Jazzová kapela zahraje v parku U Tří pávů
Kutná Hora – Příjemnou prázdninovou atmosféru dnes mohou zažít všichni, kdo zavítají do praku U Tří pávů v centru města. Od 18 hodin zde pod širým nebem odehraje koncert kapela Royal Dixieland Jazz Band. Kutnohorská kapela, která má v repertoáru především tradiční dixielandové písničky, patří k letním stálicím jazzové scény na okrese.

Ve Vile U Varhanáře pokračuje výstava obrazů
Kutná Hora – Výstava obrazů Petra Plachého pokračuje ve Vile U Varhanáře naproti bývalé jezuitské koleji. Obrazy jsou plné humoru a představují „nevážný“ autorův pohled na svět. Petr Plachý od dětství kreslil a vyřezával, postup času vyzkoušel ale i jiné techniky.

Návštěvníci se vydají na cestu za poznáním pohřebišť
Kutná Hora – Návštěvníci města se mohou vydat na tajemnou cestu za poznáním pohřebního rituálu od pravěku do nedávné minulosti. Průvodcem jim bude mrtvý mnich, který prozradí některé pohanské pohřební zvyklosti a vysvětlí, kdo všechno byl pohřbíván za zdmi hřbitovů. Kostýmovaná komentovaná prohlídka výstavy Poslední místo člověka začíná ve 14 hodin na Hrádku. Prohlídky probíhají každé úterý do 28. srpna 2018.