VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: V Bohdanči se na Noci s Andersenem tančilo

Bohdaneč - Již sedmou Noc s Andersenem uspořádali v knihovně v Bohdanči. Název, Expedice z pohlednice, podle nové knihy pro děti, byl daný Městskou knihovnou v Uherském Hradišti. Tradiční program jako hry, soutěže, malování, povídání, představení oblíbené knihy každého malého spáče, půlnoční přípitek dětským šampaňským, letos doplnila také nová kniha Expedice z pohlednice, která byla pro tento účel do knihovny zakoupena a malým anderseňákům představena.

15.4.2016
SDÍLEJ:

Noc s Andersenem 2016 v BohdančiFoto: archiv knihovny

Hlavním programem v Bohdanči byla akce, která byla byla Bohdanečské mini star-dance a Taneční školou Antonína a Jany Novákových z Kutné Hory. Děti se scházely do připravených a zútulněných prostor nad knihovnou od 19.00 asi do 19.30, odložily si svá zavazadla, odevzdaly přihlášky a po 19.45 vypravily se do místní sokolovny, kde je již čekala knihovnice Marta Holubová a hosté – tanečníci. Když si děti zabraly místa na sedačkách po straně sálu a dospělí návštěvníci, maminky, babičky a ti, co se přišli podívat, také usedli, začal program plně v režii taneční školy. Aparatura s přehrávačem hudby a mikrofon byly připravené a vše mohlo vypuknout.

Úvodem Antonín Novák všechny přivítal a nastínil, jaký program připravil. Nejprve se měly děti naučit jednoduchý tanec, kde nebylo třeba být spárovaný, takže se každý mohl učit sám za sebe. Tanec přišly nejprve předvést dva taneční páry této taneční školy – Veronika Nováková a Tomáš Cimr a Barbora Nováková a Roman Tvrdík. Tanečníci vešli do sálu v nádherných kostýmech a to včetně taneční obuvi, krásně upraveni, nalíčeni a hlavně – usměvaví, takže všechny přítomné doslova oslnili svým zjevem a sál sokolovny jakoby rozsvítili. Když dětem předvedli kroky a tanec, pozvali malé diváky na parket a malí anderseňáci se změnili v malé tanečníky a tanečnice.

Pokusili se nejprve naučit kroky na počítání doby, potom se totéž snažili zopakovat znovu, ale s hudbou. Bylo třeba poněkud zrychlit a ne každý všechno stíhal – vnímat hudbu, držet rytmus, šlapat kroky, poslouchat počítání kroků a doby, sledovat tanečníky, správně se otáčet, stát rovně, tlesknout do rytmu a ještě se usmívat, navíc parkety docela klouzaly, takže občas někdo spadl, přesto se ale rychle zvedl a statečně pokračoval dál. Tanec si mohli zkusit i přítomní dospělí, nebo návštěvníci. Když si děti tanec odzkoušely, předali jim tanečníci pamětní listy na Noc s Andersenem. Antonín Novák také představil jednotlivé tance standardní a latinskoamerické a svoji taneční školu. Pro děti měl připravenou soutěž o tančení a tancích a tak několik dětí, které se orientovaly, měly přehled, nebo dávaly pozor, o čem taneční učitel před tím mluvil, vyhrálo DVD s prezentací taneční školy nebo volné vstupenky na taneční soutěž, která se uskuteční v Kutné Hoře 24. dubna v Lorci.

Během povídání se již připravily oba přítomné páry a každý z nich zatančil ukázku známých tanců. Nejprve začal pár Veronika Nováková a Tomáš Cimr krásným waltzem a pak pokračoval pár Bára Nováková a Roman Tvrdík, kteří tančili tanec cha-cha. Páry se střídaly a zatančily ještě valčík, tango, jive, rumbu, paso-doble, foxtrot, slowfox, quickstep. Mezi tím si tanečníci vyměnili kostýmy, takže po krásné červené róbě na standardní tanec Veroniky Novákové a světle zeleném kostýmu se stříbrnými flitry Báry Novákové přišly obě tanečnice ve žlutých kostýmech, zdobených opět lesklými flitry, ozdobami a k tomu i změnily a přizpůsobily taneční obuv. Také tanečníci si vyměnili fraky a kostýmy a opět pokračovali další sérií tanců. Diváci obdivovali krásu a ladnost pohybu, rytmus, kostýmy, taneční obuv i šperky, líčení a úpravu vlasů u tanečnic a také samozřejmost, s jakou tančili a s jakou předvedli své umění na dobře vybranou hudbu. Oba páry mají již medaile a ocenění za své výkony a svá vystoupení z různých soutěží.

Tím, že si děti mohly samy na začátku vyzkoušet jednoduchý tanec, pak asi lépe ocenily výkony přítomných hostů. Všechny jejich tance a provedení diváky uchvátily a moc se jim taneční vystoupení líbilo. Nakonec se tanečníci dočkali velikého potlesku a děti, které vyhrály ceny, předaly přítomným párům pamětní záložky na Noc s Andersenem, propagační leták o Bohdanči a čokolády.

Přítomní s páry ještě chvilku besedovali, obdivovali jejich kostýmy, líčení, také tance. Mezitím Antonín Novák sbalil aparaturu, rychle se rozloučil a odjížděl na další plánovanou akci. Tanečníci se po převlečení pak přesunuli, spolu s jednou maminkou a s andesňáky do prostor nad knihovnou, kde strávili ještě asi 2 hodiny, povídáním a hrami.

Pro zajímavost, na otázku zda si dokáží zatančit třeba na plese s někým, kdo není profesionál a neumí dokonale kroky, odpověděli, že ano, i když na plesech nebývá taková hudební pestrost a nejvíce se tam hraje jive, nebo rokenrol. Noc s Andersenem pokračovala dále jako obvykle, někdo se stačil alespoň trochu vyspat, někdo nespal do svítání. Ráno se děti nasnídaly, pomalu si sbalily své věci a s rodiči, nebo samotné se vydaly domů, kde pak asi ještě dospávaly, co během Noci s Andersenem zameškaly.

Další Noc s Andersenem je tedy minulostí. Povedla se a líbila se. Organizátoři děkují všem dětem, které se zúčastnily, jejich rodičům, dále Taneční škole Antonína a Jany Novákových, Obecní knihovně Bohdaneč, Obecnímu úřadu v Bohdanči, Sokolu Bohdaneč, skupině MAS Lípa pro venkov, firmě Sázavanet za poskytnutí internetu do prostor na patře, Anně Holubové za notebook, Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí, knihovnici Martě Holubové, Evě Tvrdíkové, Ivance Šťovíčkové a také shovívavým sousedům, bydlícím v okolí knihovny, které možná zábava v průběhu Noci s Andersenem občas rušila.

Autorky: Marta Holubová, knihovnice, Anna Holubová, Obecní knihovna Bohdaneč

Autor: Redakce

15.4.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Provozní pracovník(14 040 Kč)

Vedoucí provozu školních jídelen a menz Vedoucí školní jídelny - kuchařka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14040 kč, mzda max. 21110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: vedení agendy školní jídelny, komunikace s dodavateli - objednávky zboží., V případě potřeby zástup za kuchařku, příprava pokrmů ve školní kuchyni, výdej jídel apod., Pracovní poměr na dobu určitou. Jedná se o zástup po dobu mateřské dovolené., Zaměstnanecké výhody: příspěvky na spoření, zaměstnanecké stravné, další finanční benefity., V případě zájmu se hlaste e-mailem, nebo telefonicky. , Místo výkonu práce: Poštovní 593, Zruč nad Sázavou. Pracoviště: Dětský domov a školní jídelna, zruč nad sázavou, poštovní 593, Poštovní, č.p. 593, 285 22 Zruč nad Sázavou 1. Informace: Jan Klčo, +420 776 262 347.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč(18 000 Kč)

Svářeči Svářeč kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vyžadujeme svářečský průkaz skupiny CO, další svářečské průkazy jsou výhodou. V případě Vašeho zájmu o nabízené pracovní místo zašlete prosím Váš životopis na uvedený e-mail: smekalova@inpro-caslav.cz. Pokud Váš životopis bude odpovídat uvedené pozici, budete pozváni k osobnímu pohovoru s ředitelem firmy.. Pracoviště: Inpro čáslav s.r.o., Jeníkovská, č.p. 1815, 286 01 Čáslav. Informace: , .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Elektromontér(18 000 Kč)

Stavební a provozní elektrikáři Elektromechanici. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Na tuto pracovní pozici požadujeme střední průmyslovou školu. V případě Vašeho zájmu o nabízené pracovní místo zašlete prosím Váš životopis na uvedený e-mail: smekalova@inpro-caslav.cz. Pokud Váš životopis bude odpovídat uvedené pozici, budete pozváni k osobnímu pohovoru s ředitelem firmy., Místo výkonu práce: Jeníkovská 1815, Čáslav. Pracoviště: Inpro čáslav s.r.o., Jeníkovská, č.p. 1815, 286 01 Čáslav. Informace: Lucie Smékalová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B(18 000 Kč)

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidiči. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme profesní průkaz. V případě Vašeho zájmu o nabízené pracovní místo zašlete prosím Váš životopis na uvedený e-mail: smekalova@inpro-caslav.cz. Pokud Váš životopis bude odpovídat uvedené pozici, budete pozváni k osobnímu pohovoru s ředitelem firmy., Místo výkonu práce: INPRO Čáslav s.r.o., Jeníkovská 1815. Pracoviště: Inpro čáslav s.r.o., Jeníkovská, č.p. 1815, 286 01 Čáslav. Informace: Lucie Smékalová, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Učte se od profesionálů! Tak zní název kurzů první pomoci včetně neodkladné resuscitace, které středočeští záchranáři nabízejí veřejnosti.
4

Záchranáři naučí zájemce pomáhat zraněným. Tentokrát se zaměřením na silnici

Videosouhrn Deníku – úterý 20. února 2018

Jedna rolba vládne všem a po krk ve vodě v minus pěti: prohlédněte si videa dne

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté si zahrají o olympijskou medaili. V dramatické bitvě porazili USA

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Uf, to bylo drama! Čeští hokejisté postoupili do semifinále olympijského turnaje, když porazili tým USA 3:2 po samostatných nájezdech. Američané ale byli tuhé sousto, i když národní tým byl po většinu zápasu lepší.

Cestování veřejnou dopravou mají zpříjemnit aktuální informace

Střední Čechy – Stamiliony korun pomohou upravit po celých středních Čechách významné dopravní uzly, aby cestující netápali, ale mohli pohodlně šupajdit pěkně rovnou za svým cílem. Pomohou jim v tom přehledné ukazatele. Takové, která nejen budou respektovat potřeby pasažérů, ale také dokážou pružně reagovat na aktuální vývoj dopravní situace. A ještě budou stavěné dostatečně odolně proti útokům vandalů, aby dokázaly sloužit dlouhodobě.

Nepropásněte! Předškoláci z MŠ Pohádka Kutná Hora v Kutnohorském deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

Zruč ještě v první půli otočila zápas s Vrdy

Čáslav – Na umělé trávě v Čáslavi se o víkendu střetli fotbalisté Vrdů se Zručí. Zatímco Slavoj se snaží do I. B třídy dostat, Jiskra hraje o její záchranu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT