VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

10.7.2017

Prázdniny, neprázdniny, herecká škola jede o sto šest

Kutná Hora - Studenti herectví a členové Tylovy herecké školy Václava Veselého v Kutné Hoře o prázdninách rozhodně nezahálejí. Ještě před prázdninami spustili další sezonu divácky oblíbených a v minulých letech hojně navštěvovaných produkcí Tajemné kutnohorské pověsti ožívají. 

10.7.2017

Kultura na Kutnohorsku. Kam vyrazíte?

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Kutnohorsku.

10.7.2017

Beat festival nabídne vystoupení Visacího zámku

Kolín – Na Kmochově ostrově v Kolíně se 22. července uskuteční jubilejní 10. ročník TPCA Beat festivalu, který dává příležitost talentovaným skupinám, ale fanouškům přináší také stálice hudebního nebe.

10.7.2017

Karel Holas: Prázdniny? U tetiček. A občas lotrovina

Praha /ROZHOVOR/ - Houslista, skladatel, zpěvák. Vystudoval brněnskou konzervatoř. Spolupracoval se skupinami Etc…, a Dobrohošť, je jedním ze zakládajících členů skupiny Tři sestry. A je neoddělitelnou součástí skupiny Čechomor. Karel Holas.

9.7.2017

Rytířský sál zaplnily tóny fagotů, hoboje a cembala

Rataje n. S. /FOTOGALERIE/ - Na zahajovacím koncertě Letní fagotové a hobojové akademie přivítal nejprve posluchače lektor Ondrej Roskovec, aby posléze poděkoval ředitelce akademie Kateřině Kmínkové a předal slovo generálnímu řediteli České filharmonie Davidu Marečkovi, který poté jednotlivé skladby koncertu uváděl.

9.7.2017

Michal Nesvadba: O prázdninách jsem se bál jen nudy

Praha /ROZHOVOR/ – Brzy oslaví šedesátiny. Energie má ale na rozdávání. Šíří kolem sebe dobrou náladu. Ale co víc. Dokáže zaujmout děti tak, že po něm doslova šílí.

8.7.2017

OBRAZEM: Creepy Teepee v Kutné Hoře

Kutná Hora - Devátý ročník festivalu experimentální hudby Creepy Teepee se koná v Kutné Hoře v prostorách Vitamíny v Seifertových sadech.

8.7.2017

OBRAZEM: Melody Makers hráli v zámeckém parku ve Zruči

Zruč n. S. - Skoro dvě stovky diváků sledovaly koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou. Vystoupení se konalo za podpory města Zruče nad Sázavou.

5.7.2017

OBRAZEM: Začal 19. ročník Mezinárodního kytarového bienále

Kutná Hora - Devatenáctý ročník Mezinárodního kytarového bienále s mistrovskými kurzy začal v úterý 4. července. Na šedesát účastníků přivítal ve Vlašském dvoře starosta Kutné Hory Martin Starý a kytarista Štěpán Rak, který přítomným i krátce zahrál. Kytaristé budou soutěžit až do 8. července.

3.7.2017

Tragédie! Mladý zpěvák zkolaboval přímo při koncertě, v nemocnici pak zemřel

Čáslav - Tragicky skončil pro místní kapelu Supersonic sobotní koncert v prostorách čáslavské Diakonie. Její zpěvák a frontman Jan, zvaný Péši, totiž v průběhu večerního koncertu v rámci Rockfestu Čáslav zkolaboval přímo na pódiu. 

3.7.2017

Štěpán Kojan ze skupiny Keks: Nejhezčí období kariéry? To zažívám právě teď!

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Rocková kapela Keks vznikla před neuvěřitelnými 36 lety. Tehdy se psal rok 1981. U zrodu stáli také Štěpán Kojan a Petr Dudík, kteří v Keksu hrají dodnes. Kapela z Benešovska už dávno opustila hraní takzvaně kolem komína, jezdí po celé republice a jejich písně zná nejen generace současných padesátníků a šedesátníků, ale i daleko mladší posluchači. Písně jako Jak děkuje se andělům, Černý oči, Mejdan, Víš, Pošťák, Móda, Proč holky pláčou, Stačilo tak málo, Nebylo to s tebou zas tak zlý, Tak málo žádám, zná mnohý.

3.7.2017

Operní týden vyvrcholil Verdiho Macbethem pod hvězdami

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - 21. ročník mezinárodního hudebního festivalu Operní týden vyvrcholil inscenací opery Giuseppe Verdiho Macbeth na nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře.

2.7.2017

OBRAZEM: Obléhání Sionu letos doplnil LARP Odúmrť

Kutnohorsko - Toho, kdo navštívil v sobotu hrad Sion čekalo překvapení. Na hradě, přesněji na jeho zřícenině, a v jeho blízkém okolí se nacházela spousta ozbrojených bojovníku v dobovém oblečení. Konala se zde totiž akce Dobývaní hradu Sionu.

2.7.2017

Na koncertě v kostele svatých Petra a Pavla v Čáslavi zněly varhany i trubka

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Koncert u příležitosti poutní slavnosti sv. Petra a Pavla se uskutečnil v neděli 2. července v Čáslavi. Po úvodním přivítání přítomných v prostorách kostela místním farářem Bohuslavem Staříkem na varhany zahrál František Novák, na trubku Tomáš Větvička a na lesní roh Veronika Větvičková.

2.7.2017

Hudební klub Pivovárek se naplnil hudbou šedesátých let

Rataje /FOTOGALERIE/- Rock 60. let, blues nebo Rock'n'roll si mohli posluchači v sobotu v ratajském hudebním klubu Pivovárek vychutnat v podání skupiny The primitives group. Ta vznikla v roce 1965 pod původním názvem Primitivové hrající Psychedelický rock. Kapela začala jako první používat při vystoupeni ohně, kouře a jiné pyrotechnické efekty.

1.7.2017

Spanilá jízda veteránů měla rekordní počet účastníků

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Spanilá jízda veteránů, aneb jízda báječných lidí na báječných strojích byl název akce, která začala na náměstí Jana Žižky z Trocnova v Čáslavi a skončila na zámku v Habrech. Spanilá jízda se konala již popáté, letos s rekordním počtem účastníků.

EXKLUZIVNĚ
1.7.2017

Jolana Voldánová: Rozhodla jsem se mít o prázdninách prázdniny. Baví mě volnost

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pardubice, Praha, Nepřevázka. Tři osudová místa Jolany Voldánové (48 let), před lety známé televizní hvězdy. Jakmile zazněla před lety na ČT1 zpravodajská znělka a ona se objevila na obrazovce, mnoho diváků bylo spokojeno. Působila (a působí stále) klidným a milým dojmem. Laskavá žena, dalo by se říci. Jolana Voldánová z televize odešla. Zmizela z Prahy. Žije na malé vesničce a je spokojená.

30.6.2017

KRÁTCE: Prázdniny přivítá A-peron

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

29.6.2017

KRÁTCE: Letní kino bude znovu promítat

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

29.6.2017

OHLÉDNUTÍ: Letošnímu Stříbření počasí přálo, diváci byli nadšení

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Letošního 26. ročníku Královského stříbření Kutné Hory se zúčastnilo 4620 platících diváků, celkem se v areálu během víkendu pohybovalo přes 7000 lidí (počet včetně dětí, účinkujících, tržiště a hostů).

29.6.2017

OBRAZEM: Kapela Crystal Creek zahrála v Kutné Hoře

Kutná Hora - Koncert americké rodinné skupiny Crystal Creek ukončil první polovinu cyklu Hora plná hudby - Hudba bez hranic.

28.6.2017

OBRAZEM: Druhý večer Operního týdne patřil baroku

Kutná Hora - Pocta baroku, tak byl nazván druhý večer mezinárodního hudebního festivalu Operní týden 2017. Ačkoliv tomu odpolední déšť nenasvědčoval, počasí se nakonec umoudřilo a koncert se uskutečnil podle plánu pod širým nebem na vodní scéně Galerie Středočeského kraje. 

26.6.2017

OBRAZEM: V Čáslavi zahrála folkmetalová kapela Melissa

Čáslav - Kutnohorská folkmetalová kapela Melissa vystoupila 25. června na čáslavském Hrádku. Akci pořádal Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská" ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav.

26.6.2017

OBRAZEM: Nové Dvory hostily Vesfest 2017

Kutnohorsko - Tradiční Vesnický festival Vesfest 2017 se konal o víkendu na letním parketu Zámecké restaurace v Nových Dvorech. Na pódiu se vystřídaly kapely Neřež, Cop či Pražský estrádní disco orchestr písní a tanců.

25.6.2017

OBRAZEM: Kvůli horku přišli na promenádní koncert jen skalní příznivci

Čáslav - Sobotní podvečer patřil v tomto týdnu v Čáslavi dalšímu z letošních promenádních koncertů, pořádaných v klidném prostředí zahrady místního střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické. Na pódiu se tentokrát představila skupina Banda di Feste, dechovka pardubické konzervatoře.

25.6.2017

Osmnáctý ročník uhlířskojanovických slavností patřil dechovkám

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Sobotní odpoledne si užili hlavně příznivci dechovky. Jako první jim zahrála uhlířskojanovická kapela. Zajímavostí je, že na trubky zde hrají tři generace Květoslavů Červených. Květoslav Červený vede spolu s Miloslavou Královou i pěvecky sbor Červánek. Ten čítá přes devadesát žáků, od první do deváté třídy základní školy.

25.6.2017

OBRAZEM: Večer na stříbření řinčely meče. Nebe ozářil velký ohňostroj

Kutná Hora - První den Královského stříbření Kutné Hory 2017 vyvrcholil večerní slavností k poctě čtyř rytířských symbolů. Dvorskou svatojánskou slavnost s hudbou a tanci doplnil rytířský turnaj. Nechyběla ani ohňová show na pódiu, za kterou publikum kejklíře odměnilo bouřlivým potleskem. Na závěr celé slavnosti ozářil nebe nad jezuitskou kolejí velkolepý ohňostroj.

24.6.2017

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Kutná Hora - Odpoledne prvního dne programu Královského stříbření Kutné Hory přineslo bohatý program. Davy diváků sledovaly turnaje, ale i soudy, které se letos nesly hlavně ve znamení soubojů na meče. Kromě toho se představil i oblíbený Henzlin Žito, který opět pobavil královskou družinu i publikum.

24.6.2017

OBRAZEM: Slavnost lesního rohu trvala tři dny

Žehušice - Koncertem v zámecké jízdárně vyvrcholily pětatřicáté Slavnosti lesního rohu. Ještě předtím se však posluchači sešli v základní škole J. V. Sticha-Punta, kde hru na lesní roh předvedla Kateřina Javůrková i Petr Kozel. Klavírní doprovod měl na starosti Alexandr Starý. Svůj repertoár předvedly také děti z dětského sboru Notík.

24.6.2017

Choďte na kvalitní muziku, vzkazují členové kapely Derby

Kutnohorsko /ROZHOVOR/ - Kutnohorská kapela Derby oslaví v příštím roce již třicet let od založení. Do té doby však ještě pár měsíců zbývá a skupina rozhodně nezahálí. Třeba dnes večer bude hrát v Paběnicích. O historii a současnosti se rozpovídal kytarista kapely Pavel Jeřábek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT