Místopředseda asociace Jan Vondráček k výstavě řekl, že připomíná jedno z nejtěžších období země.

„Pokud ale aspoň jeden návštěvník odejde z výstavy poučen, že se i něco tak strašného může stát, uspěli jsme," uvedl při zahájení kutnohorské zastávky.
Výstava mapuje temné období českých dějin od podpisu Mnichovské dohody v roce 1938 až do heydrichiády v roce 1942. „Obdivuji iniciátory expozice. Na výstavních panelech se jim podařilo skrze fotografie a shrnující texty zachytit naprosto dokonale celé období, které by dokázalo obsáhnout silná vědecká pojednání," podotkla kutnohorská místostarostka Dana Vepřková.

Uchváceni komplexností Anthropoidu byli i návštěvníci vernisáže. „Je to neuvěřitelně působivá a hlavně poučná záležitost," řekla k expozici Jarmila Böhmová.

Vernisáž putovní výstavy k 70. výročí operace Anthropoid: Někomu život, někomu smrt doprovodili ve Spolkovém domě v Kutné Hoře svou hrou mladí houslisté, kteří se prezentovali skladbou pro čtvery housle v D dur od Georga Philippa Telemanna.

Expozice návštěvníkům nabízí pohled na dobové fotografie, které zachycují okamžiky a osobnosti z doby Protektorátu Čechy a Morava. Na výstavních panelech jsou rovněž umístěny texty, kde je poutavě sepsána historie před sedmdesáti lety. Zájemci o výstavu, si ale budou muset s návštěvou pospíšit. Dlouho se zde dlouho nezdrží. Její poslední den v Kutné Hoře bude středa 20. března.

Navštivit je ji možné denně  od 9 do 17 hodin.