Jedná se o překlad Bible psaný moderním jazykem, který má „knihu knih“ co nejvíce přiblížit současnému čtenáři.

Čtení Bible se mohl zúčastnit kdokoli, ať už pasivně jako posluchač, či aktivně jako předčítající.

Kazatel: Bible ovlivňuje naše životy

Zatímco v Čáslavi, kde organizátoři umístili mikrofon na pěší zónu, byl zájem kolemjdoucích poměrně mizivý, v Kutné Hoře před městským Tylovým divadlem se sešla více než desítka posluchačů.

Úvodní slovo pronesl kazatel Církve bratrské v Kutné Hoře Miloš Hejzlar. Podle jeho slov je každá společnost formována nějakým příběhem, který ji formuje, ke kterému se odkazuje a na němž staví svůj obraz světa a toho, co považuje za dobré a co za zlé. Pro naši společnost má podle Hejzlara tuto určující roli právě Bible. „I když si to lidé možná dnes neuvědomují,“ dodal kazatel. Podle svých slov je přesvědčen, že touhou těch, kdo Bibli psali, i těch, kdo ji překládali, bylo, aby lidé viděli, že jejich dílo má smysl a že ovlivňuje lidský život.

Jako zástupce města přečetl první pasáž kutnohorský místostarosta Jiří Franc. Jak sám uvedl, tohoto úkolu se zhostil, ačkoliv sám není věřící. Chce však podpořit vztah k církvi a snahy o to, aby život člověka byl ovlivněn nejen statky materiálními a okamžitým ziskem. „Myslím, že nikdo ještě nevymyslel lepší mravní poselství, než je desatero,“ tvrdil také Franc.