6. prosince 19.30
HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – 1. část
USA, rodinný, 150 minut. Vstupné 100 korun, mládeži přístupný, český dabing.
První část závěrečného dílu začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala.
Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Helena Bonham Carter.

7. prosince 19.30
BASTARDI
ČR, drama, 80 minut. Vstupné 75 korun, do 12 let nevhodný. Film vychází z autorova dlouholetého působení v základním školství, kde čerpal inspiraci pro drsný příběh o dětech ze sociálně vyloučených lokalit. Film pojednává o brutální vraždě mladé praktikantky, kterou mají na svědomí právě tři chlapci z jedné základní školy. Záhy zjišťujeme, že vymahatelnost práva u mladistvých pachatelů je téměř nulová, takže někdo musí vzít spravedlnost do svých rukou.
Hrají: Tomáš Magnusek, Ladislav Potměšil, David Dolanský, Ivana Buková, Saša Rašilov, Bronislav Poloczek, Kristýna Leichtová, Jana Šulcová, Jan Přeučil, Blanka Bohdanová, Jan Šťastný, Eva Čížkovská, Jaroslava Obermaierová, Jaroslava Hanušová, Radek Holub.

8. prosince 19.30
MACHET
Akční thriller, 105 minut. Vstupné 75 korun.
Vypadal jako docela obyčejný dělník z ulice a byl ideálním kandidátem k tomu, aby na něj hodili vraždu. Ale ukázalo se, že je to Machete, legendární bývalý elitní agent, kterého se nevyplatí naštvat. Poté, co ho vyhlášený mexický drogový magnát Torrez nechal v pustině polomrtvého, se mu podaří přežít a uprchne do Texasu, kde touží zmizet a uniknout své minulosti. Narazí tu ale na hustou síť korupce a podvodů, na jejímž konci se nachází zastřelený senátor a Machete coby člověk, obviněný z jeho vraždy. Machete se vydává očistit své jméno a odhalit zákeřné a rozsáhlé spiknutí.
Hrají: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Jessica Alba, Robert de Niro, Lindsay Lohan, Cheech Marin, Jeff Fahey, Steven Seagal, Don Johnson.

9., 10. prosince 19.30
LETOPISY NARNIE: PLAVBA JITŘNÍHO POUTNÍKA, 3D
Velká Británie, dobrodružný, 114 minut, vstupné 130 korun, mládeži přístupný, český dabing.
Edmund a Lucinka, dvě nejmladší z dětí Pevensieových tráví prázdniny u svých příbuzných společně se svým nesnesitelným bratrancem Eustacem. Často tu vzpomínají na Narnii a na dobrodužství, které tam zažili, když jednoho dne z ničeho nic ožije obraz lodi, který visí v Lucinčině pokoji a oni se skrz něj dostávají zpátky do Narnie. Bohužel i s bratrancem Eustacem. Z moře, kam se pomocí obrazu přenesly, je zachraňuje král Kaspian desátý, kterému děti v předchozím díle, společně se sourozenci Petrem a Zuzanou, pomohly ke královskému trůnu.
Hrají: Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Will Poulter, Liam Neeson, Bill Nighy.

11. prosince 18.15
DON CARLO
Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku.
Italské nastudování s českými titulky, vstupné 300 korun.
Tato Verdiho nejambicióznější opera se v Met stane debutem režiséra Nicholase Hytnera, ředitele British National Theatre v Londýně, odkud vysíláme take sérii NT Live. Titulní roli ztvární Roberto Alagna a spolu s ním se na jevišti objeví Ferruccio Furlanetto, Marina Poplavskaya, Anna Smirnova, a Simon Keenlyside. Po svém triumfálním debutu s Carmen se do orchestřiště vrátí dirigent Yannick Nézet-Séguin. „Don Carlos je esencí Verdiho operní tvorby.“ říká Hytner. „Na jedné straně máme jasné znamení hrozivého konce a prokletí, na straně druhé řadu překrásných árií a nádhernou, nesmlouvavou hudbu.“
Účinkují: Marina Poplavskaja, Anna Smirnova, Roberto Alagna, Simon Keenlyside, Ferruccio Furlanetto, Eric Halfvarson.

12. prosince 14.00
KUKY SE VRACÍ
Druhé adventní promítání pro děti.
ČR, dobrodružný rodinný příběh, 95 minut, vstupné 70 korun.
Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akční scén a vtipných dialogů.
Hrají: Zdeněk Svěrák, Jiří Macháček, Petr Čtvrtníček, Pavel Liška, Oldřich Kaiser, Kristýna Fuitová, Ondřej Svěrák.

12. prosince 19.30
THE SOCIAL NETWORK
USA, drama, 120 minut, vstupné 80 korun, do 12 let nevhodný, s titulky.
Na podzim roku 2003 si Mark Zuckerberg, který má za sebou Harvard a je géniem v oblasti počítačového programování, sedá k počítači a horečně začíná pracovat na nové myšlence. To, co v návalu blogování a programování začíná v jeho pracovně, se brzy stane globální sociální sítí a revolucí v komunikaci. Za pouhých šest let a s 500 milióny přátel se Mark Zuckerberg stává nejmladším miliardářem v historii… ale tomuto podnikateli způsobuje úspěch jak osobní, tak právní komplikace.
Hrají: Justin Timberlake, Jesse Eisenberg, Brenda Song, Andrew Garfield.