Druhá listopadová sobota se tak může stát pro nezadané tím zlomovým okamžikem v jejich partnerském životě. Nezadaní se již teď mohou registrovat přes webové stránky sdružení. Ti, kteří budou mít zájem, mohou získat prozatím ozdobný kolíček a tak se při tanci seznámit.

Benefice určená na aktivity pro postižené děti již počtvrté startuje plesovou sezonu v kutnohorském kulturním domě Lorec. O své zkušenosti s plesem a činnosti sdružení Cesta životem bez bariér se s námi podělila jeho předsedkyně Petra Hnátová.

Jaké jsou dosavadní zkušenosti s benefičním plesem?

Troufám si říct, že ples byl vždy úspěšný, co se týče programu a spokojenosti účastníků. Snažíme se o pestrý program, aby se pobavil opravdu každý. Trochu méně se nám daří zaplnit Lorec. Na běžný sál je počet návštěvníků kolem dvou set uspokojivý. Na Lorec je to bohužel málo. Doufám, že letos to bude lepší už proto, že se snažíme dělat rozsáhlejší propagaci.

V letošním roce máte kromě již zmiňovaného kolíčkování připravenu další novinku.

Minulé plesy jsem se bránila tombole. Je s ní přeci jen dost práce. Pro letošní rok jsem se rozhodla pro změnu. Trochu si myslím, že tombola k plesu neodmyslitelně patří. Mé rozhodnutí podpořil i tým sportovních instruktorů sdružení. Jaké bylo mé milé překvapení, kolik hodných lidí se našlo a podpořilo naší tombolu věcným darem, moc jim všem děkuji. Hlavní cenou je Výlet do předvánoční Vídně pro dvě osoby.

Nač bude určen výtěžek letošního plesu?

Zejména na sport handicapovaných dětí a na úpravu toalety v Základní škole Jana Palacha v Kutné Hoře.

Prostředky pro činnost sdružení neplynou jen z výtěžku plesu. Jaké jsou další zdroje, které umožňují nabídku řady aktivit?

Jsou to dary fyzických osob a firem, granty nadací, velkou podporu máme i u města Kutná Hora.

O jaké konkrétní aktivity se jedná?

V současné době jsou kromě sportu aktuální tři projekty. Tím je Psaní všemi deseti, bezbariérové úpravy toalety na základní škole a podpora individuálního vzdělávání pro děti s handicapem.

Jaké jsou budoucí plány sdružení?

Plán, který mám již delší dobu v hlavě je týdenní pobyt. Zatím nám ale chybí sportovní instruktoři. Pro rok 2011 plánujeme alespoň "integrovaný" tábor ve spolupráci s SDH Krchleby. Rádi bychom na tábor vzali čtyři děti s tělesným handicapem.

Mohou Kutnohoráci pomoci při aktivitách sdružení jinak než finančně?

Pomoc uvítáme zejména v oblasti plavání. Zájemců o tento sport narůstá, ale sportovních instruktorů nikoliv. Vzhledem k potřebě individuálního přístupu zvládne "plavat" jeden instruktor za hodinu se dvěma dětmi.

Autor: Jitka Koděrová