Oficiální start akce byl určen na 19. hodinu. Kdo už na několika koncertech byl, ví, že tyto údaje jsou často pouze orientační a ani sobotní koncert nebyl výjimkou. Reálně se tedy začalo ve tři čtvrtě na devět. Na programu byly tři kapely z Čáslavi a jedna ze sousední Kutné Hory. Právě té kutnohorské s názvem Studená sprcha připadla „vděčná“ pozice první kapely, ale rozhodně neuškodila. Po několika punkových koncertech byl tento osvěžením smyslů, a i když se pod pódiem moc lidí nesešlo a většina zatím seděla okolo, kvalitou hudební produkce to rozhodně nebylo. Interpreti se snažili a ze svých nástrojů vymačkali, co mohli, odměnou jim byl vždy potlesk publika.

Následovala domácí kapela St. Gerose. O nich se dá říci, že už jsou jakousi legendou místní hudební scény. Na to, jak dlouho spolu hrají, rozhodně prsty jedné ruky stačit nebudou, a prsty na druhé by se rozhodně otřásly. Vystoupili sice ochuzeni o jednoho člena, jejich suverénní hudební představení to ale neovlivnilo. Začalo se přednesem několika textů autora většiny textů kapely s kytarovým doprovodem. Po jeho skončení už následoval nástup celé formace a přibližně hodinu trvající vystoupení, při kterém se prostor pod pódiem moc nezaplnil, nahradil ho však potlesk a výskot diváků.

Jako třetí nastoupil Gamba Blues Band. Věkový průměr všech členů skupiny, která právě v tomto roce slaví své desetileté výročí, byl rozhodně nejvyšší ze všech ostatních. I hudební styl se od dalších interpretů lišil. Jak už název napovídá, byl to blues. Publikum ale jasně ukázalo, že ani tento jim není cizí a zaplnilo prostor před pódiem nejvíce za celý do té doby uplynulý večer. Bluesovou produkci doplňovali bouřlivým potleskem i tanečními kreacemi ze staré školy. Kdo si myslel, že dnešní fanoušci už akceptují jen moderní hudební styly, toho by sobotní večer vyvedl z omylu.

Večer uzavřeli čáslavští Sun Agape. Tvrdší rock s půvabnou zpěvačkou přilákal nové publikum a rozpohyboval to stávající. Kapela i přes počáteční menší technické problémy podtrhla žánrovou různorodost večera.

Výsledky benefice

Na vstupném se v sobotu večer vybralo 11500 korun. „Lidé buď platili osmdesát korun, nebo si za dvacetikorunu ještě jako dárek zakoupili keramické logo rané péče,“ přiblížila Jolana Skalníková ze střediska rané péče Oblastní charity Kutná Hora. Po odečtení nákladů zůstalo 6500 korun, za které nakoupí pracovnice rehabilitační a kompenzační pomůcky jako jsou například chodítka. Ty se stanou základem půjčovny, kterou budou moci rodiče zdravotně postižených dětí využít.

Boris Múdry, Jitka Pokorná