slaví další úspěch. Vydala totiž v pořadí již čtvrté CD, které se ale opět poněkud liší od těch předchozích. O tom více prozradili Petr Kohoutek a Lída Hájková.

16.2.2018

FOTO, VIDEO: Kapela Katapult to rozbalila v Dusíkově divadle

Čáslav – „Šťastné narozeniny“ je název celoročního turné, při kterém to legendární kapela Katapult „rozbalila“ v čáslavském Dusíkově divadle.

15.2.2018

OBRAZEM: František Jelínek vystavuje svá díla v Čáslavi

Čáslav - Lidé mohou nyní v Čáslavi navštívit výstavu Františka Jelínka s názvem Výběr z tvorby. K vidění je v čáslavské výstavní síni do neděle 25. února.

13.2.2018

Kapela GJO Band zahraje, aby pomohla Terezce

Kutná Hora - Charitativní koncert, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na konto malé Terezky z Kutné Hory, uspořádá kapela GJO Band. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 22. února od 18 hodin v aule Gymnázia Jiřího Ortena.

12.2.2018

OBRAZEM: Námořníci i piráti tančili v kutnohorském Dominiku

Kutná Hora - Dětský karneval se uskutečnil v Domě dětí a mládeže Dominik v Kutné Hoře v neděli 11. února. Tento rok byl dětský karneval pojatý v námořnickém a pirátském stylu. 

11.2.2018

OBRAZEM: Debustrol se pokusil zbourat kutnohorský klub Česká 1

Kutná Hora - Koncert skupiny Debustrol, který je součástí turné Winter Bloody Tour, se konal v sobotu 10. února v Kutné Hoře. Klub Česká 1 byl zcela zaplněn vyznavači thrash metalu. Nelze se tomu divit, protože Debustrol je považován za průkopníky tohoto hudebního stylu u nás, respektive v Československu. 

11.2.2018

OBRAZEM: Rybáři si zaplesali ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Ve zbraslavické sokolovně pokračovala dne 10. února plesová sezona v pořadí druhým Rybářským plesem.

11.2.2018

OBRAZEM: V Čáslavi se tančilo ve stylu velkého Gatsbyho

Čáslav - V čáslavském Grandu se konal v sobotu 10. února ples ve stylu elegantních dvacátých a třicátých let. Parketem se nesly tóny charlestonu, nechyběly šaty s třásněmi, typické čelenky a motýlky na pánských košilích.

10.2.2018

OBRAZEM: Sněhulák Olaf se v Čáslavi proměnil ve skvělého šoumena

Čáslav - Velká zimní disco party se konala v sobotu 10. února v sále čáslavského hotelu Grand. Organizátoři na ni pozvali toho nejpovolanějšího na zimní radovánky, a sice sněhuláka Olafa z Ledového království. Ten zábavu pořádně rozproudil.

10.2.2018

FOTOGALERIE: V Malešově se konal tradiční masopust

Malešov - V sobotu 10. února se v Malešově před pivovarem sešli účastníci masopustního průvodu. Potom se všichni přesunuli na nádvoří místní tvrze, kde z rukou starosty převzali klíč a vládu nad Malešovem. Pak už nic nebránilo tomu, aby se průvod vydal na cestu obcí.

10.2.2018

OBRAZEM: Čáslavské gymnázium odtančilo maturitní ples

Čáslav /VIDEO/ - Maturitní ples třídy 4.L Gymnázia a SOŠPg Čáslav se konal v pátek 9. února v čáslavském Grandu. K tanci a poslechu hrála kapela Joy of Dance a maturanty celým večerem provedl moderátor Ondřej Rázl.

10.2.2018

Herecká škola oslaví páté výročí

Kutná Hora – Tylova herecká škola se již slušně „zabydlela“ na kutnohorské umělecké scéně a mezi vzdělávacími a volnočasovými zařízeními v regionu. Není divu, uplynulo již pět od jejího vzniku.

8.2.2018

OBRAZEM: Skupina Vesper se představuje v nové sestavě a s novou image

Kutná Hora - Hard-popová banda Vesper, která o sobě dává čím dál hlasitěji vědět, nedávno oznámila odchod kmenového člena, kytaristy, zpěváka a autora několika úspěšných písní z repertoáru Vesperu Pavla Mojžíše.

7.2.2018

KRÁTCE: Neziskovky si zatančí na společném plese

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

6.2.2018

OBRAZEM: Zavzpomínali na kapelníka Miroslava Jiřištu

Kutná Hora - Tylovo divadlo v Kutné Hoře se zaplnilo v úterý 6. února posluchači, pro které připravil producent hudebních pořadů na kutnohorsku Antonín Novotný Vzpomínkový zábavný večer na zdejšího muzikanta, zpěváka a kapelníka Miroslava Jiřištu. Ti spolu připravovali jubilejní 20. Hudební pořad k Mirkovým devadesátinám, které by oslavil 08. února 2018. Bohužel osud rozhodl jinak a Mirek Jiřišta odešel do muzikantského nebe dne 2. listopadu loňského roku. 

4.2.2018

OBRAZEM: Herec Jarda Dušek vystoupil v sázavské Huti před pecí

Sázava - Malování hudbou, notování hlasem a vyprávění světlem, to všechno v kulise rozžhavené sklářské pece zažili návštěvníci představení nazvaného Trojjediná líheň, které se uskutečnilo v sobotu 3. února od 18 hodin v Huti František v Sázavě.

4.2.2018

OBRAZEM: Sportovci plesali v Kácově

Kácov - Již po sedmé spojili své síly kácovští volejbalisté a fotbalisté k uspořádání plesu. Tak jako i předchozí roky k tanci a poslechu hrál František Procházka. Večer plný hudby, ale také, jak jinak na sportovním plese, plný soutěží se sportovní tematikou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT