Uplynulý víkend byl na Kutnohorsku, stejně jako všude jinde, ve znamení adventu, kterým začal nový liturgický rok a otevřela se cesta k vánočním svátkům. K prvnímu adventnímu víkendu patří neodmyslitelně také rozzářené oči dětí i dospělých při slavnostním rozsvícení vánočního stromku. Patrně jako první v regionu se letos rozsvítil stromek v Malíně, již v sobotu odpoledne. Bylo to v historii obce vůbec poprvé, kdy si Malínští společně ozdobili svůj symbol vánoc.

Na pořádání milé slavnosti u kostela svatého Jana a Pavla se podílela malínská pobočka Městské knihovny v Kutné Hoře, která organizaci Malínského adventního odpoledne spojila se sobotním Dnem pro dětskou knihu.

„K uspořádání akce jsme spojili síly s Osadním výborem Malín i učiteli a dětmi z malínské mateřinky a základní školy, bez jejichž spolupráce by se nám to jen stěží podařilo,“ uvedla ředitelka Městské knihovny v Kutné Hoře Gabriela Jarkulišová.

Malínské adventní odpoledne začalo již po čtrnácté hodině, kdy byl zahájen vánoční minitrh. Při této příležitosti bylo možné výjimečně nahlédnout také do kostela svatého Jana a Pavla, kde na příchozí čekala výstavka betlémů. Vyvrcholením odpoledne bylo po západu slunce slavnostní rozsvícení vánočního stromku, které doprovodily recitací a zpěvem koled děti ze základní a mateřské školy. Nejmenší Malíňáci za svůj výkon sklidili oprávněný aplaus desítek přihlížejících.

S rozsvícením společných vánočních stromků si pospíšili například také v Suchdole, Potěhách, Miskovicích nebo Církvici, kde se malé slavnosti odehrály v neděli.

Prohlédněte si fotogalerii.