Slavnosti pořádané v nádherném prostředí empírového zámku Kačina ve Svatém Mikuláši patří již dlouhou dobu k oblíbeným cílům víkendových rodinných výletů. Na nadcházející neděli jsou pro návštěvníky přichystány Chotkovské slavnosti, určené tento víkend zejména dětem a milovníkům dechové hudby.
V nabitém kulturním programu se představí i Ochotnický spolek Tyl z Kutné Hory.

„Odpoledne si dvakrát zahrajeme pohádku Kouzelná píšťalka. Hru napsala Radana Štočková a autorka sama se ujala i režie,“ uvedl režisér a dramaturg spolku Tyl Miroslav Štrobl.

Na výletníky nečeká ovšem pouze pohádka. Na zámek a do přilehlého parku patří samozřejmě i koně a draví ptáci. Proto budou připraveny ukázky výcviku a v nabídce je také možnost projížďky na koních. Pro milovníky dechovky připravili pořadatelé koncert kapely Křídlovanka. Čáslavská dechová hudba trumpetisty Michala Chmelaře je ověnčena mnoha mezinárodními vavříny, největšího úspěchu dosáhla v roce 2008, kdy zvítězila na Mistrovství Evropy v interpretaci české a moravské dechovky v Holandsku.

„K dobré pohodě přispějí jistě i vědomostní soutěže pro děti a dospělé, ukázky řemesel či ochutnávka speciální staročeské kuchyně,“ informovala Alena Štecherová z Muzea českého venkova.