VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam zajít o víkendu 26. - 28. září

Kutnohorsko - nabídka víkendových akcí.

26.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Podchlumí

ZBYSLAV, 27. září 14.00 hodin. Drakiáda na svahu u Stájí (za špejcharem). V případě deště se akce ruší.

SOBĚŠÍN, 27. září 10.00 hodin. Znovuotevření kostela sv. Michaela v Soběšíně, které se bude konat při slavnostní bohoslužbě v sobotu za účasti kardinála Dominika Duky OP, arcibiskupa pražského.

KRCHLEBY, 28. září. Posvěcení kapličky Panny Marie. Slavnost začne v 10.30 hodin mší v místním kostele sv. Václava. V 11.30 hodin budenásledovat pouť obcí ke kapličce. V případě příznivého počasí bude možnost projet se v kočáře.

SEMTĚŠ, 28. září. Na svatého Václava – oživená věž. Akce turistického centra Semtěš oživená věž.

ZBRASLAVICE, září – listopad. Výstava inspirovaná 1. světovou válkou (1914 – 2014) „Proč mámy pláčou" ve výstavní síni.

ČÁSLAV

26. září 20.00 hodin, restaurace Česká koruna. Country – hudební a taneční večer Skupina B-TRIO (dříve Brzdaři) zahraje country a soft rock.

KUTNÁ HORA

27. září 13.00 hodin, Palackého náměstí. Svatováclavské slavnosti, které jsou symbolem ukončení letní sezóny. Již tradiční kutnohorská kulturní akce nabízí každoročně poslední sobotu v měsíci září Kutnohořanům a návštěvníkům města bohatý program pro děti i dospělé. Svatováclavské slavnosti, ač název zní historicky, historickou akcí nejsou. A tak se v exteriérech centrálního kutnohorského náměstí míchají současné hudební styly se staročeským trhem, programem pro děti, širokou nabídkou českých vín i vín z vinohradů některých partnerských měst Kutné Hory, a to vše s jediným cílem – pobavit přítomné, navodit dobrou náladu a pohodu babího léta. Historická výjimečnost tohoto data se tak kloubí se současností. Každým rokem se Svatováclavské slavnosti stávají tečkou za kulturními akcemi s letním sluncem ve znaku a startují podzimní společenskou sezónu, jejíž těžiště se přesouvá do tanečních, výstavních a divadelních sálů. Svatováclavské slavnosti se tak stávají příjemným zakončením léta. Jako v loňském roce, také letos na vás čeká doprovodný program v parku U Tří pávů, zahradách GASK a kostele sv. Jana Nepomuckého.

27. září 18.00 hodin. Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl a jeho sólisté připravil koncert na sobotu v kostele sv. Jana Nepomuckého. O klavírní doprovod se postará Viktor Darebný.

restaurace Palma, 28. září 14.00 hodin. Dětský den s bohatým programem. Můžete se těšit na ukázky výcviku psů, malování na tělo, výtvarnou dílnu a besedu na téma výchova psů. Hlavním programem bude ukázka výcviku psů a následná beseda na téma výchovy čtyřnohých mazlíčků.

28. září 14.00 hodin. Cesta za svatým Václavem – prohlídka města zaměřená na svatého Václava a jeho vyobrazení v ulicích Kutné Hory u příležitosti svátku hlavního patrona naší země. Začíná se ve Vlašském dvoře. Kromě procházky městem navštívíte i kapli svatého Václava a Ladislava ve Vlašském dvoře, kapli svatého Václava na Hrádku a kapli svatého Václava v chrámu svaté Barbory.

ŽLEBY, 27., 28. září 9.00 hodin. Svatováclavské prohlídky zámku s oživenou zámeckou kuchyní. Víkendové sváteční prohlídky zámku s oživenou zámeckou kuchyní (součást I. a III. prohlídkového okruhu).

VRDY, 27. září 10.00 hodin. Svatováclavské zamykání Doubravy u plaveckého stadionu ve Vrdech.

BOHDANEČ, 28. září 13.00 – 15.00 hodin. Děti i dospělí od 0 do 99 let jsou zváni na čtvrtý ročník „Pohádkového putování" u rozhledny Bohdanky. Na všechny účastníky bude čekat mnoho pohádkových postav, tombola, jízda na koních, klaun, občerstvení a další.Autor: Kamila Hájková

26.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sladké Vánoce přilákaly do Kutné Hory tisíce lidí.
26

Sladké Vánoce přilákaly do Kutné Hory tisíce lidí

Josef Viktora.
AKTUALIZOVÁNO
30

Novým starostou Kutné Hory je Josef Viktora. Martina Starého odvolali

Spartan Race se poběží v dubnu i v Kutné Hoře

Kutná Hora – Světově proslulý překážkový závod Spartan Race zavítá v sobotu 28. dubna 2018 i do Kutné Hory. Pořadatelé závodu se rozhodli využít nádherné lokality, kde je v těsném sousedství parádní příroda s historickými památkami. Ve městě se poběží Spartan Sprint (5 km+).

Nemocnice jako obchodní společnost? Je to nutnost, shodují se zastupitelé

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Z čáslavské nemocnice může být obchodní organizace. Zatím sice není nic pevně odsouhlaseného, ale zastupitelé myšlenku berou vážně a na jejich zasedání tento týden se možná transformace posunula o krok dál k realizaci.

Předvánoční období a zima, láká zloděje stromků a dřeva

Kutnohorsko - V období před vánocemi a v zimním období zaznamenáváme každoročně zvýšený počet krádeží v lesních porostech. Pachatelé se nejčastěji zaměřují na vytěženou kulatinu, kterou majitelé někdy zbytečně ponechávají na místech bez dohledu a dlouhou dobu.

Používání pyrotechniky pro zábavné účely má svá pravidla. Znáte je?

Kutnohorsko - Období vánočních svátků a Nového roku jsou svátky klidu, spojené se sváteční náladou a osobní pohodou. A právě s blížícím se koncem roku mnozí z občanů nakupují zábavnou pyrotechniku, kterou chtějí konec starého roku a nástup nového oslavit. Používání pyrotechniky pro zábavné účely má však i svá pravidla, kterými by se měli řídit ti, kteří si ji zakoupí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT