Nejen fanoušky rocku, ale i reagge, ska, taneční hudby a spousty dalších stylů přivítal kácovský Sázavafest a jako každý rok měl co nabídnout. Kromě stále znějící muziky mohli návštěvníci zakusit vodní dýmky, tetování henou i projevit svou osobnost hrou na bubny s indiány.

Na festival dorazilo spoustu již pravidelných fanoušků i nadšených nováčků. „Jsem tu rok co rok a nemá to chybu. Vracím se sem vždy velice rád. Celá akce má příjemnou atmosféru. Všichni jsou k sobě přátelští. Tady člověk zapomene na problémy,“ řekl rozverně třiatřicetiletý Radek, který přijel za svými oblíbenými kapelami Plzně.

"Jsme tu podruhé. Oproti loňskému roku máme pocit, že je tu méně lidí. I přesto je to tu fajn. Jediná negativní věc, která stojí za zmínku, mimo nesnesitelně horkého počasí, jsou zdejší vysoké ceny. Dáte si sodovku a můžete jít znovu vydělávat. I když to asi k tak prestižní akci, jako je tato, patří,“ shodly se smířlivě hudbymilovné sestry z Kutné Hory a ještě se smíchem dodaly, že se zlepšila úroveň sprch v areálu Sázavafestu, což prý doceňují.

Obrovský výběr interpretů, zahrnující i kutnohorskou kapelu Rybičky 48, přilákal návštěvníky všech věkových kategorií z různých koutů České republiky. "Líbila se mi Anna K. Má hezké písničky a je to krásná paní,“ řekla nadšeně šestiletá Jana, která se přijela podívat se svými rodiči na jeden den z Prahy.

Mezi zhruba patnácti tisíci návštěvníky nechyběly ani nekalé živly, a tak policisté evidovali několik krádeží, o nichž se dočtete ZDE. Například majitelé vozů značky Škoda Fabia přišli o airbagy pod volantem a hodně věcí se ztratilo ve stanech.

Čtyřdenní dění v kácovském areálu Malá Strana si můžete přiblížit prostřednictvím fotogalerie a také videozáznamu, který najdete ZDE.

Další článek s názory místních obyvatel na Sázavafest a jinou fotogalerií najdete ZDE.