Kutná Hora

Obří skluzavka Slide Czech tour zavítá poprvé do Kutné Hory. Do města přijede v sobotu 15. července, kdy budou zájemci sjíždět z Václavského náměstí až na konec ulice Jiřího z Poděbrad. Důležité je, aby si lidé na tuto akci přinesli plavky, nafukovací kruhy, vodní pistole, ale i jiné předměty, které patří k vodním radovánkám. Mnoho lidí se na tuto akci již dlouho těší. Někteří si do konce dopředu objednávali na jízdu lístky. Nedaleko této akce v tento den své síly změří strongmani. Na prostranství v Šultysově ulici se představí od 13 hodin. Poprvé se bude akce konat v Kutné Hoře i za účasti závodníků ze zahraničí. Závod je součástí České profesionální strongman ligy.

Zruč nad Sázavou

Letní kino ve Zruči nad Sázavou otevře lidem znovu své brány v pátek 14. července. Od 21 hodin bude promítán dokumentární film Jitky Němcové o legendárním českém rockerovi s názvem Nechte zpívat Mišíka. Příští týden se mohou návštěvníci těšit na komedii Zpívej.

Kutná Hora

Koncert Petra Flachse a jeho teamu se uskuteční v parku U Tří pávů tento pátek od 17 hodin. Nebude to jediná hudební produkce. Už příští týden v úterý od 18 hodin zde zahraje také místní Royal Dixieland Jazz Band, kterou vede hudebník Zdeněk Jeřábek.

Uhlířské Janovice

Výstava k výročí 1. světové války nazvaná Ztracená generace je do konce prázdnin k vidění minigalerii KIC v Uhlířských Janovicích v ulici Pečírkova. Tato výstava je zapůjčena ze Středočeské vědecké knihovny.

Svatý Mikuláš

Na zámku Kačina ve Svatém Mikuláši se konají speciální prohlídky s duchem Rudlou. Prohlídky probíhají v měsíci červenci a srpnu každý pátek, sobotu a neděli v 10.10, 12.10, 14.10 a 15.50 hodin.

Rataje n. Sázavou

Koncert komorní hudby přímo pod širým nebem a přednáška o hoboji a fagotu s názvem Cesta ze středověku se uskuteční v pátek 14. července od 19 hodin. Celá akce se odehraje pod širým nebem. Místem jejího konaní bude nádvoří hradu Pirkštejn v Ratajích nad Sázavou.

Kutná Hora

Během července a srpna mají lidé možnost podpořit veřejnou sbírku Zvon pro Jakuba výstupem na ochozy chrámu sv. Barbory. Vstupenky jsou k zakoupení v kutnohorském infocentru nacházejícím se vedle chrámu.

Kolín

Letní kino v parku u Ztracené uličky v Kolíně promítá vždy od čtvrtka do soboty. Nejbližší film, který mohou lidé vidět, je určený především pro děti. Připravený je film s názvem Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana. Promítání začne v 21.30 hodin.

Zruč nad Sázavou

Hudební skupina Divokej Bill zavítá na svém turné do Zruče nad Sázavou. Koncert se uskuteční již tuto sobotu 15. července od 20 hodin ve zručském dvoře. Speciálním hostem večera bude hudební skupina s názvem „Poletíme?“.

Kutná Hora

Veselohra na motivy divadelní hry Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně bude uvedena na nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře v sobotu 15. července v 18 hodin. V představení si zahrají místní nadšenci Tomáš Morawski, Bára Kocourková nebo Zuzana Trnková.

Kolín

Kolínská řepařská drážka nabízí pro veřejnost tuto sobotu 15. července a neděli 16. července parní provoz. Vyjíždět se bude vždy v 9.45, 11.00, 12.15, 13.30, 14.45 a 16.00 hodin. K dispozici v nádražním areálu je parkoviště, bufet a dětské hřiště s trampolínou.

Kutnohorsko

Retroclub Praha tento víkend pořádá závod veteránů. Retro Prague Rally 2017 odstartuje v Praze a zastaví mimo jiné i v Čáslavi, Žlebech a Bohdanči. Akce se zúčastní 50 historických vozů s datem výroby od roku 1912 do 1984.

Červené Janovice

Unikátní Sokolské hry bez hranic s podtitulem „Ani fotbal nám není cizí“ připravují v Červených Janovicích. Uskuteční se od pátku 14. do neděle 16. července a půjde o sportovně společenskou akci většího regionálního významu, ve které bude hlavní zábava. Na soutěžící budou čekat disciplíny, které v různých obměnách mohou znát ze slavných Her bez hranic i dalších podobných televizních soutěží. Soutěžící čeká přenášení džberů s vodou, házení talířů na cíl i oblékání na čas. „Nechtěli jsme, aby byly soutěže těžko splnitelné. Jde nám o to, aby byla legrace,“ řekla za organizátory Petra Kavková z TJ Sokol Červené Janovice.

Čáslav

V čáslavském Kině Miloše Formana odehrají v pátek 14. července film s názvem Válka o planetu opic. Po předchozích filmech Zrození Planety opic a Úsvit planety opic přichází již třetí kapitola z dějin boje o Zemi. Sci-fi snímek Válka o planetu opic začnou Čáslavští promítat ve 20 hodin.