„V úterý se po dvoutýdenní pauze znovu otevřela galerijní kavárna Galerie Středočeského kraje (GASK) s novým jménem, novým konceptem a hlavně s novým provozovatelem. Art Gallery Café je mladší sestrou kutnohorského Kafírnictví. Svou polohou v prostorách galerie je předurčena tvořit zázemí pro její návštěvníky. Ovšem přiláká i zejména místní obyvatele, kteří zrovna neplánují navštívit expozice galerie,“ uvedla Alena Sedláčková z PR a marketingu Galerie Středočeského kraje.

Kavárna nabízí posezení v prostorách jezuitské koleje. Do Art Gallery Café i přilehlého výstavního prostoru má veřejnost volný vstup. Návštěvník si tak může užít propojení požitku z kávy a umění. Výhodou velkého a inspirativního prostoru kavárny je i možnost nerušeně se věnovat práci s notebookem nebo uskutečňovat pracovní schůzky.

Z dernisáže výstavy Samota uprostřed davu v GASKu.
OBRAZEM: V GASKu se konala dernisáž výstavy Samota uprostřed davu

Návštěvníci se mohou těšit na výběrovou kávu z českých pražíren Candycane coffee a Father’s coffee roastery na espressu i filtru. „Nabídka ve sladké vitrínce se bude opírat o výrobu v mateřském Kafírnictví s oblíbenými zákusky a dorty. Kavárna nabídne také občerstvení s sebou, a to v ekologicky udržitelných obalech, z nichž některé bude možné oproti záloze vrátit v Art Gallery Café nebo také v Kafírnictví na Palackého náměstí,“ doplnila Sedláčková.