Kapela Blue Lips nedávno natočila singl s úřadující Miss Kutnohorska Petrou Vostrovskou a nyní tvoří hudbu do muzikálu Sněhurka, kterou připravuje kutnohorský divadelní spolek Budík. Petr a Pavel Francovi, kteří tvoří popovou formaci Blue Lips, nám odpověděli na pár otázek.

Představte prosím svůj projekt.

Tento diskotékový projekt vznikl v roce 2007 a de facto navazuje na dřívější projekt nazvaný Broken Hearts. My už jsme dál pokračovat ani nechtěli, ale v roce 2007 jsme potkali Hanku Jelínkovou, která zpívala v rockové skupině Nerushit a spousta kamarádů si přálo, abychom ve skládání hudby pokračovali. Tak jsme do toho šli.

Od zamilované angličtiny k češtině

Jakou hudbu tvoříte?

Jde převážně o pop. A když prozradím, že nás na rádiích představovali jako české Modern Talking, tak je jasné, že naše hudba vychází z 80. let a tato německá skupina nás dost ovlivnila. Když spojíte melodičnost se současným zvukem, to potom vznikají dynamické a svižné skladby, které jsou pro Blue Lips charakteristické.

Je velký rozdíl mezi projektem Broken Hearts a Blue Lips?

V projektu Broken Hearts nám zpívala zpěvačka původem z Řecka a všechny skladby byly v anglickém jazyce. Všechny písničky byly o lásce a rozchodech. V projektu Blue Lips už nejsou jen písničky o lásce a hlavně jsou nazpívané v češtině Hankou Jelínkovou, která je z Kutné Hory. Myslíme si, že jsme se posunuli o kousek dopředu.

Autoři mají své úkoly rozdělené

Jak vaše hudba vzniká?

Petr: Já tvořím především hudbu a musím říct, že mé nejlepší skladby vznikly, když jsem měl nějaký problém a hudba vycházela přímo ze srdce. Texty v češtině tvoří Pavel, který předloni vyhrál první místo v básnické soutěži.

Pavel: Bratr vloni v básnické soutěži obsadil třetí místo, ale je fakt, že české texty nechal na mě. Petr si raději složí nějaký text v angličtině.

Jste jediná kapela v Kutné Hoře, která produkuje tento taneční styl?

Myslíme si, že ano. Zatím o jiném tanečním projektu nevíme. Ale Kutná Hora je rodištěm dobrých a kvalitních především rockových kapel. Je až divné kolik má toto město dobrých a známých hudebníků (smích).

Jak se vám spolupracovalo s úřadující Miss Kutnohorska Petrou Vostrovskou?

Výborně. Už na Miss Kutnohorska jsme zaznamenali, že umí zpívat, a tak jsme ji oslovili, zda by s námi nechtěla něco natočit. A ona kývla. Je to sympatická slečna, která to určitě někam dotáhne.

Co v současné době tvoříte?

Šárka Sloupová z divadelního spolku Budík nás oslovila, zda bychom nesložili hudbu k muzikálu Sněhurka, který připravuje. Takže uvidíme, jak si to vlastně všechno představuje.

Petr Franc: Nejradši mám poslední píseň

Kterou svou písničku máte nejraději?

Petr: To je velmi těžké říct. Mě se většinou líbí skladba, kterou složím jako poslední.

Pavel: Asi píseň Život dává mat. Tato písnička měla i velký úspěch na internetovém rádiu. Zajímavostí u této písně je, že zpěvačka Hanka písničku nazpívala, a hned po třech hodinách už ji hráli na internetu. Ani jsme ji pořádně „nesmíchali“ a už byla v éteru (smích).

Našim posluchačům se v současné době nejvíce líbí píseň Jen tak snít.

A jakou hudbu posloucháte vy?

Petr: Mě se líbí v podstatě všechno, co má hudební náboj a nápad. Ať už je to Enya, Vanilly Ninja či Nightwish. Líbí se mi i filmová muzika od Hanse Zimmera.

Pavel: Blackmores Night, Pink, Katy Perry, Lady GA GA nebo Bon Jovi.