„Všichni najdou nedaleko obce Senetín vskutku bohatý program a hlavně zažijí atmosféru, kterou lze jen poznat na vlastní kůži,“ zmínila s úsměvem organizátorka Petra Hnátová ze spolku Cesta životem bez bariér.

„Každý rok se snažíme bavit návštěvníky zaplněným programem pestrými vystoupeními a aktivitami. Jsme moc rádi, že letos přijal mimo jiné účast na festivalu skladatel a zpěvák Ivan Hlas se svým triem. Je pro náš festival velká čest a radost. Pevně věřím, že i pro naše stálé i nové návštěvníky. Jen připomínám, že nás navštívili: Miluška Bittnerová, Petr Bende, Norbi Kovács, Honza Kalousek a další,“ pokračoval další organizátor Pavel Mojžíš.

Celá benefice se koná uprostřed táborové základny, v krásném prostoru na louce mezi lesem a rybníkem. Táborová základna funguje pro různá setkání v rámci roku a dětské tábory určené primárně pro integrované akce. Tedy akce, kde jsou na pobytu zdravé děti a zároveň děti s handicapem.

„Díky výtěžku z dobrovolného vstupného, bohaté tomboly a občerstvení máme na táboře postupně zajištěné potřebné základní věci jako např. teplou vodu pro děti, nová okna, která byla v kritickém stavu, desítky metrů zpevněných cestiček pro lepší pohyb dětí na vozíčku, opravené chatky a mnoho dalšího,“ doplnila za organizátory Stanislava Hrstková.

Na Festivalu na zelené louce letos uslyšíte folk v podání kapely Walerie, mnoho hudebních stylů energického uskupení ZUŠ-Band orchestru Základní umělecké školy J. L. Dusíka z Čáslavi, propracované skladby z filmů, ale i jazz s lidovkami v podání pěveckého sboru Acord Motol, již zmíněného Ivana Hlase s Jaroslavem „Olinem“ Nejezchlebou a Norbim Kovácsem, naprosto výjimečného muzikanta Honzu Jareše, který v posledních měsících bourá české hitparády a v neposlední řadě ikonu nejen kutnohorského regionu v podání kapely Vesper. Objeví se i mladí a svou tvorbou velmi přesvědčiví JaMarOn.

Malí návštěvníci jistě ocení vystoupení s opravdovým klaunem a velcí se možná přidají na jízdu na kole na ruční pohon, které zajistí spolek Černí koně.

Koho na festivalu rozhodně nepřehlédnete a „nepře-slyšíte“ je skvělý moderátor Tomáš Fíla, který se sžil s festivalem natolik, že patří k základním stavebním kamenům této každoroční akce na zelené louce.

Doprovodného programu je pro letošní rok připraveno opět hodně. Bude možno se projet na koni, budou připraveny dílničky pro malé i velké, dekorace keramiky, malování na obličej, výroba ručního papíru, květiny z papíru, výroba ptáčků ze dřeva, dekorace textilií, hlavolamy, soutěže, galerie řemesel, trampolína a je připravena velká dětská tombola. Těšit se můžete i na výstavu od ZUŠ J. L. Dusíka z Čáslavi. Na dospělé návštěvníky již nyní čekají v tombole nejen stovky nových knih a samozřejmě bohaté občerstvení.