KINO MILOŠE FORMANA, ČÁSLAV

Snímek Nenarození se promítá ve čtvrtek od 20 hodin.
Filmový horor Nenarození patří ke vzácným reprezentantům svého žánru, které nenechají diváka ani na chvíli vydechnout. Mrazení v zádech v něm vyvolá už první nevinný záběr běžící Casey a do závěrečných titulků ho neopustí. Byť se Goyer brouzdá v bezpečných vodách, které před ním projeli Vymítač ďábla nebo Rosemary má děťátko, přes〜to dokáže překvapit. „Myslím si, že i když film spadá do žánrové kategorie horor nebo nadpřirozený thriller, můžete se na něj dívat i jako na psychologické drama. Snímek v původním znění s titulky. Mládeži do patnácti let nepřístupno.

Snímek Revizoři se promítá v pátek od 16 hodin.
Děj se odehrává ve tmavých tunelech maďarského metra, které jakoby z oka vypadlo to〜mu pražskému a sleduje několik revizorů a jejich kontrolované pasažéry. Spousta bizarních, vtipných či divných situací, které se odehrávají mezi těmito skupinami je „okořeněna“ postavou kdesi se skrývajícího maskovaného za〜bijáka Film v původním znění s titulky. Mládeži přístupno.

Snímek Happy–Go–Lucky se promítá v pátek a sobotu, vždy od 20 hodin.
Pauline je třicetiletá učitelka na základní škole, kterou charakterizuje totální a nekonečný optimismus, kterým dokáže nakazit snad každého ve svém okolí. Jednoho dne se rozhodne udělat si konečně řidičák a při své první jízdě se setkává s morousovitým a mírně paranoidním učitelem Scottem, který je jejím pravým opakem. Jejich každotýdenní konfrontace se tak stanou zkouškou pro Paulinin optimismus a životní postoj… Režisér Mike Leigh se vrací po čtyřleté pauze k celovečernímu filmu a nabízí působivý, pravdivý a velice lidský průzkum jedné z předností lidského života: štěstí… Film v původním znění s titulky. Mládeži do dvanácti let nevhodné.

KINO SVĚT, KUTNÁ HORA

Americké drama Sedm životů se promítá v sobotu od 19.30 hodin.
Sedm jmen. Sedm cizinců. Jedno tajemství.

Americký animovaný dobro〜družný snímek Vesmírní opi〜čáci se promítá v neděli od 17.30 hodin.
První člověk ve vesmíru byl Gagarin, šimpanz Ham je zatím poslední… Doufejme, že se vrátí!“

KINO ZBRASLAVICE

Česká komedie Sněženky a machři po 25 letech se promítá v sobotu od 19.30 hodin.