Mezi světové osobnosti nepochybně patří legendární německé elektropopové trio Camouflage, které působí na hudební scéně téměř 25 let. Všichni fanoušci se mohou těšit nejen na jejich nestárnoucí evergreeny jako Love Is a Shield, Me and You nebo Thief, ale také na speciální světelnou show, která proběhne společně s vystoupením kapely v sobotu od půlnoci do jedné hodiny ranní.

Peha nepřijede

V tomto čase měla původně hrát kapela Peha, která oznámila svůj rozpad a zrušila koncert na O2 Sázavafestu v Kácově i na Bitvě o Sázavafest, která se v červnu konala na zámku Konopiště. Tam ji nahradila kapela No Name, která vystoupí i v Kácově, a to ve stejný den jako Camou〜flage ve tři hodiny odpoledne a navnadí na skvělou atmosféru koncertů, které přijdou po ní.

Živě k vidění na O2 Sázavafestu bude ojedinělý hudební počin, projekt členů kapely Wohnout s názvem Rádio Děda, a to v sobotu po 1:20 hodině v noci. Kromě dua Egon se k show přidají Jakub Kohák, kluci z Wohnoutů, Márdi a Mejňák z Vypsané fiXy a Jack z Divokýho Billa.

Unikátní záležitostí bude i společné vystoupení dvou mužů z X Faktoru, kteří se vryli do paměti televizních diváků tohoto pořadu, Ondřeje Rumla s Rudou z Ostravy.

Hygiena především

„Budeme letos dbát speciálně o hygienu a bezpečnost návštěvníků, ale také o další služby,“ řekl ředitel O2 Sázavafestu Pavel Kloupar. Na festivalu bude k dispozici 120 toalet + speciální Kotex toalety pro dámy a dostatek mobilních pisoárů Kros pro pány. Umýt si ruce bude možné na třech místech z šedesáti kohoutků. Za tímto účelem byly letos v Kácově vybudovány dvě nové studny, které budou festival zásobovat pitnou vodou. Možnost kompletní očisty umožní dostatečné množství komfortních sprch s věšáky, teplou vodou po celou dobu fungování a dřevěným roštem pro snadnější pohyb.

Stanové městečko

Stanové městečko bude letos pro návštěvníky zcela zdarma. Festivaloví fanoušci tak ušetří několik set korun a pře〜devším si budou moci okamžitě užívat všech festivalových radovánek, aniž by museli stát dlouhou frontu do kempu. Mezi stany bude chodit nepřetržitě bezpečnostní hlídka, která zajistí klid a pořádek. Kdo by si nechtěl nechávat cennosti ve stanu, může využít nonstop úschovnu, která bude zároveň fungovat jako ztráty a nálezy a bude tu možné uschovat i cyklistická kola.

Poteče pivo i víno

Máte rádi víno, ale na běžných festivalech točí jen pivo – navíc jen jediné značky? Na O2 Sázavafestu se bude točit krušovické jedenáctistupňové pivo Mušketýr za 30 korun, dvanáctistupňové pivo Heineken za 35 korun; a najdete tu i vinné centrum, které dokáže uspokojit i náročnější návštěvníky. Pohárek vína vyjde na 30 korun. Podobně tomu bude s jídlem. V nabídce budou pokrmy klasické české kuchyně. Na své si přijdou i labužníci cizích kuchyní včetně mexické.

Adrenalinová zóna

Kromě muziky, jídla a pití bu〜de možné vyřádit se v Adrenalinové zóně – například na horolezecké stěně. Dostanete možnost nechat se zdarma potetovat technikou Airbrush tattoo Houser, nebo se zúčastnit soutěže O tetování na nejintimnějším místě na těle.

Pro kontrolu mailů nebo jen tak k surfování po netu bude návštěvníkům festivalu k dispozici internetová kavárna, která bude přes den fungovat v extra zóně Bubble.

Psi do areálu nesmí

Své psí kamarády budou mu〜set fandové O2 Sázavafestu nechat doma nebo ve speciálním festivalovém útulku.

Festivalový přívoz

Novinkou bude romantický festivalový přívoz, který bude brázdit řeku Sázavu kyvadlově z areálu do Kácova za 30 korun.

V rámci festivalu bude O2 spolu se svým partnerem NXP demonstrovat možnosti unikátní technologie NFC, která v budoucnosti umožní velmi pohodlné placení mobilním telefonem, vstupy do budov, jednoduché a bezpečné ukládání a správu vstupenek, voucherů a loyalitních karet a mnohem víc. Technologie NFC v budoucnu také výrazně přispěje ke kvalitě a atraktivitě nového zákaznického programu O2.

Na festivalu také bude možnost vyfotit se ve fotostudiu Canon.

Speciální vlaky

Pro stále se zvyšující počet návštěvníků budou vypraveny speciální vlaky. V sobotu pojede z pražského Smíchovského nádraží přímý spěšný vlak Sázava s odjezdem 8:29 hodin. Do Kácova dorazí v 10:47 hodin. Pro zpáteční jízdu je možné využít vlak v neděli v 16:47 hodin. Z Brna do Kácova budou jezdit vlaky s přestupem ve Světlé nad Sázavou – cesta potrvá necelé tři a půl hodiny (Brno hl. n. odjezd 8:24 hodin, Světlá nad Sázavou odjezd 10:23 hodin, Kácov příjezd 11:52 hodin).

Zahřívací kolo

O2 Sázavafest začne Warm-upem s deseti kapelami už ve středu a bude pokračovat ve čtvrtek, pátek a sobotu na několika scénách a v obřím tanečním stanu. Vstup na Warm-up je zdarma. Na všechny dny festivalu, během kterých vystoupí desítky zahraničních interpretů jako je Sean Kingston (USA), Roni Size & MC Dynamite (UK), Sister Bliss (DJ set/ Faitless) (UK), The Young Gods (CH), Transglobal Underground (UK), ale i desítky domácích interpretů, jsou lístky k dostání v síti Ticketpro za 990 korun a v den festivalu na místě vyjde lístek na 1 100 korun.

Letošní O2 Sázavafest je prvním open air festivalem, kde nejsou návštěvníci odkázáni jen na obsah svých peněženek. Přímo na místě budou minimálně tři platební terminály, kde bude možné platit prostřednictvím platebních karet. „V blízkém okolí O2 Sázavafestu není umístěn bankomat, a tak byli v minulosti návštěvníci odkázáni jen na hotovost, kterou si přinesli s sebou,“ uvedl Ján Čarný, generální ředitel MasterCard pro Českou republiku.

Human soccer

Pro uživatele platebních karet MasterCard budou na festivalu připraveny kromě akceptace karet také drobné dárky a atraktivní doprovodný program.
Všichni návštěvníci O2 Sázavafestu si budou moci zahrát takzvaný human soccer, což je zvětšená podoba stolního fotbalu. „Human soccer je vlastně velké nafukovací fotbalové hřiště, v němž jsou kla〜sické figurky stolního fotbalu nahrazeny živými lidmi,“ upřesnil Ján Čarný.

Sázavafest rodina

Tvůrci O2 Sázavafestu také připravují další festival. A do Sázavafestské rodiny Jarního O2 Sázavafestu, O2 Sázavafestu Čarodějnice na přehradě, O2 Sázavafestu Battle a Letního O2 Sázavafestu přibude i festival Průniky Hluboká 23. srpna nedaleko Zoo Ohrada. Zde vystoupí Místní Favorit, Iva Frülingová, Gulo Čar, Rybičky 48, Tlustá Berta, Support Lesbiens a Sto zvířat.

Tradičním zakončením festivalové sezony bude 8. listopadu Podzimní O2 Sázavafest neboli Klubobraní. Prvními potvrzenými interprety jsou Skyline, Sunshine, Wohnout a Michal Pavlíček, který tento festival spojí se křtem svého nového CD.

Martin Peška