Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za letní zábavou?

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

10.8.2017
SDÍLEJ:

Kaňkovský hornický jarmark 2016Foto: Deník/Irena Blahníková

KOLÍN

Dalším koncertem, který se uskuteční v rámci Kolínského kulturního léta, je Charijazz, 3. ročník charitativního nejen jazzového festivalu. Na Kmochově ostrově se postupně představí kapely Awaken, kolínská kapela zpívá o životě a o tom, jak se s ním poprat. Poté zahraje Double guitar band, těleso netypické obsazením dvou jazzových kytar, díky čemuž vznikají osobité interpretace známých jazzových a latin standardů. Na závěr vystoupí pražská indierocková kapela Pankix, složená ze zkušených muzikantů v čele s osobitou frontmankou Sany. Začíná se v 17 hodin, vstup je zdarma.

KUTNÁ HORA

Kaňkovský hornický jarmark se uskuteční v sobotu 12. srpna od 12 do 17 hodin v okolí kostela sv. Vavřince a v kaňkovské Mozaice. Lidé se mohou těšit na stánky s prodejem a ukázkami řemeslné výroby nebo otevření kostela sv. Vavřince. V areálu bývalých Rudných dolů na Kaňku bude připravena také malá expozice Hornického historického spolku Barbora. Na zahradě Mozaiky bude připraveno kromě občerstvení také vystoupení skupiny Staří sysli. Dále se mohou příchozí těšit skákací hrad, jízdu na koni i malování na obličej. Od 15 hodin pak děti potěší pohádka pro děti s názvem O pejskovi a kočičce a kouzelník, který si říká Paul Merild. Marta Fojtová bude dětem pomáhat s výrobou perníčků, spolu s Alenou Fryčovou si vezme na starost také dílničku pro děti. Kaňkovský historický jarmark pořádá spolek Mozaika ve spolupráci s Kaňkovským sedlem a Hornickým spolkem Barbora.

KUTNÁ HORA

Třicátý čtvrtý ročník festivalu s názvem Kutnohorská Kocábka se bude konat tuto sobotu 12. srpna od 13 hodin na nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře. Na festivalu folkové a country hudby zahrají tradičně hudební skupiny Brzdaři a Trampoty. Dále budou k vidění skupiny Rusty Strings, Z Hecu, Richenza čiJohny Cash Trio. V rámci festivalu zazpívá také J. Schmidt, Sabina Uxová nebo všem dobře známá Petra Černocká. Festival Kutnohorská kocábka pak zakončí v sobotu večer hudební vystoupení skupiny s názvem Ohaři. Vstupenky na kutnohorský festival jsou k dostání přímo ve Vlašském dvoře nebo také v předprodeji v Informačním centru v Sankturinovském domě Kutné Hoře. Kutnohorská Kocábka je jeden z mála festivalů, který přečkal dobu, která této muzice nepřála, přečkal i všeobecně klesající zájem posluchačů, a proto dnes patří k nejstarším festivalům tohoto žánru.

STŘÍBRNÁ SKALICE

Oslavy 90. výročí založení klubu TJ Meteor Stříbrná Skalice se uskuteční tuto sobotu 12. srpna od 11.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Oslavy vyvrcholí v 17 hodin, kdy proti sobě nastoupí dospělí domácího klubu a Internacionálové České republiky.

KUTNÁ HORA

Měšťanský pivovar Kutná Hora nabízí nyní nejen milovníkům piva možnost prohlídky interiérů. Ty se konají pravidelně každou sobotu po celý srpen a také první zářijovou sobotu. Prohlídka trvá přibližně hodinu a v jejím rámci se příchozí dozví něco z historie pivovarui technologie vaření piva. Podívají se na varnu pivovaru, do jeho spilky, ležáckého sklepa a na lahvárnu. Každý, komu je více jak 18 let, dostane také k ochutnání tankové pivo. Měšťanský pivovar v Kutné Hoře začal znovu vařit pivo letos v únoru. Tradiční metodou se zde vaří plzeňská světlá piva ve stupňovitostech 10°, 11° a 12°.

ZRUČ N. SÁZAVOU

Legendární filmovou klasiku s názvem Císařův pekař a pekařův císař odvysílají ve zručském letním kině sobotu 12. srpna od 20.30 hodin. Na další promítání si lidé počkají do další soboty, kdy zde bude promítán film s názvem Svatba jako řemen.

TŘI DVORY

Pouťová taneční zábava se skupinou Paragraf 202 začíná na hřišti TJ Tři Dvory v pátek 11. srpna ve 20 hodin. V sobotu 12. srpna od 16 hodin se uskuteční u místní kapličky pouťový koncert. K poslechu hraje Harmonie 1872 Kolín – Malá dechovka Kmochovka.

VELIM

Pouť oslaví Velimští oslaví u kostela sv. Vavřince tuto sobotu. Od 15 hodin je připravený program pro děti. Chybět nebude pásmo her, dílničky či bazárek. V 17 hodin začne podvečer s dechovkou. V neděli od 8 hodin se pak uskuteční poutní mše svatá.

RATAJE N. S.

Druhý ročník Běhu na Kamenný stůl chystají v Ratajích nad Sázavou. Ten se uskuteční v sobotu 12. srpna. Start běžců je v 11 hodin z nádvoří zámku. Poběží se v kategoriích muži a ženy na osm kilometrů. Děti budou zdolávat trať o délce jeden kilometr.

OKŘESANEČ

Terénní závod motocyklů Jawa Fichtl cup odstartuje v Okřesanči v sobotu 12. srpna. Jedná se již o sedmý ročník. Od 8 do 10 hodin se musí závodníci zaregistrovat, závod se uskuteční od 12.30 hodin. Každý závodník musí mít přilbu, brýle, rukavice a pevné boty.

VLAŠIM

Noční oblohu budou zájemci sledovat pouhým okem či dalekohledy ve vlašimské hvězdárně při akci s názvem Astronomické pozorování. Pozorování se koná každý pátek od 21 hodin. Při jasném počasí tak mohou návštěvníci vidět různá astronomická tělesa.

BENEŠOV

Výstava fotografií s názvem Proměnlivá tvář Benešova prezentuje ve výstavní síni benešovského Muzea umění a designu na Malém náměstí výběr z obrazového archivu Josefa Nerada. Jeho fotky pocházejí z 50. a 60. let a zachycují Benešov před přestavbou.

KUTNÁ HORA

Během srpna mají lidé možnost podpořit veřejnou sbírku s názvem Zvon pro Jakuba výstupem na ochozy chrámu sv. Barbory. Ty se konají každý pátek od 16 hodin. Vstupenky jsou k zakoupenív kutnohorském infocentru nacházejícím se vedle chrámu.

PÁTEK

Milovníci velorexů se mohou těšit již na čtrnáctý sraz vozidel. Akce s názvem V pátek v Pátku se koná od 11. do 13. srpna v obci Pátek u Poděbrad. V sobotu se uskuteční jízda po okolí. V neděli od 10 do 12 hodin velorexy uvidíte na náměstí v Poděbradech.

UHL. JANOVICE

Letní kino Uhlířské Janovice bude promítat tuto sobotu 12. srpna od 21 hodin film Špunti na vodě. Návštěvníkům letního kina je doporučeno přijít 20 minut před začátkem a s sebou přinést piknikové posezení. Kino je na náměstí u bývalého finančního úřadu.

ŠEBESTĚNICE

Netradiční soutěž v požárním útoku Šebestěnické stříkání se bude konat v sobotu 12. srpna. Soutěž se uskuteční naproti bývalému obchodu. Zájemci se mohou na netradiční soutěž, která bude probíhat do odpoledních hodin, přijít podívat od 10 hodin.

Autor: Redakce

10.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala odpovídá na dotazy čtenářů.
AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

Zruč nad Sázavou - Základní škola ve Zruči nad Sázavou zahájila ve spolupráci s organizací Život 90 pro seniory pokračovací kurz práce na počítači. Přihlásilo se deset zájemců. 

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení