Tradičně nejvíc milovníků piva a hudby přišlo až ve večerních hodinách. Ale ani kapely, které obstarávaly odpolední program, nezůstaly bez povšimnutí.
Kolínský Big Band, Lucie revival a Derby vytvořily příjemnou atmosféru.„Lucii mám ráda odmalička, proto jsem přišla brzo. Chtěla jsem si poslechnout jejich nejznámější písničky. Zaujala mě bubenice. Není obvyklé vidět dívku za bicí soustavou,“ řekla Lenka Millerová z Čáslavi.

Skupina L.O.S., která i nadále je svými příznivci nazývána Lure of Senses, nebo zkráceně „Lůři“, si po téměř půl roce první koncert na domácí půdě opravdu užila a diváci je ocenili. „Kluci jsou tu příslibem kvality. Prakticky jsem přišel jen na ně a samozřejmě na pivo,“ podotkl Petr Kopecký z Kutné Hory.
Vrcholem akce bylo vystoupení kapely Děda Mládek Illegal Band. Povedená show diváky doslova roztancovala. Skupina se blýskla nejen cover verzemi Ivana Mládka, ale i vlastní tvorbou, což některé přítomné znejistilo.

„Zezačátku mi nedošlo, že hrají i vlastní písničky a říkal jsem si, jak je možné, že jsem je v podání Ivana Mládka nikdy neslyšel,“ přiznal Petr Diviš z Golčova Jeníkova.

Pauzy mezi kapelami vyplnil nejen vtipný moderátor Zdeněk Izer, ale i soutěž Divácká pivní nota. Zpěváci z publika mohli získat poukázku v hodnotě dvou tisíc korun do jakékoli hospody v Kutné Hoře, pokud jim diváci vydrží aspoň minutu tleskat.

Autor: Irena Blahníková