Nová deska, nový název kapely, nový web, dá se říct, že se jedná o jakýsi restart?
Určitě. Bereme to tak, že s novou deskou, stojíme na startovní čáře. Chceme se dostat do podvědomí co nejvíce lidí. A to znamená stále hrát a hrát. A každým koncertem získávat více fanoušků a fanynek.

Proč jste se rozhodli změnit název kapely?
K moc velké změně ani nedošlo. Jenom jsme ho „trošičku“ pokrátili. Zůstala první písmena z původního názvu Lure of Senses. Takže teď jsme L.O.S. Je na lidech, jestli z nás udělají severské zvíře, nebo žeton z loterie. Vlastně naše muzika je taky taková sázka do loterie.

Jak byste stručně představili vaši kapelu?
Banda kluků ze sousedství, které baví společně dělat muziku. Vytvořili jsme vlastní styl, hrajeme pomegranč, což je grunge s ovocnou příchutí.

Pojďme k vaší první „velké“ desce. Na co se mohou posluchači těšit?
Půjde o koktejl toho, co jsme schopný ze sebe vychrlit. Jsou tam věci, které naši fanoušci znají i naprosto žhavé novinky.

Proč jste přešli na písničky v češtině?
Po těch stovkách koncertů jsme chtěli něco ve vzájemné komunikaci s fanoušky ještě vylepšit. Naší muzice lidi rozumějí, ne všichni ale mluví anglicky. No a nejjednodušší tedy bylo složit songy v rodném jazyce.

Chystáte celkem tři koncertní křty. Kde a jak se uskuteční?
Začneme 17. dubna v Kolíně. V klubu Staré lázně se bude konat Kiss Delta fest. Zahrají tam kapely UDG, italští AIM, Tlustá Berta a další. Nové CD nám pokřtí kamarádi z kapely Rybičky 48, stejně tomu bude i 4. května v pražském klubu Futurum. Své nové CD tam zároveň bude křtít i kapela Enter, dále vystoupí Five o´clock Tee a Loyca. Poslední křest jsme si nechali na 6. června na domácí scéně v kutnohorském klubu Česká 1, opět za asistence kapel Enter a Loyca.

Kde všude se na vás mohou fanoušci těšit?
Budeme hrát v klubech po celé republice. Z těch známějších akcí to budou festivaly Otvírák v Milovicích a Natruc v Kolíně, který je součástí festivalů kolem Rock for People, v jednání je Sázavafest a další letní festivaly.

Máte odehráno spoustu koncertů po boku známých kapel, jako jsou Vypsaná fixa, Rybičky 48, co pro vás takovéto koncerty znamenají?
Strašně nás to vždy nabije energií. Muzikanti z těchto kapel naštěstí nemají hvězdné manýry. Takže si s nimi prima pokecáme. Čerpáme od nich inspiraci jak komunikovat s fanoušky, jak se pohybovat na pódiu a podobně.

Máte za sebou i koncerty v cizině, kam jste se podívali svou muzikou a máte v tom to směru nějaký sen?
Zatím jsme hráli v Maďarsku, Polsku a Německu. Byla to prima zkušenost. Právě přitom jsme využili toho, že zpíváme i anglicky. Určitě je snem každého muzikanta zahrát si ve Wembley, třeba s Nirvanou (smích).

Jaký sen máte, co se týká kapely, koncertů a vaší tvorby obecně?
Hrát na velkých festivalech po celé republice, kde si budou stovky, tisíce lidí zpívat naše písně, tedy bavit svoji muzikou lidi pod pódiem a sami sebe.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky?
Ať určitě dorazí v pátek 17. dubna do kolínských Starých lázní na křest naší desky na Kiss Delta festu a ti, co to nezvládnou do Kolína, mohou ochutnat část nové desky na našem novém webu www.losmusic.cz, který spustíme 18. dubna.

Martin Řehoř