„Zájem dětí z mateřinek a žáků prvních a druhých tříd základních škol byl takový, že jsme se rozhodli přidat ještě čtyři dopolední představení na čtvrtého a pátého ledna příštího roku. Navíc chceme přidat jedno benefiční, s výtěžkem ze vstupného pro Tříkrálovou sbírku,“ poznamenal vedoucí Tylovy herecké školy Václav Veselý, který je zároveň autorem a režisérem hry o zlobivé Šarlotě a hodné čertici Bertě, v níž se dozvíte, proč se občas říká, že někdo roste pro peklo, že s ním šijou všichni čerti, nebo že bývá peklo na Zemi.

„U naší druhačky jste měli obrovský úspěch. Už dlouho o žádném divadle takhe nevyprávěla. Děkuji a přeji hodně zdaru v další tvorbě,“ napsala hercům na facebook maminka jedné z divaček Kačka Špalková. 


A další představení z tvorby herecké školy Václava Veselého je už za dveřmi. „V neděli v sedmnáct hodin uvedeme v premiéře vánoční komedii Když se zhasne. Reprízovat budeme následující sobotu a také devatenáctého ledna v sále kaňkovské hospody Na Baště,“ uvedl Veselý a pozval na komedii krátkou anotací: „Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dost nudnou párty, jenže to by jedna předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole.“ Na Malé scéně Tylova divadla se objeví Renata Vindušková, Jakub Sloup, Kristýna Zemanová a Jiří Brzobohatý, které diváci mohou znát z hry Panství pana Norise či z inscenace To je pěkné, co děláte.


Následujícími představeními dalších tvůrčích skupin budou v příštím roce premiéry a reprízy her Ve starém skladu se svítí, Písnička pro SuperHvězdu, Zlomatka a Central Park West.

Autor: Václav Veselý