Vaše kapela vznikla téměř přesně v době sametové revoluce. Mají tyto události nějakou spojitost?

Určitě ne. Je to náhoda. Všichni jsme se vrátili z vojny a jelikož jsme spolu hráli i před tím, tak jsme to hned dali dohromady a začali opět hrát. Trochu mě děsí jak těch 20 let uteklo a že letos otvíráme 21. sezonu.

Kdy nastal během Vaší více než dvacetileté kariéry pro kapelu nejtěžší okamžik? A na co naopak nejraději vzpomínáte?

Težko nám bylo asi v roce 2005, kdy jsme kapelu rozpustili. Bylo mi to strašně líto po těch letech, ale nedalo se nic dělat. Vyrovnával jsem se s tím, že už si s klukama nikdy nezahraju. Nevěřil jsem tomu. Zpěvák Pavel Fessl oznámil, že už nikdy nebude zpívat a byl tak přesvědčivý, že jsem mu to věřil. O to víc jsem byl překvapený, že po skoro čtyřech letech u mě zazvonil a řekl: „Hele vole, pojď ještě udělat nějaký písničky“.

Tam mířila má další otázka. Umíte si představit, že byste hráli bez Pavla Fessla? Existuje za něj vůbec náhrada? A je současná sestava kapely neměnná, nebo si ještě umíte představit nějaké změny?

Bez Pavla je Brix opravdu poloviční. Zkoušeli jsme nějaké zpěváky, ale nebylo to ono a tak jsme to vzdali s tím, že konec je definitivní. Pak se Pavel vrátil a nyní jsme měnili kytaristu. Nastoupil k nám žák Pražské konzervatoře Marek Bechyně, protože Slávek Bařinka nastoupil do sanatoria na ozdravný očišťovací pobyt.

V minulosti jste se představili jako „předskokan“ mnoha slavných kapel. Před kým se vám hrálo nejlépe? A je – ať už na světové nebo domácí scéně – nějaká skupina, která je vám vzorem?

Tak určitě hodně pěkné bylo turné s Citronem v letech 1993-1996. Pak to bylo a je v pohodě třeba se skupinou TURBO. Celkem dobře jsme vycházeli s Hudbou Praha. Bylo toho hodně. Vysloveně nikoho nekopírujeme, ale blízko máme ke kapelám, ze kterých jsme vzešli (AC/DC, Judas Priest, Van Halen…)

Jakou hudbu sami nejraději posloucháte?

Z těch starších jsem to právě řekl. Z novějších asi Gotthard, Edguy, Rammstein… Teď mám v přehrávači Rybičky 48 Viva la Revolución. Je to dobrý, legrace… Poslouchám fakt všechno.

Na webových stránkách Vaší kapely se píše, že vám jednu píseň napsal Petr Janda. Skutečně se jedná o Petra Jandu z Olympicu? Jak k takovéto unikátní spolupráci došlo?

Ano, je to ten Petr Janda z Olympicu. No jak to tak bývá, stalo se to v hospodě. Jeden kamarád náš a Petra Jandy nám to domluvil. Petr měl něco v šuplíku a tuhle nám dal, ať ji nahrajem.

Máte pro koncert v České 1 připraveno něco speciálního? A kde se na Kutnohorsku v letošním roce ještě představíte?

Máme nové písničky, které v České 1 určitě zahrajeme. Z těch starších poskládáme to nejlepší. Kdo by si chtěl s námi zazpívat, tak můžeme udělat live karaoke. A dovezeme nové CD, které vyšlo k 20. letům existence kapely. Na Kutnohorsku zahrajeme v létě v Nových Dvorech a pak vánoční koncert v Křeseticích. Jinak se spíš budeme pohybovat dál po republice a propagovat nové CD.