V reakci na tragickou událost se rozhodli organizátoři tohoto festivalu, za tichého souhlasu kapely a manažerky Hany Petřinové, uspořádat od 20 hodin vzpomínkový jam, ve kterém vzdají hold spoluzakladateli skupiny Chinaski přední čeští hudebníci.

„Jsem rád, nejen za sebe, ale za celý team O2 Sázavafestu, že jsme nalezli podle našeho názoru sice nejsložitější, ale rozhodně nejlepší formu, jak se rozloučit s výborným muzikantem. Celý projekt zastřešuje dlouholetý kolega Martin Řehoř,“ řekl ředitel festivalu Pavel Kloupar.

Hodinu ticha předčí vzpomínkový jam

„Když jsme se vzpamatovali z prvotního šoku, který v nás tato tragická událost vyvolala, zavrhli jsme okamžitě variantu nahradit Chinaski v programu jinou kapelou. Nepřiklonili jsme se ani k možnosti hodiny ticha. Osobně zastávám názor, že muzikanta nejlépe uctíme muzikou,“ dodal Martin Řehoř.

Rozběhla se urychlená jednání, na jejíchž konci byl složen písničkový blok. V něm Pavlu Grohmanovi vzdají poctu Anna K., Matěj Ruppert, Roman Holý, Ivan Hlas, Tomáš Hájíček z Krucipüsku, Honza Kalina a Jana Jelínková ze Sto zvířat, Czenda z Post it a Jana Lota, které doprovodí kapela složená z muzikantů z Temperamenta, Sly Rabbits, Sto zvířat, Post it a Krucipüsku.

Tento hudební blok bude uvádět Zdeněk Suchý. „Samozřejmě jsem přijal nabídku moderovat speciální set, který by neměl být patetickou show po americkém vzoru, ale spíše vzpomínkou na skvělého muzikanta,“ zmínil Suchý.

Za kapelu Chinaski se k vzpomínkovému jamu vyjádřila Hana Petřinová. „Jsme rádi, že podobná akce proběhne. Nechci předbíhat událostem a předjímat, zda se někdo z kapely na O2 Sázavafestu objeví osobně,“ uvedla.

Pavel Grohman zemřel při motocyklové nehodě minulý pátek u Vamberka. Bylo mu 38 let a zanechal po sobě manželku a dvě děti. Pohřeb se konal ve čtvrtek v pražském strašnickém krematoriu.

The Young Gods vystoupí čtyři

Návštěvníci festivalu se v pátek před půlnocí mohou těšit také na švýcarskou elektronickou formaci The Young Gods, která je v České republice populární již od osmdesátých let. Kapela podle slov zpěváka Franze Treichlera chystá v Kácově světovou premiéru – vystoupí totiž ve čtyřech, aniž by se jednalo o akustický koncert! „Bude to první normální vystoupení The Young Gods se čtyřmi lidmi na pódiu. To je velké překvapení,“ oznámil Treichler. K běžnému složení se přidá člen Vincent, který se skupinou absolvoval zatím pouze akustická vystoupení.

Časový harmonogram všech festivalových dnů najdete ZDE.

Martin Peška