„Omlouváme se všem, kteří si již koupili vstupenku. Tu samozřejmě nahradíme. Museli jsme tento další menší festival zrušit, aby se mohl celý tým soustředit na soutěžní O2 Sázavafest Battle na Konopišti a hlavně už na letní O2 Sázavafest v Kácově,“ uvedl ředitel festivalu Pavel Kloupar.

Vstupenky jdou rychle na odbyt

Hlavním důvodem je, že pořadatelé O2 Sázavafestu, který je již několik let považován za největší multižánrový a multikulturní festival v Česku, letos očekávají rekordní návštěvnost open-air akce v Kácově. Pořadatelé prozradili, že čísla z předprodeje na počátku dubna souhlasila s počtem prodaných vstupenek loni v červnu. Fanoušci tak zřejmě zareagovali na nízkou cenu vstupenek. Ta se v současnosti pohybuje na 799 korun včetně poplatků v předprodejní síti Ticketpro. Na ISIC, ALIVE a ITIC karty je navíc poskytována sleva 150 korun.

„Počítáme samozřejmě s tím, že toto tempo předprodeje časem poklesne, přesto můžeme všem veřejně slíbit, že nad tisíc dvě stě korun vstupenky nebudou stát ani na místě. Krize se na O2 Sázavafestu nenosí,“ uvedl Kloupar. „Vycházíme z ceny tisíc sto deset korun, což je čtyři roky stará cena vstupenek na koncert samotného Mobyho v tehdejší Sazka Aréně. My nabízíme za prakticky stejnou cenu nejen jeho, ale i vystoupení okolo sto padesáti dalších interpretů,“ dodal.

Pozvání přijala řada hudebních hvězd

Dramaturgie festivalu se letos pyšní velkými jmény v čele se zahraničními hvězdami jako je Moby, Die Happy, The Gathering nebo nejznámějšími českými interprety, mezi nimiž jsou například Support Lesbiens, Chinaski, Monkey Business, Sunshine či J.A.R. Pořadatelé do začátku festivalu, který se bude konat od 30. července do 2. srpna, slibují odhalení dalších zahraničních hvězd, se kterými se dojednávají upřesnění o jejich účasti na českém festivalu.

Pavel Kloupar se vyjádřil i ke snížení poštu scén oproti loňskému roku. „Je to zvyšování kvality na úkor kvantity. Navíc nechceme podcenit návštěvnost, proto bude letos přímo v areálu O2 Sázavafestu chybět jedna stage. Přilehlé prostory využijeme raději pro kvalitní hlídaný kemp. Chybějící pódium se ale objeví přímo na náměstí v Kácově, kam se dostane každý za dobrovolné vstupné. To pak poslouží na financování opravy místního zámku,“ zmínil Pavel Kloupar.

Nová kempová část v areálu festivalu bude oplocena a speciálně střežena. Stan v tomto prostoru vyjde v předprodeji jen na 150 korun, přičemž v ceně je už zahrnutý i kupon na sprchu v hodnotě čtyřiceti korun.

Za aktuálním zájmem fanoušků o festival v neposlední řadě stojí jeho několikaletá tradice a také další akce pořadatelů, kterými jsou například Jarní O2 Sázavafest, který navštívilo přes 1300 lidí v pražském Abatonu, nebo očekávaný soutěžní festival O2 Sázavafest Battle, který se uskuteční na Konopišti. Ten se rozhodně rušit nemá.

Martin Peška