První z těch známých, Sto zvířat, rozproudí fanoušky už v jedenáct hodin dopoledne, první soutěžní kapelou pak bude kutnohorská Mellissa. „Sami jsme o zahájení soutěže požádali a organizátoři i ostatní kapely nám vyšly vstříc, naše houslistka totiž hraje chvíli poté, co dohrajeme na ostrově, své kamarádce na svatebním obřadu v Pardubicích,“ vysvětlil Petr Kohoutek, kytarista a kapelník skupiny spojující dohromady folk a metal.

Ostatní zástupci kapel už si soutěžní pořadí losovali na setkání v salonku Městského společenského domu v Kolíně. Další soutěžní partičkou je kapela z Lysé nad Labem s již hodně otřískanými muzikanty říkající si Artmosphere, následovat bude metalový Saphet z Poděbrad. Kolínskou punkovou scénu zastupuje Prasákův gauč, další dvě kapely jsou již téměř regionální legendy – BACH O.R. se dal po letech znovu dohromady a hraje náročnější proaranžovanou muziku, Kozičky hrát nikdy nepřestaly a oblečeni v pyžamech a s vtipnými texty rozhodně pobaví. Metal až skoro s vážnou hudbou kombinují Saphet v sestavě s muzikanty z celého Kolínska a soutěžní peloton ukončí další místní punková kapela s dalším návratem na scénu – Blikající miminko.

Než se dostane na další hvězdy, představí se loňští vítězové Brisk Fart, na závěr festivalu pak zahrají UDG a Visací zámek. Jako vždy je připravený doprovodný program pro celou rodinu a letos festivalu předchází ještě štafetový běh Ekiden, jehož výsledky budou na festivalu vyhlášeny.