VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.9.2017

OBRAZEM: Malešov se dobýval již po patnácté

Malešov - Návštěvníci této již tradiční akce mohli kromě dobývaní Malešova zhlídnout krvavé divadlo Kašpárek, vystoupení tanečnic, nebo se zaposlouchat do dobové hudby v podání skupiny Krless. Pro děti byla připravena naučná trasa plná úkolu a hádanek. A pro všechny zde byla možnost ochutnat neobvyklé občerstveni. Zakouřené fazole s bylinkami vypadaly obzvlášť lákavé.   

3.9.2017

OBRAZEM: Tradiční dožínky prožili v Červených Janovicích

Červené Janovice - Tradiční dožínky začaly v Červených Janovicích v sobotu 2. září bohoslužbou v kostele sv. Martina. po jejím skončení se přítomní vydali průvodem na místní fotbalové hřiště, kde zábava pokračovala až do večerních hodin. Součástí programu dožínek bylo také požehnání stáje a prohlídka současné i historické zemědělské techniky.

2.9.2017

OBRAZEM: Majitelé starých "simec" se sjeli na Palackého náměstí

Kutnohorsko - Již 36. sraz automobilů značky Simca se koná o tomto v kempu Marina v Týnci nad Labem. V rámci sobotní spanilé jízdy zavítali majitelé starých "simec" také do Kutné Hory, kdy se zastavili na Palackého náměstí. Zítra se pak představí také u zámku Kačina ve Svatém Mikuláši, kde se uskuteční také společné fotografování.

2.9.2017

U Podměstského rybníku nainstalovali panel připomínající život Klimenta Čermáka

Čáslav – Informační panel, připomínající život a dílo čáslavského rodáka, patriota, archeologa, numizmatika, pedagoga a muzeologa Klimenta Čermáka, byl nainstalován v parku u Podměstského rybníku.

2.9.2017

Holandští muzikanti John Slim Houtbraken zahráli v Blues Café

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Poslední prázdninový den zahráli v Blues Café John Slim Houtbraken Trio. Holandský písničkář, kytarista a hráč na foukací harmoniku John Slim za doprovodu baskytaristy Milana Schmidta a bubenika Kamila Němce zahrali skladby nejen vlastní ale i hudební díla velikánů blues Roberta Johnsona.J.J.Calea,Boba Dylana a Jimi Hendrixe.

29.8.2017

V galerii oslavili 350. výročí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V Galerii Středočeského kraje si připomněli 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje v Kutné Hoře.

27.8.2017

FOTO: Nemocní bubeníci zhatili účast několika kapel

Týnec nad Labem – Nakonec pět kapel vystoupilo v sobotu na již šestnáctém ročníku festivalu Rockový Týnec, který v areálu Ostrov pořádá sama obec. Z původně avizovaných skupin vypadly Elysium a Dargis a nakonec i dodatečně nominovaní Imseti. A úvodní Cavern nahradila partička říkající si Notor Band. Všechny omluvenky byly vystaveny na úkor bubeníků.

27.8.2017

OBRAZEM: Děti ze Zbraslavic si užily den s hasičem

Zbraslavice - Sobotní odpoledne na tréninkovém fotbalovém hřišti ve Zbraslavicích bylo věnováno dětem. Zbraslavičtí hasiči ve spolupráci s obcí připravili akci dětský den s hasičem. Na hřišti byl devítimetrový skákací hrad, vodní válec - Aquaroller, dětská překážková dráha, soutěž v kopání míče do branky.

26.8.2017

Oznámení ukončení sbírky Zvon pro Jakuba doprovodily Zvonky dobré zprávy

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba se přiblížila ke svému závěru. Sbírka byla slavnostně vyhlášena vloni, 7. května, při koncertu kutnohorského Učitelského smíšeného pěveckého sboru Tyl v kostele svatého Jakuba, kde bylo také o víkendu oznámeno její ukončení v poslední srpnový den letošního roku. 

26.8.2017

OBRAZEM: V Bohdanči u rozhledny se hrálo a zpívalo

Bohdaneč /VIDEO/ - Poslední srpnový pátek u rozhledny Bohdanka zahrála k tanci a poslechu kapela Trampoty z Červených Peček.

25.8.2017

KRÁTCE: Tradiční dožínky čekají Červené Janovice v září

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

20.8.2017

Na letišti se promítalo, konal se tam festival leteckých amatérských filmů

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - V sobotu se na letišti ve Zbraslavicích konal již 13. Festival leteckých amatérských filmů, který každoročně pořádá Filmové studio Zruč nad Sázavou ve spolupráci s Aeroklubem Zbraslavice za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky a města Zruče nad Sázavou.

20.8.2017

Dechovkový koncert potěšil ve zručském parku

Zruč n. S. /FOTOGALERIE/ - Na dvě stě milovníků dechovky přišlo do zámeckého parku ve Zruči nad Sázavou na vystoupení kapely Křídlovanka. Koncert byl pořádán za podpory města Zruče nad Sázavou - vstupné zdarma.

19.8.2017

Na Tyjátrfestu vystoupilo hudební duo Flaškinet i zpěvák Pavel Callta

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník oper air festivalu Tyjátrfest se bude konat až do neděle 20. srpna v divadelním amfiteátru Václava Veselého na Kaňku. Zábava je připravena pro všechny věkové kategorie.

17.8.2017

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Další Otevřený čtvrtek se uskutečnil na Palackého náměstí dnes od 17 hodin. K poslechu zahrála přítomným kapela Palindromes.

17.8.2017

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

17.8.2017

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

17.8.2017

Židovská synagoga v Čáslavi se otevřela v neděli pro veřejnost

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Židovské obce během neděle v celé zemi otevřely více než pět desítek židovských památek – synagog a hřbitovů. Den židovských památek se sice konal i dříve, letos šlo ale o první oficiální celostátní ročník. Lidé při něm mohli nahlédnout i na místa, která nejsou běžně přístupná nebo prošla rekonstrukcí. Mezi zpřístupněnými památkami samozřejmě nemohla chybět také čáslavská synagoga, jedna z nejhezčích v celém Česku.

15.8.2017

FOTO: V kutnohorském parku U Tří pávů zazpíval a zahrál Oldřich Drahorád

 Kutná Hora - Muzikant Oldřich Drahorád zazpíval a na varhany zahrál v parku U Tří pávů v Kutné Hoře v úterý 15. srpna od 17 hodin. Lidé se zde bavili a někteří si společně s Oldřichem Drahorádem i prozpěvovali. Další program se koná v parku U Tří pávů již v sobotu, kdy zde bude akce s názvem Bleší trh.

15.8.2017

V Kamenném domě potěšil císařský dragoun

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Císařský dragoun přivítal v úterý odpoledne všechny návštěvníky Kamenného domu a zavzpomínal i na návštěvu císaře pána v Kutné Hoře v roce 1906. Prohlídka s kostýmovaným průvodcem trvala v Kamenném domě přibližně hodinu. Další se uskuteční v rámci Kutnohorského léta opět v úterý 22. srpna od 14 hodin.

15.8.2017

Film Dívka s knihou bodoval na mezinárodním festivalu UNICA v Dortmundu

Kutná Hora/Dortmund /FOTOGALERIE/ - Film Dívka s knihou z produkce kutnohorské Tylovy herecké školy slaví další úspěch! Po umístění v krajském kole přehlídky Český videosalon ve Zruči nad Sázavou a v celostátní soutěži v Ústí nad Orlicí byl snímek nominován na mezinárodní festival UNICA do německého Dortmundu.

15.8.2017

Do vypuknutí rockového svátku chybí už jen pár dnů, Rock of Sadská se blíží!

Sadská - Jen tři dny chybí do startu dalšího ročníku hudebního festivalu Rock Of Sadská, který se koná v blízkosti krásného jezera v Sadské a který patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející letní festivaly u nás.

14.8.2017

Kapela Čechomor vystoupí už v pátek ve Slaném

Slaný - Skupina Čechomor míří do Slaného. Už osmnáctého srpna zazpívá v tamním Letním kině. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu. Diváci se ale nemusejí obávat. Na koncertě uslyší nejen největší hity skupiny, ale i některé nové skladby v barevnějších a modernějších úpravách.

14.8.2017

Dezertér s Jiřím Macháčkem odtajnil trailer

Praha /VIDEO/ - Druhý film trilogie Zahradnictví už v září dorazí do kin, a tak se tvůrci rozhodli odhalit, o co vlastně v Dezertérovi půjde. Hlavní postavou „životního díla“ dua Jarchovský-Hřebejk sice je majitel kadeřnictví Jiří Macháček, ale velmi důležitou roli tady hraje také zahradnictví jeho švagra Davida Novotného či samotný Jindřich Martin Finger.

14.8.2017

Na Tyjátrfestu vystoupí i zpěvák Pavel Callta

Kutná Hora – Osmnáctý ročník oper air festivalu Tyjátrfest se blíží. Bude se konat od 17. do 20. srpna v divadelním amfiteátru Václava Veselého na Kaňku. Zábava je připravena pro všechny věkové kategorie.

14.8.2017

KRÁTCE: Poblíž Barbory budou lidé cvičit jógu

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

13.8.2017

OBRAZEM: V Čestíně si užili odpoledne s koňmi

Čestín - Příznivci koní se sjeli v sobotu 12. srpna na čestínském hřišti. K vidění byly různé soutěžní disciplíny pro mladé začínající jezdce do deseti a nad deset let, ale i pro dospělé. Byla cítit westernová atmosféra dne. O zdárný průběh dne se staral Radek Lukeš a Helena Prchalová, která akci moderovala.   

12.8.2017

OBRAZEM: Na hornickém jarmarku se děti svezly na koních

Kutná Hora - Kaňkovský hornický jarmark se uskutečnil v sobotu 12. srpna od 12 do 17 hodin v okolí kostela sv. Vavřince a v kaňkovské Mozaice. Připraveny byly výstavy v Mozaice, skákací hrady, jízda na koni i hudba.

12.8.2017

OBRAZEM: Ve Vlašském dvoře se konal festival Kutnohorská Kocábka

Kutná Hora - Třicátý čtvrtý ročník festivalu Kutnohorská Kocábka se konal v sobotu 12. srpna od 13 hodin na nádvoří Vlašského dvora. Na festivalu folkové a country hudby zahrály tradičně hudební skupiny Brzdaři a Trampoty.

12.8.2017

OBRAZEM: Kmochův ostrov ožil historickými slavnostmi

Kolín - Kmochův ostrov ožil v sobotu 12. srpna šestým ročníkem historických slavností. Historické dny byly letos věnovány období bitvy u Kolína a 300. výročí narození císařovny Marie Terezie a generále Laudona, jehož pluk v Čechách tvoří Páni z Kolína. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT