VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.11.2017

OBRAZEM: Poslední rozloučení s kutnohorskou hudební legendou

Kutná Hora - Poslední rozloučení s legendárním kapelníkem Miroslavem Jiřištou se uskutečnilo v pátek 10. listopadu od 11.45 hodin v kutnohorské smuteční síni a na hřbitově.

10.11.2017

OBRAZEM: Prodloužená kurzu B podruhé roztančila Lorec

Kutná Hora - Druhá prodloužená v kutnohorském Lorci patřila v pátek večer frekventantům tanečního kurzu B Taneční školy Antonína a Jany Novákových. Na parketě se ale nepředvedli jen oni, zatančit si s nimi přišli i jejich rodiče a prarodiče.

10.11.2017

OBRAZEM: Na Palackého náměstí se objevila vánoční výzdoba

Kutná Hora - Lidé mohou již v těchto dnech obdivovat na Palackého náměstí v Kutné Hoře vánoční výzdobu. Ta je stejná jako v letech minulých. "Mně se výzdoba líbí, ale myslím si, že ji mohli nainstalovat tak o týden, dva déle," uvedla žena procházející přes náměstí.

9.11.2017

OBRAZEM: Čáslav přivítala svatého Martina na bílém koni

Čáslav /VIDEO/ - Tradiční svatomartinský lampiónový průvod prošel ve čtvrtek centrem Čáslavi. Trasa průvodu vedla z Kostelního náměstí a skončila na náměstí Jana Žižky z Trocnova. Akci již podvanácté uspořádalo Rodinné centrum Kopretina Čáslav.

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Fešáci slaví padesátiny. A těší se, až dozní poslední potlesk

Praha /ROZHOVOR/ – Robert Moucha, Tomáš Linka, Antonín Kny. Tři z mnoha. Z mnoha, kteří jsou spojeni doslova pupeční šňůrou se skupinou Fešáci.

9.11.2017

Kutná Hora se rozloučí s Miroslavem Jiřištou

Kutná Hora - Před týdnem odešel do hudebního nebe legendární kutnohorský kapelník Miroslav Jiřišta. Jeho posluchači se s ním budou moci již zítra rozloučit.

9.11.2017

Svatomartinskou husu v sobotu zapijí mladým vínem

Kutná Hora – V sobotu 11. listopadu si v Galerii Středočeského kraje pochutnají na tradičních hodech se svatomartinskou husou a mladým vínem z vinařských oblastí Čech a Moravy. 

7.11.2017

Ve Svatém Mikuláši odehrají Charleyovu tetu

Svatý Mikuláš - Divadelní kroužek ve Svatém Mikuláši zve veřejnost na veselohru o třech jednáních s názvem Charleyova teta, kterou napsal Brandon Thomas.  

7.11.2017

KRÁTCE: Lampionový průvod půjde přes čáslavské náměstí

Kutná Hora - Přinášíme výběr krátkých zpráv z regionu. 

6.11.2017

Na benefičním koncertě se vybralo přes šest tisíc korun

Kutná Hora - Benefiční koncert Pro DOBRO na podporu aktivit střediska A+D Oblastní charity Kutná Hora a Centra Narovinu se konal v neděli 5. listopadu. Tyto dvě organizace spolupracují dlouhodobě, například výrobou textilních hraček a společenských her pro děti z ostrova Naděje v Keni nebo vzájemným prodejem výrobků.

6.11.2017

OBRAZEM: Dvojice Delioú zahrála v Blues Café

Kutná Hora - Projekt Hora plná hudby - hudba bez hranic pokračovala koncertem česko - francouzské dvojice "Delioú". Houslistka Jitka Malczyk, která hraje i v několika dalších projektech inspirovaných keltskou a severskou hudbou, zahrála společně s harfenistkou Célestine Doedens z Bretaně.

6.11.2017

KRÁTCE: Zruč nad Sázavou navštíví světová rekordmanka

Kutná Hora - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Kutnohorska. 

4.11.2017

Irská hudba zněla ve spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Klub panenky ČR ve Zruči nad Sázavou má jednu z největších sbírek panenek u nás. Je to 5000 exponátů. „Dnes pořádáme halloweenské, chcete-li keltské odpoledne nazvané Podzimní dýňové čarování," řekla vedoucí klubu Alena Zemanová.

3.11.2017

OBRAZEM: Tanečníci prožili při své druhé prodloužené radostné chvíle

Kutná Hora - Svoji druhou prodlouženou absolvovali frekventanti kurzu A z Taneční školy Novákovi. Tanečníci svým rodičům a prarodičům předvedli v pátek 3. listopadu, jaké tance se zatím stihli naučit.

3.11.2017

OBRAZEM: Herečka Blanka Bohdanová vystavuje své obrazy v Kutné Hoře

Kutná Hora - Prodejní výstava herečky a malířky Blanky Bohdanové byla zahájena v pátek 3. listopadu v 18 hodin. Výstava je k vidění v horní kapli kostela Všech svatých s kostnicí až do 3. ledna. Samotná autorka obrazů však na vernisáž nedorazila, protože onemocněla.

3.11.2017

Kapelník Miroslav Jiřišta odešel do hudebního nebe

Kutná Hora - Do hudebního nebe odešel ve čtvrtek 2. listopadu legendární kutnohorský kapelník Miroslav Jiřišta. Ten byl nezaměnitelnou osobností hudební scény. Jeho hudba a zpěv bavily celé generace.

2.11.2017

Odešla hudební legenda: zemřel kapelník Miroslav Jiřišta

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 2. listopadu odešel do hudebního nebe legendární kutnohorský kapelník Miroslav Jiřišta. Byl nezaměnitelnou osobností místní hudební scény. Se svým orchestrem vystupoval doma i v zahraničí a jen v Kutné Hoře bavila jeho hudba celé generace.

2.11.2017

Ve Zruči nad Sázavou uspořádali přednášku s názvem Zápalkové krabičky

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Zápalkové krabičky, tak se jmenovala výstava s přednáškou Miroslava Paštiky, která se uskutečnila ve zručském spolkovém domě.

1.11.2017

Na šampionát jsme se připravovali půl roku

Čáslav /ROZHOVOR/ – Čáslavské dechové skupině s názvem Věnovanka se podařil neuvěřitelný úspěch. Věnovanka se totiž stala vítězem festivalu Vejvodova Zbraslav a stala se i 3. nejlepší dechovkou v Evropě na soutěži v Bambergu. Proto Václav Musílek, kapelník a umělecký vedoucí Věnovanky, odpověděl Deníku na otázky.

1.11.2017

Lajka poletí do vesmíru v Galerii Středočeského kraje

Kutná Hora – Velmi zajímavou výstavu mohou lidé navštívit v průběhu listopadu v Galerii Středočeského kraje. Ta bude věnována mimo jiné Lajce, psí průkopnici kosmonautiky.

1.11.2017

OBRAZEM: Dýňové tvoření zakončil v Bílém Podolí ohňostroj

Bílé Podolí – Dýňové tvoření se uskuteční v mateřské škole Bílé Podolí v úterý 31. října. Děti si za vydatné pomoci svých rodičů vydlabaly a ozdobily dýně, které pak všichni umístili na zahradu mateřské školy. Potom si každý připravil svůj lampion a všichni zájemci se vydali na cestu za světýlky. Na závěr byl k vidění ohňostroj.

30.10.2017

Návštěvníci vyrazili do muzea i přes chladnější počasí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Především předpověď počasí na víkend bylo to, co organizátorům dělalo velké starosti. V pátek se střídal déšť se sluníčkem a v nedělní následky větru se na mnoha místech odstraňují ještě dnes. Sobota ale nakonec akci přála a i přes chladnější počasí si cestu do objektů Českého muzea stříbra na Hrádek, do Kamenného a Tylova domu našlo mnoho návštěvníků.

26.10.2017

OBRAZEM: Seniorky si vyrobily v kutnohorské knihovně betlém

Kutná Hora - Tvořivá dílna pro seniorky se konala v kutnohorské knihovně ve čtvrtek 26. října v dopoledních hodinách. Protože už se všechny těší na Vánoce, vytvořily si ve čtvrtek dopoledne betlém.

24.10.2017

Partnerské vztahy 19. století rozebrala Martina Bittnerová

Čáslav – „Partnerské vztahy v 19. století“ byl název přednášky populární spisovatelky, lektorky a publicistky Martiny Bittnerové, která se konala v přednáškové místnosti městské knihovny. Akci zorganizovalo Městské muzeum a knihovna Čáslav ve spolupráci s Literárním klubem Dr. Nadi Benešové.

22.10.2017

Kostel v Bohdanči má novou fresku

Bohdaneč /FOTOGALERIE, AUDIO, VIDEO/ - Přičiněním Jana Mičánka dostal kostel v Bohdanči novou tvář. Po podrobném průzkumu specialistů v různých oborech byly objeveny nové skutečnosti týkající se kostela.

22.10.2017

Robert Fulghum navštívil Zruč nad Sázavou

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou diváci obsadili hlediště a čekali na hosta - amerického spisovatele, unitářského pastora, filosofa, učitele, zpěváka, malíře Roberta Fulghuma, který se do Česka pravidelně vrací.

19.10.2017

Odstartoval první ročník festivalu Start Fest

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žádný začátek není snadný a v umění toto tvrzení platí dvojnásob, právě z toho důvodu vznikl festival Start Fest. Ten si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl pomoci mladým umělcům odstartovat jejich kariéru. V Kutné Hoře se festival Start Fest konal poprvé v pátek 14. října v kutnohorském Planet Music clubu. Publiku se představilo několik kapel a svou tvorbu na společné výstavě odprezentovali také mladí fotografové.

18.10.2017

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

18.10.2017

Čáslavské hradby byly tématem přednášky

Čáslav – Tématem říjnové přednášky muzejního a vlastivědného spolku „Včely Čáslavské“ byly čáslavské hradby. Přednášel doktor Vladislav Razím z Národního památkového ústavu, který se dlouhodobě zabývá opevněním středověkých měst.

18.10.2017

Vernisáž fotoklubu se konala ve Zruči

Zruč n. Sázavou /FOTOGALERIE/ - V úterý 17. října byla ve Výstavní síni zručského zámku vernisáž fotovýstavy členů fotoklubu za účasti autorů fotografií.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT