S finančním příspěvkem třiadvacet tisíc korun mohou počítat ve Zruči nad Sázavou. „Zajišťovali jsme setkání v kolínských Starých lázních, kde vystoupila i kutnohorská kapela Lure of Senses. Jsme moc rádi, že se koncert vydařil a měl vynikající návštěvnost. Do Kolína přijeli dokonce mladí lidé z Prahy a vyjádřili nám osobně svoji podporu v naší práci. Byla to zatím naše největší veřejná akce a podílel se na ní celý náš tým pracovníků," uvedla vedoucí zručské Kotelny Alžběta Šůstková.

Klienti klubu budou mít možnost sami navrhnout a odhlasovat, do čeho se bude výše uvedená částka investovat - zkušebna, sportovní potřeby, hry apod. „Už teď víme, že na základě přání klientů klubu bude zakoupen streetballový koš, který bude umístěn na dvoře objektu Kotelny, boxovací pytel a další vybavení,“ uvedla vedoucí zručské Kotelny Alžběta Šůstková.

Turné pro nízkoprahy II navštívilo letos 3750 diváků na jeho čtyřech zastávkách v Kolíně, Blansku, Chebu a Ostravě. Cílem benefičního turné bylo představit a podpořit nízkoprahové kluby pro mládež, které plní důležitou preventivní úlohu v životě dospívajících.

„Díky finanční pomoci Nadaci Vodafone, která kompletně zaplatila produkční náklady, můžeme kluby podpořit i finančně,“ řekl Jindřich Racek, ředitel České asociace streetwork.

Koncert v Kolíně si můžete připomenout ZDE.