„Byly to nejkrásnější a velmi emocionální konfrontace,“ uvedla učitelka Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické Jana Andrejsková. Podle jejich slov ji právě Machotková nasměrovala na dráhu učitelky. „Byla mou třídní a chodila jsem k ní do pěveckého sboru a z jejiho podnětu jsem recitovala a hrála divadlo. Nyní kromě českého jazyka učím právě dramatickou výchovu,“ uvedla Andrejsková.

V zaplněném sále Machotková vzpomínala na šedesátá léta, kdy pěvecký sbor byl na vrcholu a vyhrával regionální i krajské soutěže. Dále připomněla i návštěvy sboru v zahraničí, jako bylo Německo a Sovětský svaz.

Drobná stařenka s modrýma očima zaujala svým vyprávěním natolik, že přeplněný sál učitelce dvakrát aplaudoval. Lidé stáli a seděli i na chodbě, jen aby slyšeli poutavé vyprávění bývalé učitelky Miloslavy Machotkové. Takhle naplněný sál nepamatují ani pracovnice čáslavské galerie. „Na květiny, které paní učitelka dostala už nestačily vázy a musely se dávat do kbelíku,“ uvedla pracovnice galerie Lenka Jelínková s tím, že její bývalé žačky k ní měli krásný proslov, zazpívala bývalá členka sboru Eva Pavelková - Marková, sólistka plzeňského divadla. Hosté a bývalí žáci odcházeli se slzami v očích.