Oblíbenému festivalu přálo počasí a zúčastnilo se ho rekordních 4390 návštěvníků, tedy o celých 1700 osob více než vloni. Výtěžek z prodeje vstupenek půjde na dobročinné účely. Psí útulek v Kutné Hoře a Klub Sluníčko v Kutné Hoře, které si mezi sebe rozdělí 65 790 korun, pomohli vybrat sami zaměstnanci Foxconnu.

„Deset let fungování Foxconnu v Kutné Hoře je nepochybně důvod k oslavě. Jsme velmi rádi, že jsme si tuto příležitost mohli užít jak s našimi zaměstnanci, tak i ostatními spoluobčany. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci akce. Množství návštěvníků je jasným důkazem, jak skvělý program připravili. A rád bych také poděkoval starostovi Josefu Viktorovi a všem místním obyvatelům za to, že už tak dlouho zachovávají Foxconnu přízeň a přijímají ho jako součást Kutné Hory. Už se těšíme na příští ročník,“ řekl Steve McKenna, generální ředitel kutnohorského závodu Foxconn.

Foxconn letos dostal od města speciální povolení k prodloužení akce až do půlnoci. Do programu se tak oproti minulým ročníkům vešlo o kapelu navíc. Návštěvníci si mohli poslechnout Sto Zvířat, Debbi, Báru Polákovou a sérii hudebních vystoupení uzavřela kapela Wohnout.

Fox festival v Kutné Hoře: starosta města Josefu Viktora se šekem na 500 tisíc korun určených na opravu dopravního hřiště.V průběhu večera také předal personální ředitel Foxconnu Michal Batelka kutnohorskému starostovi Josefu Viktorovi šek na 500 tisíc korun určených na opravu kutnohorského dopravního hřiště. Program dále zpestřila barmanská a UV show a přesně v 21.55 hodin přišlo narozeninové překvapení v podobě velkolepého ohňostroje. Celým dnem provedl návštěvníky moderátor Pavel Cejnar.

Zaměstnanci Foxconnu měli vstup na celý den zdarma, veřejnost se mohla připojit k večernímu programu za symbolickou cenu 30 korun. Výtěžek ze vstupného půjde na dobročinné účely. O tom, že vybraných 65 790 korun poputuje na konta Psího útulku v Kutné Hoře a Klubu Sluníčko v Kutné Hoře, rozhodli svými hlasy sami zaměstnanci Foxconnu.