I když je většina divadel v době pandemie zavřená, v Čáslavi se rozhodli v provozu i přes veškerá omezení pokračovat dál a přednášky a divadelní představení streamují pravidelně on-line. Nyní se rozhodli na nedělní pohádku Příběhy včelích medvídků do divadla dostat i diváky.

„Diváci nám i hercům neskutečně chybí. Proto jsme vymysleli tuto soutěž. Děti nakreslily svůj autoportrét a my jejich obrázky „usadili“ v sále divadla jako opravdové diváky. A hned tu s nimi bylo veseleji,“ uvedla ředitelka divadla Lada Bartošová. Autoři nejkrásnějších obrázků vyhráli navíc hodnotné ceny: vstupenky a abonentky na dětská představení a drobnosti s motivy včelích medvídků.

Dusíkovo divadlo má za sebou 151. divadelní sezónu. „Ani za války nebyla omezení pro provoz tak fatální jako nyní. Obvyklá návštěvnost našeho divadla bývala necelých dvacet tisíc diváků ročně. V minulém roce jsme se díky omezením dostali sotva na jednu pětinu. Naposledy u nás bylo kvůli vládním nařízením plné divadlo 17. září 2020," dodala Lada Bartošová.

Sen o plném divadle v době pandemie se díky dětem podařilo tuto neděli opravdu splnit. Do soutěže dorazilo celkem 60 autoportrétů dětí a stream pohádky sledovalo dokonce více než 500 diváků, a to je výrazně víc, než je maximální možná kapacita Dusíkova divadla.

„Streamování je pro nás mnohem náročnější než živé divadlo. Technologie v divadle je zastaralá. Při streamování se může navíc cokoliv pokazit, a jak se jednou začne hrát, není cesty zpět. Před každým streamem pravidelně nespíme,“ zasmála se ředitelka divadla.

„Jsme moc rádi, že diváci naši snahu oceňují a mají i pochopení, když se nám něco nepovede na 100%. Je neskutečné, že se nám díky našim divákům podařilo vyprodat divadlo i v době pandemie. Všem moc děkujeme,“ dodala.

Pokud nedojde v dohledné době k rozvolnění epidemiologických opatření, je to patrně na dlouhou dobu naposledy, kdy se divadlo zaplnilo diváky. Dusíkovo divadlo v Čáslavi je totiž před rekonstrukcí historického divadelního sálu, po které by se slavnostně mělo otevřít v lednu roku 2022.