Máte za sebou přípravu již jedenáctého ročníku benefičního plesu Cesta životem bez bariér. Jaké máte pocity z příprav toho plesu?

Přípravy jedenáctého benefičního plesu pro mě byly o trochu náročnější, protože mám dvouletého „prcka“, který vyžaduje hodně pozornosti. Pracovat mohu, když spí. Také byl ples o týden dříve, než je obvykle. I to je znát. Naštěstí na to nejsem sama, tak jsme vše zvládli.

Jak dlouho dopředu začínáte vlastně benefiční ples připravovat?

V podstatě již dnes mám na příští rok domluvený termín, kapelu a moderátora Pavla Nového. Naplno se přípravy rozběhnou opět příští v září.

Je něco, co vás letos na plese obzvlášť potěšilo?

Na plese mě určitě potěšila účast.

Na pódiu zazpíval i moderátor Pavel Nový společně s kapelou B-dance band píseň Sladké mámení. Proč jste se do zpěvu také nepřipojila?

To mě nenapadlo. Moderátor Pavel Nový zpívá každý rok tuto píseň. Nechtěla bych mu do vzpomínky vstupovat. Pravdou je, že ani pořádně neznám slova a do mikrofonu jsem nikdy nezpívala, tak nevím, jak by to dopadlo (smích).

Kolik činí výtěžek z letošního plesu? Jak moc se liší výtěžek letošní třeba od prvního a pátého ročníku plesu?

Výtěžek ze vstupného a tomboly dosáhl na 80 tisíc korun, což je moc pěkná částka. Město Kutná Hora podpořilo ples v rámci středních grantů, tím se pokryla velká část nákladů. Zbývající náklady jsou uhrazeny z pronájmu reklamní plochy. Můžeme tedy celou částku ze vstupného, tomboly a zbývající část od sponzorů věnovat na pořízení vysokozdvižné plošiny do nově vznikajícího centra denních služeb. Veškeré náklady ještě nemáme sečteny, ale myslím, že by se částka mohla vyšplhat na 120 tisíc korun.