VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.10.2017

OBRAZEM: Okolo Bohdanče se vydali pěšky i na kolech

Kutnohorsko /VIDEO/ - V sobotu 14. října se lidé už od rána registrovali na 15. ročník Pochodu okolo Bohdanče. Letošní varianta tras, západní, patří mezi ty nejkrásnější. Pokud máte rádi daleké rozhledy, aniž byste museli šplhat do prudkých kopců, doplněné kouzelnými barvami podzimu, určitě jste si nenechali letošní ročník ujít. Na každé trase je k vidění mnoha zajímavého.

15.10.2017

OBRAZEM: Banjo band Ivana Mládka vyprodal Pivovárek

Kutnohorsko - Vystoupení Ivana Mládka se skupinou ukončilo letošní sezónu koncertů v ratajském klubu Pivovárek. Zahrál své populární hity, které zná již několik generací posluchačů. Písničky Ivana Mládka se vyznačují vtipem, stejně tak jako doprovodné mluvené slovo, které je nedílnou součástí koncertu.

15.10.2017

Tradiční akce na Vavřinci přilákala velké množství vodáků

Kutná Hora - K podzimnímu koloritu neodmyslitelně patří výlovy rybníků. Vypouštění vody před výlovem si na tom ve Vavřinci užili vodáci. Zvýšeného průtoku vody v potoce využili k již 39. ročníku akce Vavřinecký potok, který se konal jakou Memoriál Milana Marka. 

15.10.2017

OBRAZEM: Nad Sukovem se vznesli draci

Sukov - Na kopci Sukov u kutnohorských menhirů se v sobotu 14. října konala tradiční drakiáda, kterou pořádal Klub Sluníčko. Dvacátému ročníku přálo počasí a nebe se tak zaplnilo draky. Ti, co je sebou neměli, se věnovali hraní her a soutěžení.

15.10.2017

OBRAZEM: Na Hubertovu jízdu vyrazili jezdci v Přítokách

Přítoky - Po čtyřiadvacáté vyrazili v sobotu 14. října na Hubertovu jízdu jezdci v Přítokách. Do sedel jich tentokrát usedlo sedmnáct. Hned na začátku jízdu zkomplikoval pád jedné z jezdkyň. Ten se naštěstí obešel bez zranění a v jízdě tak mohli pokračovat všichni jezdci.

14.10.2017

Jana Štěrbová zazpívala v Cocktail baru

Kutná Hora - Sopranistka Jana Štěrbová se v pátek 13. října představila návštěvníkům kutnohorského Cocktail baru. Pro své posluchače si na večer připravila takové hity jako Cohenovo Hallelujah nebo písně od Edith Piaf či z Fantoma Opery. Na Kutnohorsko znovu zavítá v prosinci, kdy se na zámku Kačina uskuteční její vánoční koncert.

14.10.2017

OBRAZEM: Turisté se vydali za malínským křenem

Kutná Hora - Pošestatřicáté se turisté vydali na Pochod za malínským křenem. Ten na ně ale čekal až v cíli spolu s klobásou. Předtím ale vyrazili do terénu. Vybrat si mohli z několika různě dlouhých tras, na výběr ale byly také cyklotrasy. Na výšlap vyrazili dospělí, děti, ale také spousta psích miláčků.

14.10.2017

OBRAZEM: Další prodloužená roztančila Lorec

Kutná Hora - Frekventantům tanečního kurz B Taneční školy Antonína a Jany Novákových patřil v pátek parket v kutnohorském Lorci. Na něm v rámci své první prodloužené předvedli, jak daleko už jsou se svým tanečním umem.

13.10.2017

KRÁTCE: Hubertova jízda vzdá hold patronu jezdců, myslivců a lovců

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

11.10.2017

Premiéru studentského snímku Max provázela v kině slavnostní atmosféra

Kutná Hora - Slavnostní atmosféra provázela světovou premiéru studentského snímku Max v neděli 8. října v kutnohorském kině Modrý kříž. Fanfáry, herci a tvůrci oblečeni v gala, dalších přes sto diváků v hledišti, květiny, ocenění, proslovy před stříbrným plátnem, občerstvení, rozhovory akterů po premiéře. Chvíle podobné ceremoniálům při filmových událostech hollywoodského střihu.

11.10.2017

KRÁTCE: Na konec sezony uspořádají motorkáři tradiční vyjížďku

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

10.10.2017

KRÁTCE: V klubu Česká 1 pokřtí Nanoseféra své nové CD

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

9.10.2017

Sopranistka Jana Štěrbová zazpívá v Kutné Hoře

Kutná Hora - Sopranistka Jana Štěrbová, která má za sebou mimo jiné dvouleté angažmá ve Státní opeře Praha, navštíví Kutnou Horu. Pro své vystoupení si vybrala Cocktail bar Barborská, kde v průběhu večera vystoupí s muzikálovými písněmi a šansony. 

9.10.2017

Film o Kutné Hoře získal na Mezinárodním filmovém festivalu Tourfilm ocenění

Kutná Hora – Slavnostní vyhlášení 50. ročníku festivalu Tourfilm se konalo v pátek v karlovarském hotelu Pupp. „Naše město s videem Kutná Hora in Pictures získalo v národní soutěži čestné uznání, a to 2. místo v kategorii Tour Region Film – propagační spoty do 10 minut,“ uvedla Eliška Tivodarová.

9.10.2017

Do Kutné Hory zamířil cestovatelský festival Na@Na

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Druhý ročník cestovatelského festivalu s názvem Na@Na se přesunul do Kutné Hory. Konal se v sobotu 7. října v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře.

7.10.2017

OBRAZEM: Na Kačinu se opět po roce vrátily jezdecké slavnosti

Svatý Mikuláš - Zámecké jezdecké slavnosti se uskutečnily v sobotu 7. října na zámku Kačina ve Svatém Mikuláši. Na návštěvníky čekaly ukázky jezdeckého umění, Hubertova jízda, ale i stánky s rozmanitým sortimentem. Nechyběla ani výstava automobilů - veteránů.

7.10.2017

V Miskovicích si užili Týden knihoven

Miskovice - Tradiční Týden knihoven se uskutečnil i v té miskovické. Jedna z akcí bylo vyhodnocení letní soutěže Misumaš antigaučing. "Letos jsme hledali dinosauří vejce," uvedla knihovnice Dagmar Strbíková. Jedna ze stávek byla v místech nálezu té pravé dinosauří nohy u Mezholez. V knihovně začaly rovněž podzimní dílničky, které se konají každé úterý od 16 hodin.  

6.10.2017

OBRAZEM: V Černínách zahájili výstavu Šikulové z regionu

Černíny - Již třetí ročník prodejní výstavy s názvem Šikulové z regionu pořádá ve spolupráci s Obecním úřadem v Černínách Olga Zubová. 

6.10.2017

OBRAZEM: Na Hlínování dohlížela v Hlízově Lada Lisá

Hlízov - Již popáté uspořádali v Hlízově takzvané Hlínování. Děti i dospělí si v pátek 6. října vytvořili pod vedení Lady Lisé dekorace pro sebe a své blízké. Tentokrát malí i velcí modelovali dekorace s vánoční tematikou. Hlínování se konalo v kulturním domě.

6.10.2017

KRÁTCE: Pochodovat budou v noci

Kutnohorsko - Co se děje na Kutnohorsku?

6.10.2017

Startuje první ročník festivalu Start Fest

Kutná Hora - Žádný začátek není snadný a v umění toto tvrzení platí dvojnásob, právě z toho důvodu vznikl festival Start Fest. Ten si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl pomoci mladým umělcům odstartovat jejich kariéru. „Rozhodli jsme se ukázat veřejnosti začínající kapely a fotografy, dát jim možnost se setkat a ukázat, co v nich je,“ doplňuje jeden z organizátorů Václav Vágner.

6.10.2017

Slavný spisovatel Robert Fulghum navštíví Zruč nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Americký spisovatel, unitářský pastor, filosof, učitel, zpěvák a malíř Robert Fulghum přijede v sobotu 21. října do Zruče nad Sázavou, kde se od 16 hodin představí ve Spolkovém domě. Mezi jeho nejznámější knihy patří například „Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce.“

4.10.2017

Galerie se přestěhuje do Sankturinovského domu

Kutná Hora – Galerii Felixe Jeneweina v Kutné Hoře čekají ještě v tomto roce velké změny. „Do konce října by se měla kutnohorská galerie přestěhovat do Sankturinovského domu,“ potvrdil místostarosta Josef Viktora.

3.10.2017

Spisovatelka Tereza Brdečková četla ve zručské knihovně

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Městská knihovna ve Zruči nad Sázavou uspořádala v úterý 3. října při příležitosti akce Týden knihoven autorské čtení spisovatelky, scénáristky a překladatelky Terezy Brdečkové.

3.10.2017

V Čáslavi zahájili výstavu malíře Miloslava Mouchy

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Výstava obrazů malíře Miloslava Mouchy byla v prostorách Nové scény Dusíkova divadla v Čáslavi slavnostně zahájena v úterý 3. října. Po hudebním úvodu, o který se postarali žáci Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka, promluvili starosta města Jaromír Strnad, kurátor výstavy pan Petr Svoboda - ředitel Galerie výtvarného umění v Mostě, za spolek Třiatřicet pan David Novák a ředitelka Dusíkova divadla Eva Albrechtová.

3.10.2017

KRÁTCE: Týden knihoven pobaví malé i velké čtenáře

Kutnohorsko - Co se děje v regionu?

2.10.2017

V kutnohorské knihovně zahájili výstavu černého humoru

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vernisáž výstavy The Tap Tap načerno se uskutečnila v kutnohorské knihovně v pondělí 2. října. Jedná se o výstavu černého humoru, která je k vidění v galerii v průchodu knihovny. "Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem," uvedla z kutnohorské knihovny Martina Bičíková.

1.10.2017

Marco Mendoza se vrátil opět do klubu Česká 1

Kutná Hora – Po šesti měsících se do kutnohorského klubu Česká 1 vrátil jeden z nejlepších baskytaristů světa, člen takových kapel jako Thin Lizzy, Whitesnake nebo The Dead Daisies Marco Mendoza, tentokrát zase s jinými spoluhráči.

30.9.2017

KRÁTCE: V klášteře ochutnají vína

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

29.9.2017

Park v Uhlířských Janovicích byl plný pohádkových postav

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Kdo se vydal ve čtvrtek na procházku po parku v Uhlířských Janovicích, šel z pohádky do pohádky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT