„Autopohádky jsou půvabné svou slovesností a hravostí, okořeněné navíc sympatickými písničkami kapely, která se u toho velmi dobře baví. Během večera zazní v podání kapely Chinaski pohádka O Plivníkovi. Jako skvělý vypravěč a herec zde vyniká především zpěvák Michal Malátný,“ uvedli organizátoři turné s tím, že muzikanti si na jevišti dokážou udělat legraci sami ze sebe, ale třeba také z policistů.

Převážná část textů pochází z pera Pavla Grohmana, který s celým nápadem přišel, nalezl v něm rozptýlení, ale také poslední tvůrčí příležitost. „Pavlova smrt námi hluboce otřásla a jenom velmi těžko jsme se odhodlávali znovu se sejít ve zkušebně. Po několika debatách a úvahách v celé naší Chinaskové rodině nakonec převládlo staré Hrochovo heslo, že nejlepším lékem na bolest je práce. Rozhodli jsme se proto dokončit vše, na čem Pavel udělal už velký kus práce a udělat to, co by si on zcela určitě přál - pokračovat v činnosti kapely,“ uvedl před časem Michal Malátný.

Úterní vystoupení v kutnohorském Tylově divadle bude rozděleno na dvě poloviny. „V první zahrají kluci pohádku a písničky z Autopohádek a poté odehrají unplagged své největší hity,“ doplnili organizátoři.

Karel Souček