„Historické slavnosti mají v kulturních akcích Středočeského kraje své nezastupitelné místo, těšíme se opět na zámecký park plný hřmění zbroje a dobové hudby,“ řekla vedoucí odboru kultury Martina Fialová.

Právě zručský zámecký park bude hlavním dějištěm, kde se bude odehrávat celodenní historicko-zábavný program s návštěvou Napoleona Bonaparte. Nepůjde ale zdaleka jen o program pro dospělé. „Děti se mohou těšit na kejklíře, pohádku nebo se naučit odlévat kule do pušek,“ doplnila Martina Fialová.

Večer na zámku bude pokračovat koncertem v barvách SeMaForu, kde zazní nejznámější písně divadla Semaforu a letním kinem s filmem Bohemian Rhapsody. Program skončí kolem půlnoci.

Program slavností začne v sobotu 3. srpna v 10 hodin na náměstí MUDr. Svobody představením programu a ukázkou šermířského umění. Poté se vydá historický průvod přes celé město až do zámeckého parku.

Celými slavnostmi bude provázet známý moderátor Zdeněk Vrba. Dobovou atmosféru v zámeckém parku dokreslí dobová hudba v podání souborů Querela a Calata.