I to ale výrazně nepřidalo počáteční návštěvnosti, proto hrála jihlavská punková kapela Soustruh pouze před několika lidmi. Po nich následovala formace NSOS z Přerova. V našich končinách ne moc známá banda dokázala rozproudit diváky svojí kvalitní produkcí a připravila tak půdu pro Kulturní Zřízenost. Ta je u nás naopak známá dost, klasickou produkci oživila hostující dechovou sekcí a dodala tak svým písním jiný nádech.

Jako čtvrtou kapela v pořadí se za nástroje postavila čáslavská Civilní Obrana, od které všichni čekali skvělé vystoupení. A nezažili zklamání. Pod pódiem skoro nebylo místo, kluci zahráli i několik nových písní a sklidili možná největší potlesk.

Na programu ale ještě byla dvě největší jména Grandfestu. První Selfish, kteří se mohou směle zařadit mezi nejlepší pop-punkové kapely v České republice, což bylo hodně znát. Po melodičtější Civilce rozezněly sál tvrdší a energičtější tóny tuchlovické formace a publikum se dostávalo do varu. Po poslední písní nastoupili účastnící prvního Grandfestu, Dukla Vozovna. Ta se stala důstojnou tečkou za celým večerem.

Stejně jako dva předchozí, i tento Grandfest pořádal zpěvák kapely Civilní Obrana Marek Calík. Večer zhodnotil těmito slovy: „S průběhem akce rozhodně spokojený jsem, návštěvnost byla vyšší, než se čekalo i navzdory tomu, že byla v Kolíně Vypsaná Fixa. Kapely hrály parádně a nebyl s nimi nejmenší problém v domluvě, takže ani tady se žádný problém neobjevil. Další ročník určitě zase uspořádáme, ale je moc brzo na to, aby se řeklo, kdy a co tam bude hrát.” Boris Múdry