Cílem benefiční série je představit a podpořit nízkoprahové kluby pro mládež, které plní důležitou preventivní úlohu v životě dospívajících. Takových zařízení je po celé republice více než 190 a kromě jiných aktivit poskytují dospívajícím prostor, kde mohou zkoušet svou hudební tvorbu. Proto před hlavními hvězdami večera vždy vystoupí i jedna místní skupina, která právě v klubové zkušebně našla útočiště. V Kolíně to bu〜de formace Expandeer.

Loňské turné navštívilo dohromady 5 850 diváků. „Díky vysoké návštěvnosti a finanční pomoci Nadaci Vodafone, která kompletně zaplatila produkční náklady, skončilo turné ohromným finančním úspěchem,“ řekl Jindřich Racek, ředitel České asociace streetwork. „Částka 552 000 korun byla rozdělena rovným dílem mezi nízkoprahové kluby ve východních Čechách, na Vysočině, Jihomoravském kraji a v Moravskoslezském kraji,“ dodal Robert Basch, ředitel Nadace Vodafone ČR, hlavního partnera turné.

Tradičním podporovatelem nízkoprahových klubů je kapela Wohnout, která již před čtyřmi lety pomohla vybavit několik zkušeben aparaturou. „Je to něco, co nám je mnohem bližší než jiné charity, pro〜tože některé organizace jsou hodně neprůhledné a neosobní,“ uvedl kytarista, skla〜datel a zpěvák skupiny Wohnout Jan Homola a dodal: „Děláme to proto, že by to člověk měl sem tam udělat, když má tu možnost. Vlastně jsme jen využili to, že nás pár lidí zná a my tak můžeme bezbolestně přispět k něčemu dobrému. Navíc se někteří lidé nemohou dostat ke kvalitním nástrojům, i když mají talent. My jsme to pár lidem umožnili.“

Cílem nízkoprahových zařízení, jedno z nich se nachází i ve Zruči nad Sázavou, je minimalizovat rizika související se způsobem života dospívajících, umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a řešit jejich problémy. Hlavním cílem koncertů je především představení klubů veřejnosti. "Na místě konání koncertů budou mít kluby informační stánky, o přestávkách se budou promítat na velkoplošných obrazovkách krátké klipy ze života klubů," upřesnil Jindřich Racek.