Zatímco návštěvníci si v areálu Malá Strana užívali nejen muziku, ale i dobré jídlo, různé druhy nápojů nebo vodní dýmky, obyvatelé jindy klidného Kácova museli přivyknout vysokému počtu návštěvníků v ulicích a velice hustému provozu na místních komunikacích.

„Jsem ráda, že tu je Sázavafest. Byla jsem tam každý den. Šlo o zábavu, navíc oproti ostatním návštěvníkům festivalu jsem měla výhodu, že jsem se mohla prospat a najíst v klidu doma a zadarmo,“ usmívala se jedna z mladších obyvatelek městečka.

Všichni Kácovští její nadšení ovšem nesdíleli. „Taková obrovská akce dostane Kácov do povědomí lidí, což je dobře. Díky vhodnému umístění areálu nemohu nadávat ani na hluk. Je tu ale najednou příliš mnoho divných lidí a nepořádek. O zácpě na silnici ani nemluvím,“ postěžoval si místní starousedlík, který dodal, že mu festival v zásadě nevadí, ale těší se, až všichni hudební fandové budou zpět ve svých domovech.

Majitelé místního kempu si festival naopak nemohli vynachválit. Značný počet návštěvníků přinesl vysoké tržby. „Samozřejmě, že jsme spokojeni. Narváno jsme neměli, ale ze tří čtvrtin se kemp zaplnil určitě. Obávali jsme se, aby se tu neubytovala nějaká nežádoucí společnost, které nejde o hudbu, nýbrž o to dělat nepořádek. Proto jsme zvýšili ceny. Úspěšně jsme si tím zajistili střední a vyšší klientelu,“ uvedl spolumajitel kácovského tábořiště U Kouzelníka Pavel Buchta.

Irena Blahníková