Festival odstartoval už v pravé poledne, a to vystoupením kutnohorské kapely BezDozoru na hlavní scéně. Zde byly nejčastěji slyšet žánry jako punk, ska, rock a metal. Milovníci Hip hopu mohli navštívit Hydrophonic stage, kde celý den DJové předváděli své umění. Na své si přišli samozřejmě také vyznavači techna, housu i drumu. Festival měl zkrátka nabídnout všechny žánry, které mladé lidi baví.

Asi největšími lákadly festivalu byly skupiny Znouzectnost, Forbidden Society, Discoballs a v neposlední řadě i revival asi nejznámější metalové kapely Iron Maiden.

„Myšlenkou Freakfestu je upozornit na absenci sportovního zařízení pro moderní sporty v Kutné Hoře, samozřejmě především skateparku, který už dlouho město slibuje vybudovat,“ vysvětlil hlavní organizátor festivalu Freakfest Jan Čepek.

Přes všechna lákadla do parku nezavítalo tolik návštěvníků, kolik se zřejmě očekávalo. Prostor před hlavní scénou téměř zel prázdnotou, i když s postupujícím časem diváků přibývalo. „Líbí se mi nápad uspořádat festival, který zahrnuje všechny hudební žánry blízké mladým lidem,“ pochválil myšlenku Freakfestu jeden z návštěvníků Filip Kudrna z Čáslavi.

Podle Čepka je však ještě předčasné akci hodnotit. Jestli se pokryly náklady do ní vložené i jaká byla návštěvnost, se ukáže až po konečném sčítání.

Jana Křivánková